rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Tomasz0611    5604

Może być i 2019, ważne żeby maszyna była FABRYCZNIE NOWA, nigdzie nie ma zapisu że maszyna musi być wyprodukowana w roku zakupu.

Edytowano przez Tomasz0611
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luka24    17
19 minut temu, jendrek997 napisał:

Luka24 no to tylko gratulować .jak długo to trwało u ciebie ? Jak z poprawkami ? 

Poprawki koniec października odesłałem, sporo było uwag, ale chyba celnie opisałem skoro przed świętami dostałem umowę. Może dlatego szybko poszło bo tylko maszyny, 50% zwrotu. 

Edytowano przez luka24

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Umowę dostajesz do zapoznania się, na podpis trzeba jechać osobiście.

Jeden aneks podpisywałem za pośrednictwem poczty w szczycie epidemii.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik7733    2

Witam. Czy to prawda że jeśli wykorzystam pulę na maszyny 200k w MGR z maja obecnego roku to już nie mogę wykorzystać puli na maszyny z natura 2000? To jest ten sam limit który mi przysługuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vat    299

Natura2000 i MGR i dwa odrębne programy i limity są oddzielne. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil18fmr    98

Pytanie do "budujących".

Macie może jakiegoś dobrego wykonawcę  na budowę magazynu paszowego ok 500 m2 (murowanego)

Północne Mazowsze

Edytowano przez kamil18fmr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik7733 napisał:

Witam. Czy to prawda że jeśli wykorzystam pulę na maszyny 200k w MGR z maja obecnego roku to już nie mogę wykorzystać puli na maszyny z natura 2000? To jest ten sam limit który mi przysługuje?

Tak jak napisał @Vat, że są to osobne programy zawierane na 5 lat. Jeśli z jednego skorzystałeś w tym roku to niestety ale skorzystanie z innego programu będzie możliwe za 5 lat. Spowodowane jest to wpisaniem w obecny program wszystkich gruntów, zwierząt itp.

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czareczek85    411
1 godzinę temu, kamil18fmr napisał:

Pytanie do "budujących".

Macie może jakiegoś dobrego wykonawcę  na budowę magazynu paszowego ok 500 m2 (murowanego)

Północne Mazowsze

Dbkonstrukcje z zaruzia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fakt, nie doinformowalem się.


rolnik7733 napisał:

Witam. Czy to prawda że jeśli wykorzystam pulę na maszyny 200k w MGR z maja obecnego roku to już nie mogę wykorzystać puli na maszyny z natura 2000? To jest ten sam limit który mi przysługuje?

Są to oddzielne programy. Można skorzystać i z mgr i z natury 2000. W poprzednim poście nie byłem doinformowany o tym. Przepraszam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vat    299
1 godzinę temu, WojtekBuawski napisał:

Tak jak napisał @Vat, że są to osobne programy zawierane na 5 lat. Jeśli z jednego skorzystałeś w tym roku to niestety ale skorzystanie z innego programu będzie możliwe za 5 lat. Spowodowane jest to wpisaniem w obecny program wszystkich gruntów, zwierząt itp.

A gdzie ja to niby napisałem?

Pisałem, ze to dwa odrębne programy - jeden nie wyklucza drugiego pod żadnym względem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1379
WojtekBuawski napisał:

Fakt, nie doinformowalem się.


rolnik7733 napisał:

Witam. Czy to prawda że jeśli wykorzystam pulę na maszyny 200k w MGR z maja obecnego roku to już nie mogę wykorzystać puli na maszyny z natura 2000? To jest ten sam limit który mi przysługuje?

Są to oddzielne programy. Można skorzystać i z mgr i z natury 2000. W poprzednim poście nie byłem doinformowany o tym. Przepraszam

I to się chwali ,każdy się myli 👍

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5604
22 minuty temu, Zetorrrr napisał:

Ile jest czasu na odesłanie poprawek.(MASZYNY)

Teoretycznie 2 tyg, ale chyba można jakieś pisemko że COVID i można sobie przedłużyć, koledzy tutaj tak pisali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martin0000    104

Jak nie napiszesz pisma to sami wyśla pismo że wniosek został pozostawiony bez rozpatrzenia do czasu ustania epidemii.

Tylko chyba takie pismo z automatu otrzymują ci którzy w poprawkach nie mieli wpisanego określonego czasu na dostarczenie poprawek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek8244    7
20 godzin temu, martin0000 napisał:

Jak nie napiszesz pisma to sami wyśla pismo że wniosek został pozostawiony bez rozpatrzenia do czasu ustania epidemii.

Tylko chyba takie pismo z automatu otrzymują ci którzy w poprawkach nie mieli wpisanego określonego czasu na dostarczenie poprawek.

U mnie się przeciągały poprawki blisko cztery tygodnie bo musiałem czekać na jeden dokument. W poprawkach był termin ,, NIEZWŁOCZNIE " Tutaj kwestia dogadania się z osobą która rozpatruje wniosek, po prostu trzeba wytłumaczyć na jakim etapie jesteśmy z dokumentami i często przymykają na to oko. Najlepiej żeby nie wysyłali tego pisma że wniosek pozostał bez rozpatrzenia przez covid bo niestety przeciągnie się to wszystko. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martin0000    104
11 godzin temu, wojtek8244 napisał:

U mnie się przeciągały poprawki blisko cztery tygodnie bo musiałem czekać na jeden dokument. W poprawkach był termin ,, NIEZWŁOCZNIE " Tutaj kwestia dogadania się z osobą która rozpatruje wniosek, po prostu trzeba wytłumaczyć na jakim etapie jesteśmy z dokumentami i często przymykają na to oko. Najlepiej żeby nie wysyłali tego pisma że wniosek pozostał bez rozpatrzenia przez covid bo niestety przeciągnie się to wszystko. 

Dla mnie akurat jest na ręke takie pismo bo we wniosku mam silos i hale a z tymi wszystkimi pozwoleniami jednak schodzi dłuższy czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik19999    1

witajcie :) jestem z kuj-pom. jestem po pierwszych poprawkach jestem młodym rolnikiem , mam problem z przeprznięciem ładowarki manitou 6 wysokosci 3 tony udzwigu mniejszej nie chce bo to musi być maszyna mocna solidna , mam też rozrzutnik 10 ton to puszczają i teraz tak rozrzutnik tak a ładowarki nie czym mam kłaść widłami ? powierzchnia gospodarstwa 12 ha mam na siebie 39 djp dlatego zeby nie robic decyzji srodowiskowej o negatywnym oddziaływaniu maszyn , podpowie ktoś może coś jak przepchnąć tą manitkę ? czy zwiekszyć sztuki i robić decyzja o ziemi zwiekszeniu areału nie mam mozliwosci jakieś porady rady mam umowy na zakup słomy sianokiszonki itp coś wiecej . pozdrawiam najleposzego w nowym roku :)

Edytowano przez Rolnik19999

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5604

Taka ładowarka jak ty chcesz wg dokumentu którym posługuje się agencja przysługuje na około 80DJP, pewnie jakbyś dobił do tych 60 DJP to udało by się jakoś przepchnąć.

A rozrzutnik dostałeś bo wg tego dokumentu taki przysługuje na około 40 DJP ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj