rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

masa24    2347
45 minut temu, ktosik25 napisał:

mam też uprawę ziemniaków 1,5-2ha a jak wiadomo musi być jakiś odstęp pomiędzy nasionami (uprawiam rzepak, pszenica, pszenżyto, jęczmień) plus miejsce na cukier dla pszczoł.

To tak to uzasadniają w razie czego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radzioRS    94

Dzięki za wiadomość mam zamiar do 160km i ciągnik musi być 6 garowy 

1 godzinę temu, adimajkel napisał:

wskaźnik nasycenia jest głównym kryterium, jak ciągniki masz powyżej 20 lat to spokojnie możesz brać na swoje ha do 200 KM

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralf    15

witam !! może ktoś wie jak ma wyglądać i brzmieć umowa przedwstępna sprzedaży zboża oraz mleka ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Tak. Wystarczy. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Emilio    4

Jeśli zmieni sie cena maszyny na wyższą niż we wniosku to skutkuje to zmiana całego biznesplanu czy po prostu dokładam różnicę że swoich pieniedzy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5600
Dokladasz ze swoich, nie da się zmienić kwoty na większą niż wnioskowana, możesz przesuwać pieniądze między maszynami, zmieniać maszyny, ale wnioskowanej kwoty nie zwiekszysz, jedynie możesz zmniejszyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Emilio    4

Dzięki za info. A czy ciągniki które mają więcej niż 10 lat brane są przez arimr pod uwagę? 

Edytowano przez Emilio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2462

Dzisiaj przyszły poprawki miejsce 118xx . Na 26 ha zestaw uprawowo-siewny 3 m na bronie wirnikowej  , ponoć mało ha . Da się to jakoś obejść . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroko    118
4 godziny temu, Emilio napisał:

Dzięki za info. A czy ciągniki które mają więcej niż 10 lat brane są przez arimr pod uwagę? 

Nie brane są starsze niż 20 letnie traktory dopiero. 

Nie wiem co teraz zrobić. Tak długo oczekiwane poprawki przyszły i wyszło że nie mogę traktora bo był brany na młodego rolnika w 2011 :/ Tamten traktor jest zdecydowanie za mały bo ma 66 Km i był z myślą o ładowaczu brany. Można coś z tym zdziałać czy beznadziejna sprawa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiuzuzia    13
26 minut temu, maroko napisał:

Nie brane są starsze niż 20 letnie traktory dopiero. 

Nie wiem co teraz zrobić. Tak długo oczekiwane poprawki przyszły i wyszło że nie mogę traktora bo był brany na młodego rolnika w 2011 :/ Tamten traktor jest zdecydowanie za mały bo ma 66 Km i był z myślą o ładowaczu brany. Można coś z tym zdziałać czy beznadziejna sprawa?

W pytaniach i odp na str ARiMR jest że jeżeli rolnik zakupił ciągnik na mr to może ubiegać się w mgr o większej mocy też mam taką sytuację i jest ok

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kimcio    4
1 godzinę temu, mysza103 napisał:

Dzisiaj przyszły poprawki miejsce 118xx . Na 26 ha zestaw uprawowo-siewny 3 m na bronie wirnikowej  , ponoć mało ha . Da się to jakoś obejść . 

Też próbuje taki zestaw przepchnąć na 20 ha, prosiłbym o jakieś dobre rady, bo ziemią mam ciężkie i brona aktywna by się przydała 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz25    66
mysza103 napisał:

Dzisiaj przyszły poprawki miejsce 118xx . Na 26 ha zestaw uprawowo-siewny 3 m na bronie wirnikowej  , ponoć mało ha . Da się to jakoś obejść . 

Miałem problem żeby to przepchnąć na 52ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ejczbio    82
3 godziny temu, mateusz25 napisał:

Miałem problem żeby to przepchnąć na 52ha

52ha pod zasiew czy trawy też masz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toooomaszewski    500
12 godzin temu, Kimcio napisał:

Też próbuje taki zestaw przepchnąć na 20 ha, prosiłbym o jakieś dobre rady, bo ziemią mam ciężkie i brona aktywna by się przydała 

Sam sobie odpowiedziałeś, ziemia po orce jest zbrylona, (glina?) zwykłym agregatem musiałbyś przejechać kilka razy, co jest równoznaczne z przesuszeniem, a broną wirnikową raz z mniejszą prędkością i zachowaniem większej ilości wody w glebie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz25    66
9 godzin temu, ejczbio napisał:

52ha pod zasiew czy trawy też masz?

52ha zasiewów, bo wg ich tabelek, taki agregat na minimum 60ha, to się wytłumaczyłem że chcę siać na raz bez wstępnej uprawy, że planuję rozwijać gospodarstwo, i kupę innych, w końcu przeszło.

Edit: Czytam właśnie poprawki które przyszły wczoraj, i czepiają się ze zakup samego ciągnika nie jest uzasadniony ekonomicznie(mam również rozsiewacz wpisany we wniosek), mam 3 ciągniki które mają powyżej 25lat, 52km,80km, 125km. Będę tłumaczył że są stare, zużywają dużo paliwa, nie są już tak efektywne i wgl.

Edytowano przez mateusz25
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenon27    4

Dziś przyszły poprawki odział toruń, poprawki z Kielc 

Mam wpisane cenę kalafiora 1zl za kg bo taka jest w umowie, to stwierdzili ze za niska cena minimalna powiną być 1,5 zł tak samo jest z brokułem 

Cykoria cena 300zl tona , to za wysoka powinno być 200-250 zł tona 

Wpisałem 6 ton z ha pszenicy to za wysoki plon, max powinien być 5 ton

 

  • Haha 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi gdzie znajdę akt prawny/jakiś zapis ze ciągniki powyżej 20 lat nie są liczone w MGR. 

Mam aktualnie stare  ursusy  (powyżej 30 lat) i każą mi uzasadnić zakup 155km na 40ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chuck00    207

Prawie każdemu Agencja pisze, że sprzęt za duży i trzeba uzasadniać. Dobra osoba do prowadzenia wniosku i te maszyny, które wymieniacie muszą przejść bez problemu. 


Pieniądz podzielił nas, a i tak wszystko zabierze czas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2347

podstawowa sprawa jest taka , ze nie wiem po co wpisujecie ze macie 3 ciagniki ?? Myslcie troche o sobie

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj