rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

antek84    4

odpada, rodzice są na emeryturze rolniczej. Nie opcji żeby zrobić ich współwaścicielami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik7733    2

Miałem ten sam problem. Spisaliśmy u notariusza oświadczenie zrzeczenia się 30 arów. Kopię potwierdzoną ze zgodnością z oryginałem wysłałem do agencji i to im wystarczyło. Oryginał zaniosłem do sądu aby wykreślić to z księgi, koszt 100zł.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mkb17    4
6 godzin temu, situ14 napisał:

Czy na 20ha(10 orne 10 tuz) i po przyznaniu modernizacji rozwoj do 26ha przejdzie rozsiewacz 1250l? Dodam, że wszystko łacznie z wapnem idzie w granuli i z opryskiwaczem 1000l na 14ha nie bylo problemu żadnego. Woj. Łódzkie.

JA MaM 12HA,I przyznali 600-1000 razsiewacz. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malorolny121    199
6 godzin temu, antek84 napisał:

niestety to nie jest taka prosta sprawa.

Byliśmy z rodzicami u notariusza. Powiedział że zniesienie dożywocia ( nie mylić ze służebnością) można jedynie przez sąd. Poza tym osoba rozpatrująca mój wniosek mówi że teraz nie wystarczy oświadczenie, tylko musi być dokument z sądu.  

U mnie wystarczylo oświadczenie podpisane przeze mnie   że  nie korzystają  z tych 30 arów 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Winio    6

Czy agencja będzie robić problem jeśli kupię ciągnik z przednim tuz, a ta opcja wyposażenia nie była nigdzie uwzględniona? Był tylko ładowacz czołowy do tego ciągnika. Ciągnik będzie droższy niż zakładałem, ale różnice pokryje z własnych środków czyli bez wpływu na przyznaną wysokość pomocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arti17cf    1

Nie będzie robić problemu.

Ma się zgadzać model, moc i  ewentualnie to co masz w tabelce jeśli chodzi o wyposażenie.

Edytowano przez arti17cf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamn999    271
Winio napisał:

Czy agencja będzie robić problem jeśli kupię ciągnik z przednim tuz, a ta opcja wyposażenia nie była nigdzie uwzględniona? Był tylko ładowacz czołowy do tego ciągnika. Ciągnik będzie droższy niż zakładałem, ale różnice pokryje z własnych środków czyli bez wpływu na przyznaną wysokość pomocy.

dla pewności tuz weź na osobną fakturę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Winio    6
arti17cf napisał:

Nie będzie robić problemu.

Ma się zgadzać model, moc i  ewentualnie to co masz w tabelce jeśli chodzi o wyposażenie.

W tabeli zestawienie RF wniosku przyznanie pomocy, która jest załącznikiem do umowy mam tylko ciągnik rolniczy o mocy 100-110 KM. Ciągnik, który chciałbym kupić ma akurat fabrycznie zamontowany przedni tuz i ładowacz. Do wyceny przyjmowałem zupełnie inną markę niż w tej chwili planuje kupić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luka24    17

Przyłączam się do pytania w załączniku 1( zestawienie rzeczowo- finansowe) do umowy mam przyznany ciągnik rolniczy o mocy 105-126KM. W tabeli 19 BP mam wpisany ciągnik rolniczy Kubota M6-122. A chcę kupić claasa czy  będzie z tego tytułu problem? Myślałem ze najważniejsze jest zestawienie rzeczowo- finansowe.   

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mqrcin1991    7

Winio napisał:

W tabeli zestawienie RF wniosku przyznanie pomocy, która jest załącznikiem do umowy mam tylko ciągnik rolniczy o mocy 100-110 KM. Ciągnik, który chciałbym kupić ma akurat fabrycznie zamontowany przedni tuz i ładowacz. Do wyceny przyjmowałem zupełnie inną markę niż w tej chwili planuje kupić

Kolego a jaki traktor kupujesz w tym przedziale mocy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

W roku docelowym liczą się tylko dzierżawy długoterminowe czy mogą być i krótkoterminowe oby brać dopłaty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Winio    6

 

Cytat

Kolego a jaki traktor kupujesz w tym przedziale mocy?

Myślę, że będzie Valtra G105 jeśli dogadam się z dilerem. Ma trochę zbyt bogate wyposażenie jak dla mnie, ale jest dostępna na placu.

Ciekaw jestem ile są w stanie zejść od ceny ofertowej. Zamawiane są droższe i trzeba długo czekać.

Edytowano przez Winio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kondominium    84
13 godzin temu, Winio napisał:

W tabeli zestawienie RF wniosku przyznanie pomocy, która jest załącznikiem do umowy mam tylko ciągnik rolniczy o mocy 100-110 KM. Ciągnik, który chciałbym kupić ma akurat fabrycznie zamontowany przedni tuz i ładowacz. Do wyceny przyjmowałem zupełnie inną markę niż w tej chwili planuje kupić

Jeśli w zestawieniu nie miałeś przedniego tuza a kupujesz z tuzem to jest ok, jakbyś miał w zestawieniu ciągnik z przednim tuzem a byś kupił bez miałbyś problem. Marki nie grają roli służą do przedstawienia że rzeczywiście w tej cenie kupi się ciągnik. Patrzy się na zestawienie rzeczowo finansowe ma się mieścić w tych przedziałach i mieć  dodatkowe funkcje tam wymienione np. przedni tuz 

1 godzinę temu, pawelol111 napisał:

W roku docelowym liczą się tylko dzierżawy długoterminowe czy mogą być i krótkoterminowe oby brać dopłaty?

mogą być i krótkoterminowe, długoterminowa to jest tylko zabezpieczenie dla rolnika że ma na papierze że w danym okresie będzie miał tą dzierżawę przy krótkoterminowych głównie ustnych gwarancji nie ma a jak ktoś mu dzierżawę zabierze to ma problem i musi szukać czegoś w to miejsce 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kondominium    84
3 minuty temu, adamn999 napisał:

ja w tym naborze tylko krótkoterminowe umowy ustne wykazywane w dopłatach

to aby je utrzymać i tyle, a długoterminowa przydaje się jeszcze gdy nie miało się dopłat za rok poprzedni w tym wypadku 2019r. wtedy można ją liczyć do wielkości gospodarstwa jakby była krótkoterminowa poszła by na inny czyli bez liczenia do wielkości gospodarstwa, a przy mniejszych gospodarstwach jest to czasami być albo nie być 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jendrek997    2

Powiedzcie mi proszę czy ciągnik przedział mocy 110- 120 km można zamienić na przedział mocy 100 - 120 km i zrezygnować z dwóch maszyn i przeżucic te pieniądze na ciągnik ? 

Już włosy sobie z głowy wyrywam ciągnik zamówiony , aneks wysłany a ARiMR cisza 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342
Kondominium napisał:

3 minuty temu, adamn999 napisał:

ja w tym naborze tylko krótkoterminowe umowy ustne wykazywane w dopłatach

to aby je utrzymać i tyle, a długoterminowa przydaje się jeszcze gdy nie miało się dopłat za rok poprzedni w tym wypadku 2019r. wtedy można ją liczyć do wielkości gospodarstwa jakby była krótkoterminowa poszła by na inny czyli bez liczenia do wielkości gospodarstwa, a przy mniejszych gospodarstwach jest to czasami być albo nie być 

Składałem wniosek na obszar D w 2020, chciałbym w 2021 dodać dzierżawę krótkoterminową i utrzymywać ją przez kolejne lata. wyliczy mi się to do powierzchni jaką biorą do obliczania mocy ciągnika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamn999    271
jendrek997 napisał:

Powiedzcie mi proszę czy ciągnik przedział mocy 110- 120 km można zamienić na przedział mocy 100 - 120 km i zrezygnować z dwóch maszyn i przeżucic te pieniądze na ciągnik ? 

Już włosy sobie z głowy wyrywam ciągnik zamówiony , aneks wysłany a ARiMR cisza 

spokojnie taką zmianę możesz zrobić aneksem, jeśli już wysłałeś taki aneks a agencja nie odpowiada dzwoń do biura wsparcia inwestycji niech cię skontaktują z osobą która prowadzi twoją sprawę


Kondominium napisał:

3 minuty temu, adamn999 napisał:

ja w tym naborze tylko krótkoterminowe umowy ustne wykazywane w dopłatach

to aby je utrzymać i tyle, a długoterminowa przydaje się jeszcze gdy nie miało się dopłat za rok poprzedni w tym wypadku 2019r. wtedy można ją liczyć do wielkości gospodarstwa jakby była krótkoterminowa poszła by na inny czyli bez liczenia do wielkości gospodarstwa, a przy mniejszych gospodarstwach jest to czasami być albo nie być 

z tego co mi wiadomo dobór maszyn jest do roku docelowego, czyli do doboru sprzętu wliczają się również dzierżawy krótkoterminowe w roku docelowym, w skrócie jeśli masz w roku bazowym 20 hektarów na własność i 5 na gębę, a w roku docelowym zadeklarujesz 30 hektarów z czego 20 jest twoich a 10 to umowy krótkoterminowe wykazywane w dopłatach to sprzęt kupujesz pod 30 hektarów. i te 10 hektarów musisz utrzymać przez 5 lat od wypłaty pomocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jendrek997    2

Ja mam nawet numer do tego gościa co mi aneks rozpatruje , dostałem go od pani co mi w niosek rozpatrywala ale niesty aneks na nią nie trafił . Poczekam jeszcze trochę i będę próbował dzwonić. Mam nadzieję że on nie będzie robił problemów tylko mi klepnie normalnie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mkb17    4

Czy jak mam w umowie wniosek o płatność styczeń 22r. ,to czy mogę wcześniej złożyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8976

@freetaxiTrafiłem na takie info, czerwiec 2021r nowy nabór ma byc? Może ktoś potwierdzić? @

 https://www.papfu.pl/zasady-i-zobowiazania-modernizacja-gospodarstw/

@robert55555 jak by był w tym roku to bym w to wszedł🤔 tylko SO trochę mi na start brakuje. Na stonie Agrofakt też jest informacja o tym naborze w tym roku.

Edytowano przez GRZES1545

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj