rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

danielhaker    6897
kasia1995 napisał:

Witam, mam pytanie odnośnie nowego naboru. W tym roku czyli bazowym mam zasiane 4ha pietruszki i resztę zboża , ale w następnych latach chciałabym zrezygnować z tej pietruszki na rzecz kukurydzy lub grochu i kupić na prow ciągnik i maszynę związane z kukurydzą np siewnik. I teraz  mój problem lezy w GVA, czy w ogóle da się zrobić wzrost 10% zamieniając pietruszkę na kukurydzę?

przydałoby się już w tym roku skasować pietruszkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mkb17    4
11 godzin temu, kumon napisał:

myślicie czy na 43ha przejdzie przyczepa 12t, przyczepy nie były wcześniej brane na prow. odległość pól od gospodarstwa do 5km, z tej tabeli wynika ze max 8, ale moze z uzasadnieniem da sie przepchnąć 12t??? zgodnie z rozporządzeniem mgr maszyny można kupować po dniu złożenia wniosku?? (oczywiście nie mając gwarancji ze to co we wniosku zostanie zaakceptowane przez arimr - moje ryzyko)

Mi przeszła na 12ha 8-10t.bez żadnego ale to zależy od sprawdzającego. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kondominium    84
Dnia 15.04.2021 o 21:22, Tytan99 napisał:

Witam przyznano mi na dofinansowanie prow Prasowijarke mam podpisana już umowę czy mógłbym zmienić prasę na ciągnik ? 

Aneksem, zakładając że ta "prasowijarka" nie była na punkty, wtedy musisz liczyć na ich odjęcie więc patrz na punkty.

Dnia 15.04.2021 o 16:45, robercikj100 napisał:

w tym naborze w obszarze d dalej obowiązuje zasada ze nie można zakupić maszyn takich samych jak z prow 2007-2013 ?

tak

22 godziny temu, kumon napisał:

myślicie czy na 43ha przejdzie przyczepa 12t, przyczepy nie były wcześniej brane na prow. odległość pól od gospodarstwa do 5km, z tej tabeli wynika ze max 8, ale moze z uzasadnieniem da sie przepchnąć 12t??? zgodnie z rozporządzeniem mgr maszyny można kupować po dniu złożenia wniosku?? (oczywiście nie mając gwarancji ze to co we wniosku zostanie zaakceptowane przez arimr - moje ryzyko)

powinna bez problemu jak uzasadnisz, pytanie też czy nie masz innych przyczep na własność zakupionych poza prow 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kumon    0
20 godzin temu, Darek8787 napisał:

jak komuś w agencji coś nie odbije to przejdzie. ja po konsultacjach z doradcami składam na 12 ton na 24 ha roślinnej. nie mam innej przyczepy. argumentujesz miedzy innymi tym zeby dopasować przyczepę do mocy ciągnika itp. jak masz ciągnik około 100 KM lub więcej to pasuje. do 8 ton 70 KM starczy różne są sposoby argumentacji ale na 43 ha raczej masz pewne że dostaniesz.

mam już przyczepę 8 ton metaltech z 2005r., ale jedna to jest za mało na te ha, a ciągniki mam 3, 165km, 120 km i 80km także tu by nie było problemu. a jak dobrze uzasadnić te 12t?? odległość pól od gospodarstwa, czy coś jeszcze by sie przydało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darek8787    87

ja skupiam się na tym że nie mam żadnej to wiadomo że wyjaśnienie prościej zrobić. Jak się tak nasłuchałem od firmy doradczej to widzę że czesto te uzasadnienie musi po prostu trafiać do człowieka z agencji a napisać można wszystko nie ma utartych schematów. można pójść choćby w ekonomike transportu do skupu że na raz dwiema taniej czy też czas odbierania od kombajnu bo pogoda nie pozwala nigdy zmłócić w czasie. Lub że jedna może jest w transporcie a na drugą trzeba sypać inne zboże itp. Powiem Ci że mają fantazję co niektórzy doradcy zwlaszcza tacy co się z arimr wywodzą i na swoje poszli twierdzą że mają swoje sztuczki i dostaniesz prawie wszystko co chcesz, większość z nich zapewnia że wiedzą oni już co wymyślić. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mqrcin1991    7

Panowie potrzebuje POMOCY mam 24.4ha w tym koło 6ha tuz na modernizację chciałem 1000l Opryskiwacz prowadzący dostał ofertę i aneks stwierdził że jak uzasadnię tę 1000 litrów to moge zamawiać 2 tyg minęło dowiaduje się ze tylko 800 mogę mieć i prowadzący wykręca się ze może i tak mówił ale bardziej to przeanalizował i jednak się nieda tysiąc dodam że Opryskiwacz był zadadkowany i już wyprodukowany Co robić!? Jak to uzasadnić i mu przemówić do rozumu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Jak uzasadniłeś te 1000 l?


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzechu    254

pisz pismo z uzasadnieniem , że dużo pryskasz , że w związku z inwestycją zamierzasz zacząć stosować RSM . Rozpisz mu z 8 zabiegów <razem z rsm> na ornych i 3xRSM na TUZie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mqrcin1991    7

No właśnie uzasadniałem ze że związkiem zakazu stosowania mocznika w granulacie będę stosował rsm na tuzach dodałem jeszcze ze jest skuteczniejsze działanie wspomniałem że mam podmokle tereny i dzięki czemu Opryskiwacz ciągany będzie lepszy. Głównie chodzi oto że ciągane najmniejsze są takiej pojemności ale ich to nie obchodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Powinno przejść z RSM bez problemów.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344
19 godzin temu, Darek8787 napisał:

ja skupiam się na tym że nie mam żadnej to wiadomo że wyjaśnienie prościej zrobić. Jak się tak nasłuchałem od firmy doradczej to widzę że czesto te uzasadnienie musi po prostu trafiać do człowieka z agencji a napisać można wszystko nie ma utartych schematów. można pójść choćby w ekonomike transportu do skupu że na raz dwiema taniej czy też czas odbierania od kombajnu bo pogoda nie pozwala nigdy zmłócić w czasie. Lub że jedna może jest w transporcie a na drugą trzeba sypać inne zboże itp. Powiem Ci że mają fantazję co niektórzy doradcy zwlaszcza tacy co się z arimr wywodzą i na swoje poszli twierdzą że mają swoje sztuczki i dostaniesz prawie wszystko co chcesz, większość z nich zapewnia że wiedzą oni już co wymyślić. 

Jak ktoś mówi ze wszystko przejdzie to znaczy ze jest kretynem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adimajkel    21

ten prowadzący coś wymyśla, przecież opryskiwacz 1000 l to nawet przy oprysku ornych x 4 i 1x TUZ już się należy, z ciekawości jakie to województwo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Winio    6

Właśnie tak to jest... Dopóki nie masz na papierze, czarno na białym to wszystko są tylko nasze pobożne życzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamn999    271
mqrcin1991 napisał:

Panowie potrzebuje POMOCY mam 24.4ha w tym koło 6ha tuz na modernizację chciałem 1000l Opryskiwacz prowadzący dostał ofertę i aneks stwierdził że jak uzasadnię tę 1000 litrów to moge zamawiać 2 tyg minęło dowiaduje się ze tylko 800 mogę mieć i prowadzący wykręca się ze może i tak mówił ale bardziej to przeanalizował i jednak się nieda tysiąc dodam że Opryskiwacz był zadadkowany i już wyprodukowany Co robić!? Jak to uzasadnić i mu przemówić do rozumu?

daj E maila na PW prześlę ci uzasadnienie,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mkb17    4
Dnia 19.04.2021 o 08:22, Unexpected napisał:

Nie podejmował w ogóle tematu przyczepy na taki areał?

 

Dnia 19.04.2021 o 08:22, Unexpected napisał:

Nie podejmował w ogóle tematu przyczepy na taki areał?

A mi przeszła 8-10t.umowa w piątek do podpisania 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jurasman    10
Dnia 15.04.2021 o 16:45, robercikj100 napisał:

w tym naborze w obszarze d dalej obowiązuje zasada ze nie można zakupić maszyn takich samych jak z prow 2007-2013 ?

podłączam się do pytania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Neveragain    136

Moglibyście powiedzieć albo podrzucic link do tego na co można wydać pieniądze jeżeli chodzi o sektor A ? 

Dodatkowo szukam informacji na temat tego czy istnieje zależność ilosci loch od kwoty dofinansowania? 

7 godzin temu, mqrcin1991 napisał:

Panowie potrzebuje POMOCY mam 24.4ha w tym koło 6ha tuz na modernizację chciałem 1000l Opryskiwacz prowadzący dostał ofertę i aneks stwierdził że jak uzasadnię tę 1000 litrów to moge zamawiać 2 tyg minęło dowiaduje się ze tylko 800 mogę mieć i prowadzący wykręca się ze może i tak mówił ale bardziej to przeanalizował i jednak się nieda tysiąc dodam że Opryskiwacz był zadadkowany i już wyprodukowany Co robić!? Jak to uzasadnić i mu przemówić do rozumu?

Zaraz zaraz na 24ha nie chce Ci przyznać 1000l ? 

Edytowano przez Neveragain

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi na 18ha bez żadnego ale dali 1500l. Ale będę pisał aneks bo 2000l kosztuje dokladnie tyle samo co 1500 (bury pelikan). Ciekawe czy przejdzie😊

Mi na 18ha bez żadnego ale dali 1500l. Ale będę pisał aneks bo 2000l kosztuje dokladnie tyle samo co 1500 (bury pelikan). Ciekawe czy przejdzie😊

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ropsonok    25

Panowie, pochwalę się, dostałem dzisiaj zwrot z agencji za maszyny. Szybko poszła ta modernizacja

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj