rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
masa24    2343
49 minut temu, luka24 napisał:

Nikt mając 20 ha, opiewając łubinem, żytkiem i nawet pszenica nie osiągnie minimalnej wartości ekonomicznej gospodarstwa 13 tys. Ale macie sporo racji, nie mając zwierząt tylko odpowiednią ilość ha jest dużo prosciej👌

wtedy warto sie zastanowic czy potrzebna jest inwestycja w nowy sprzet  to po pierwsze

po drugie so mozna podniesc uprawa slonecznika na kwiaty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarekUA    961

Ja jestem po kilku programach przez 10 lat, teraz to jest syf normalnie i nic więcej , po co te papiery?  dają czy nie dają inwestuj w doradców i te stosy papierów do niczego nie potrzebne tak naprawdę. Jaka ekologia jak sciągali płody rolne z 3 świata (np ukraina).

Ceny poszybowały prawie po 50% do góry wszystkiego i wychodzi na to że 10 lat temu mogłeś to samo kupić bez dotacji aniżeli płacąc teraz plus dotacja... Ceny podstawowych płodów na podobnym poziomie.  Nikt sie nami nie przejmuj tylko próbują zakładać kolejne homonto a nas mobilizuja na zasadzie OSŁA I Marchewki....

  • Like 3

"pionierem najpierw ogłoszonym był , kułakiem potem, a Polakiem-zawsze" Kaziemierz Pawlak
"tylko żalmi naszych mlodych co za kiese po banana wyruszyli wmałpi gaj" Wodecki-raj
""Możesz robić to co chcesz, możesz byc kim chcesz ..." Mesajeh
Rolnictwo to nie wszystko..., ale wszystko bez rolnictwa to h<>J :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodi    514

Czy ktoś miał problem z przepchaniem ciągnika który mocą znamionową 125KM mieści się w przedziale mocowym podanym we wniosku, a w homologacji ma 97kW mocy max czyli około 130 KM. Oświadczenie producenta nie pomaga, jakoś inaczej można próbować to ugryźć? Czy brać model niżej? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dominik655    0

Czy  jest jakieś dofinansowanie ma modernizację stodoły i dobudowanie do niej budynku i wszystko miałoby slozyc jako obora wolnostawiskowa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
80marcin    28
56 minut temu, Dodi napisał:

Czy ktoś miał problem z przepchaniem ciągnika który mocą znamionową 125KM mieści się w przedziale mocowym podanym we wniosku, a w homologacji ma 97kW mocy max czyli około 130 KM. Oświadczenie producenta nie pomaga, jakoś inaczej można próbować to ugryźć? Czy brać model 

A możesz podać jaki ciagnik przepychasz? Ja chce case maxxum 125. We wniosku mam przedział mocowy  120-130 km. Ciagnik ma większa moc maksymalna ale sprzedawca twierdzi że świadectwo homologacji jakie on wystawi  wystarczy I ciagnik przejdzie. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodi    514

Jaki by nie był ciągnik to trafiłem na idiote. Teraz przepycham Ariona 450 125/130KM. Wcześniej był maxxum 125 z mocą 155 to już całkiem nie było rozmowy. Typ ma pierwszy raz do sprawdzenia modernizacje. Stwarza takie problemy że nie wiadomo gdzie uderzyć. Claas a 97kW=131,92KM i twierdzi że wychodzi poza zakres, a miałem po niedzieli podpisywać umowę. Oświadczenie mam na 125KM i jak grochem o ścianę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vat    299
18 minut temu, Dodi napisał:

 Wcześniej był maxxum 125 z mocą 155 to już całkiem nie było rozmowy.

Jeżeli dobrze pamiętam to Maxxum125 ma moc znamonową ok. 125Km. Te 155Km to jest moc max. chwilowa tzw. powerbooster i dostępna tylko przy pracy na WOMie (ale te  liczona na silniku). Także dla agencji liczy się moc znamionowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodi    514

Twierdzi że liczy się moc podana w dowodzie. W dowodzie jest max z boostem w kW. Wiem że przechodziły oświadczenia, sam takie miałem, ale już pomysły mi się kończą. 

Ostatnio musialem wyjaśniać mu jakim cudem mam ulgę w podatku rolnym bo w biznesplanie mam napisane 0zł. No jakaś wybitna selekcja musi być na stanowiska do arimr. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil18fmr    89

Po prostu kolega trafił na głąba w arimr.  Ja miałem identyczną sytuację z nh t6 155. Wszystko poszło gładko bez najmniejszego problemu - wystarczyło oświadczenie od dealera.  I to pomimo, że ciągniki rejestrowane są teraz na moc maksymalną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vat    299

To rzeczywiście jakiś idiota - dla normalnego wystarczyłaby homologacja w której jest podana moc znamionowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cichym    5

oświadczenie od dealera i przechodzi na 100%. Liczy się moc znamionowa, nie max co jest wpisana w dowód.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slavo    54

W Toruń oświadczenie dilera nie wystarczy. Mój prowadzący weryfikuje moc z homologacji. Poproś o wyciąg z homologacji: jeśli masz tam wpisane dwie moce to Arimr patrzy na tą niższą moc.


Jeśli we wniosku nie podałeś moc znamionowa czy maksymalna to patrzą na homologację

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mkb17    4

Jak to jest mam we wniosku rozżutnika to mogę dodać przyczepę, czy to jakoś powiązane maszyny.? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tengi    0

Co to jest „Zestaw pompowo-transportowy do napełniania i opróżniania zbiornika na gnojowicę” ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tengi    0

Znalazłem to na liście "WYKAZ RODZAJÓW INWESTYCJI W ZAKRESIE OCHRONY ŚRODOWISKA I KLIMATU ORAZ SPOSÓB PRZYZNAWANIA PUNKTÓW" 

Ma to 24p a wóz asenizacyjny z aplikatorami 4-8p 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bravo2    31

Dziś ostatnie poprawki za tydzień podpisanie umowy wreszcie poszło 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk1222    136

Mam takie pytanie w 2019 roku zakupiłem maszyny z Prowu na program Modernizacja gospodarstw rolnych i teraz chciałbym otworzyć działalność usługową i w przyszłości spróbować dotacji na Rozwój usług rolniczych (wymagane 2 lata prowadzenia) i teraz kwestia czy mogę tak zrobić z czym to się wiąże wiem że maszynami zakupionymi z prow robi nie mogę ale mam inne 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor-7340    189
2 godziny temu, bravo2 napisał:

Dziś ostatnie poprawki za tydzień podpisanie umowy wreszcie poszło 😉

Robisz poprawki i już masz termin na podpisanie umowy? 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bravo2    31
Napisano (edytowany)
1 godzinę temu, Zetor-7340 napisał:

Robisz poprawki i już masz termin na podpisanie umowy? 🤔

Bo poprawki miałem w październiku a teraz dostarczylem osobiście  tylko umowę i drobne zmiany

Edytowano przez bravo2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tipik    7

Panowie chce kupić rozsiewacz raucha ,tylko we wniosku mialem wpisany rozsiewacz z wysiewem granicznym. (Telimat) Ale jednak przemyślałem i chce zrezygnować z tego telimatu ze względu na cenę (4.5tys) a gdy będę jezdzil od granicy to najwyżej przestawie łopatki wysiewające a wmiejsce telimatu wziąć komputer sterujący dawka. Deler mówi że jeśli we wniosku mialem wpisany boczny wysiew graniczny to nie musze zmieniać nic we wniosku bo w rauch jest tak ze można przestawić łopatki i to tez spełnia wymogi wysiewu granicznego. Miał ktos jakieś doświadczenie z tym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor-7340    189

Weź wysiew graniczny sterowany hydraulicznie dużo taniej, spełni podobna funkcje i nikt się nie doczepi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj