rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

Lok125    7

https://www.sadownictwo.com.pl/znika-dotacja-na-zakup-maszyn-poza-gospodarstwami-ekologicznymi Zapowiada się ciekawie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gringo1    119

Czy może ktoś postronny sprawdzić jakie maszyny mam wpisane we wniosku jest to gdzies opublikowane jest możliwość że każdy moze zobaczyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamn999    271

nie, chyba że robiłeś postępowanie ofertowe, wtedy wisi to na portalu przetargowym ARiMR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karino25    102
2 godziny temu, seba836 napisał:

Co bierzesz ziemię czy maszyny 

Jak się nie mylę to na modernizacje nie można zakupić gruntów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lubis11    0

Jeśli w ofercie mam siewnik 3m pojemność X (pojemność podstawowa) z talerzówką (jako zestaw do siewu bezpośredniego)
To czy mogę kupic ten sam zestaw z  siewnikiem tylko o większej pojemność skrzyni,Czy jest potrzebny do tego aneks?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karino25    102

jak zrobiles widelki na pojemnosc i w tym sie zmieścisz to kupuj, jak wpisales konkretna pojemnosc to aneks.

Podobne pytania byly kilka postow wyzej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lubis11    0

Na ofercie jest siewnik ze skrzynią podstawową. A w pozostałych dokumentach zakres do tej maszyny odnosi sie tylko do szerokości roboczej 3-4m

Edytowano przez Lubis11

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamn999    271

witam na zwiększenie powierzchni gospodarstwa muszą być umowy notarialne, umowy ustne, czy po prostu wystarczy że wykaże działkę w płatnościach obszarowych, wykazał działki w dopłatach i podobno przeszło, jak to jest u was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamn999    271

a co o tym sądzicie znalazłem odpowiedź z Arimr Szanowny Panie, W odpowiedzi na zapytanie z dnia 3 kwietnia 2020 r., poniżej przedstawiam wyjaśnienia. Na etapie rozliczania inwestycji, zgodnie z postanowieniami umowy o przyznaniu pomocy, Beneficjent powinien przedłożyć odpowiednie dokumenty poświadczające prawidłową realizację operacji, w tym dokumenty potwierdzające powiększenie gospodarstwa adekwatnie do wielkości jaka wynika z powziętych zobowiązań określonych w tej umowie nie później jednak niż do ostatniego uzupełnienia wniosku o płatność. Umowa nie precyzuje jakie to powinny być dokumenty, a zatem należy dopuścić na potwierdzenie powyższego każdego rodzaju dokumentu potwierdzającego dokonanie takiego powiększenia. Mogą być to zatem (wymienione przez Pana w zapytaniu): - umowy dzierżawy zawarte z datą pewną[1] (potwierdzoną notarialnie lub liczoną od dnia zarejestrowania umowy dzierżawy w starostwie) lub - dzierżawa „ustna” gruntu, która ma odwzorowanie w uzyskiwanych dopłatach bezpośrednich; - ale także np. pisemna umowa dzierżawy krótkoterminowej (zawarta na okres krótszy niż 5 lat od dnia złożenia wniosku o płatność końcową) z zastrzeżeniem, że w miejsce takiej umowy po upływie jej obowiązywania należy przedstawić kolejną umowę, która pozwoli na wykazanie utrzymania powiększonego areału gospodarstwa przez okres co najmniej 5 lat od dnia wypłaty płatności końcowej. Zgodnie z postanowieniami umowy o przyznaniu pomocy, Beneficjent zobowiązuje się do nieprzenoszenia prawa własności lub posiadania nabytych dóbr (…), na które została przyznana i wypłacona pomoc oraz ich wykorzystywania w sposób zgodny z przeznaczeniem i celami operacji do dnia, w którym upłynie 5 lat od dnia wypłaty płatności końcowej. Jednocześnie z § 5 ust. 1 pkt 3 lit. d) umowy o przyznaniu pomocy wynika, iż „w trakcie realizacji operacji oraz przez okres 5 lat liczony od dnia wypłaty przez Agencję płatności końcowej (…) Beneficjent jest zobligowany do osiągnięcia w wyniku realizacji operacji i utrzymania deklarowanej wielkości i sposobu prowadzenia produkcji rolnej mających wpływ na przyznanie pomocy, w tym, w związku z przyznaną liczbą punktów, o których mowa w § 16 rozporządzenia.” Jednocześnie uprzejmie informuję iż inaczej wygląda sytuacja gdy powiększenie gospodarstwa miało też związek z koniecznością wykazania osiągniecia minimalnej wielkości ekonomicznej gospodarstwa (SO) przez jedną z osób wspólnie wnioskujących. Zgodnie z przepisami § 6 ust. 6 rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 21 sierpnia 2015 r. w sprawie szczegółowych warunków i trybu przyznawania oraz wypłaty pomocy finansowej na operacje typu „Modernizacja gospodarstw rolnych” w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w gospodarstwach rolnych” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 (Dz. U. z 2015 r., poz. 1371 z późn. zm.) w celu ustalenia wielkości ekonomicznej gospodarstwa, o której mowa w § 4 ust. 5 pkt 2 (osiąganej w wyniku realizacji operacji, w roku złożenia wniosku o płatność końcową) należy wskazać grunty orne, sady, łąki trwałe, pastwiska trwałe, grunty rolne zabudowane, grunty pod stawami oraz grunty pod rowami, wchodzące w skład gospodarstwa w dniu złożenia wniosku o płatność końcową: 1. stanowiące przedmiot własności tego rolnika; 2. oddane w użytkowanie wieczyste temu rolnikowi; 3. które są dzierżawione przez tego rolnika z Zasobu Własności Rolnej Skarbu Państwa lub od jednostek samorządu terytorialnego, na podstawie umowy dzierżawy zawartej na czas nieoznaczony albo na okres co najmniej 5 lat od dnia złożenia wniosku o płatność końcową; 4. które są dzierżawione przez tego rolnika od podmiotów innych niż wymienione w pkt. 3, jeżeli umowa dzierżawy została zawarta: a) w formie aktu notarialnego albo z datą pewną oraz b) na okres co najmniej 5 lat od dnia złożenia wniosku o płatność końcową; 5. do których temu rolnikowi lub jego małżonkowi przyznano jednolitą płatność obszarową na podstawie przepisów o płatnościach w ramach systemów wsparcia bezpośredniego, pomoc finansową w ramach działań obszarowych w ramach PROW 2007–2013 lub programu co najmniej w roku, w którym złożono wniosek o płatność końcową, a jeżeli w danym roku nie przyznano jeszcze płatności lub pomocy, płatność lub pomoc została przyznana co najmniej w roku poprzedzającym rok złożenia wniosku o płatność końcową. W przypadku dalszych pytań lub wątpliwości proponuję kontakt (telefoniczny) z właściwym Oddziałem Regionalnym (OR) ARiMR, których adresy i numery telefonów dostępne są na stronie internetowej ARiMR (www.arimr.gov.pl), w zakładce Oddziały Regionalne.


z tekstu jasno wynika że umowa ustna wystarczy.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janekkowal    13

Czy trzeba obecnie robić postępowanie przetargowe na portalu arimr? Jak w tej chwili wygląda zakup maszyny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romanekdeutz    88

Jeśli bierzesz w roku docelowym dopłaty na grunty którymi powiększasz gospodarstwo to nie musisz przedstawiać umowy dzierżawy, jak bez dopłat to umowa dzierżawy lub akt notarialny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5580

Nie wiadomo czy będzie, w harmonogramie jest tylko nawadnianie na czerwiec 2021. Jak będzie w harmonogramie to będzie można powiedzieć, że będzie. To na razie są tylko jakieś przecieki.

Edytowano przez Tomasz0611

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamn999    271

jedno jest pewne w nowej polityce rolnej na lata 2023-2027 z jakimikolwiek dofinansowania mi na maszyny będzie cienko, o ile w ogóle będą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamn999    271

jak ktoś miał w miarę postępowych rodziców to ma ogarnięte wszystkie możliwe nabory, ja gospodarze od 2018 roku i moi rodzice nie korzystali z żadnych dofinansowań niestety, 😢.

  • Like 1
  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
staszek1234    33

podpowie mi ktoś czy przy składaniu aneksu do umowy należy dołączyć cały biznesplan plus cały wniosek czy wystarczy dołączyć tylko strony na których zmieniają się dane? i czy trzeba dołączyć płytę CD z biznesplanem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj