rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

freetaxi    947

Umowa od razu. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ice2006    4
witam mam problem Arimr niechce przyznać mi ciągnika z racji tego że wziełem już jeden na usługi rolnicze w programie 2007-2013 .Pytanie czy jest jakiś sposób żeby ciągnik przeszedł dodam że wraz z ciągnikiem złożyłem wniosek na kultywator bezorkowy a obecny ciągnik i tak jego niepociągnie bo ma zaledwie 120 km a zapotrzebowanie kultywatora to min 150 km dodam że jak brałem ciągnik to miałem do uprawy 40 ha a obecnie 150 i z racji tego obecny ciągnik już ma problemy z uprawą w terminie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
migacz    317

Właśnie z tego co wynika z przepisów nie da się wziąć 2 raz ciągnika. Takie są przepisy i koniec. Też mnie to trochę zdenerwowało. Pozostaje kupić ciągnik używkę i pójdzie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiuzuzia    13

tez mam taka sytuacje z ciagnikiem . mianowicie zakupilem ciagnik na MR z naboru 2010 i teraz zlorzylem na wiekszy w pytaniach i odp na stronie ARIMR znalazlem  cos takiego

 5. Jeśli zakupiłem ciągnik rolniczy 105 KM za „Premię dla młodych rolników” PROW 2014-2020 to czy korzystając z „Modernizacji…” w naborze w 2020 r mogę zakupić większy ciągnik?
W przepisach ww. rozporządzenia brak jest ograniczeń dotyczących możliwości zakupu kolejnego ciągnika o większej mocy przez Beneficjentów „Premii dla młodych rolników” w ramach PROW 2014-2020. Zatem jeżeli w gospodarstwie niezbędny jest kolejny ciągnik można ubiegać się o jego zakup w obecnie trwającym naborze.  

tylko zaznaczam ze to byl MR 2010 nie MGR

Edytowano przez krzysiuzuzia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dwaplusjeden    14
Dnia 23.10.2020 o 15:23, diwad8900 napisał:

świętokrzyskie miejsce 64xx dziś przyszly poprawki ile od poprawek na decyzję się czeka ?

Można wiedzieć ile punktów miałeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zacx18    39

półtora miesiąca od poprawek nadal nie ma decyzji , także im się jakoś nie śpieszy ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5580
8 godzin temu, zacx18 napisał:

półtora miesiąca od poprawek nadal nie ma decyzji , także im się jakoś nie śpieszy ..

Na decyzję to możesz i do końca życia się nie doczekać, ale wezwanie na podpisanie umowy niedługo powinno przyjść. Ciesz się że i tak szybko idzie, ja w naborze z 2018 umowę podpisałem po 14 miesiącach od złożenia wniosku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gringo1    119

W tej sytuacji to niech sie nawet nie spieszy hoj wie co robic tez juz mam poprawki hodowle mmam bydlo opasowe nie wiadomo co te korwy znowu wymyslą

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ejczbio    82

Hej, przerabiał ktoś temat zbiornika dwópłaszczowego na ON do MGR? Zastanawiam sioę czy nie dorzucić do wniosku, ciekawe co na to agencja...

PS podlaskie 82XX są poprawki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slavo    55

Odpuść sobie zbiornik na ON z MGR, kup za swoje i postaw gdzie ci pasuje. Arimr wymaga 5 m od innego budynku, plus rysunek geodety, posadowiony na utwardzony terenie, uziemienie, papier od elektryka i zgłoszenie do UTD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Panowie jeśli w biznesplanie mialem np silos do zboża i misze zasiac np 10 ha zboza w 2021 roku(docelowy) i np 1ha cebuli i 2 ha buraku.  A ze względu na pola bo mi tak pasują zasieje 9.60 zboza 1.3 cebuli i 2.1 buraku. Nie mogłem napisać tak w biznesplanie odrazu bo by jakis punkt nie wskoczył. Tak mówiła doradczyni.  I jak to zrobić? Oni później się czepiają o takie zmiany male czy jak to wygląda 

Edytowano przez michal_xs
b

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chuck00    207

Płd Wlkp dzisiaj pismo odnośnie poprawek. 


Pieniądz podzielił nas, a i tak wszystko zabierze czas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vinci007    1

Witam. Czy składa ktoś wniosek w ramach programu Odtwarzanie potencjału produkcji rolnej?  Jakie wymagania? Czy trzeba mieć starty w maszynach lub innych środkach trwałych? Czy wystarczą tylko straty w uprawach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamek1942    6
Dnia 17.10.2020 o 17:11, Mateusz3231 napisał:

Jak to jest z prowadzeniem tej książki wydatków i przychodów? Trzeba tam zapisywać dosłownie wszystko? Np. dopłaty które otrzymałem, jakieś kredyty które będę miał? Pieniądze które płacę ludziom za ziemie, wszystkie zaliczki itp.? Czy może trzeba zapisywać tam tylko to na co mam faktury? (sprzedaż zbóż, kupno paliwa czy nawozów) 

pytałem o to arimr i taką odpowiedź dostałem:

"Brak jest możliwości wskazania zamkniętego katalogu rodzaju zdarzeń gospodarczych, jakie powinny zostać uwzględnione w ewidencji przychodów i rozchodów prowadzonej na potrzeby operacji typu "Modernizacja ...". W ewidencji tej, co do zasady, wprowadzane powinny być wyłącznie przychody z działalności rolniczej oraz koszty tej działalności, przy czym zarówno przychody wskazane w ewidencji, jak i koszty powinny dotyczyć tylko gospodarstwa rolnego, z pominięciem gospodarstwa domowego. W związku z tym, w ww. ewidencji powinny zostać ujęte zawsze przychody ze sprzedaży produkcji z prowadzonej działalności rolniczej, jak i poniesione koszty dotyczące tej działalności, z uwzględnieniem podatku od budynków gospodarskich i ziemi, odsetek od kredytów, ubezpieczenia budynków produkcyjnych, maszyn i upraw, ubezpieczenia rolników. W wykazie tym mogą być również uwzględnione dodatkowo: dopłaty, jakie uzyskuje gospodarstwo rolne (np. bezpośrednie, do materiału siewnego), zwrot podatku akcyzowego do paliwa rolniczego, wypłacona pomoc przysługująca w ramach operacji typu "Modernizacja gospodarstw rolnych", "Premie dla młodych rolników" lub "Restrukturyzacja małych gospodarstw". Zgodnie z przyjętymi założeniami w ewidencji tej powinny być uwzględnione wszystkie zdarzenia związane z realizacją operacji oraz prowadzeniem gospodarstwa (wyłącznie przychody z działalności rolniczej oraz koszty tej działalności). Podstawą wpisów w ewidencji są m.in. faktury, faktury VAT RR, rachunki wystawione zgodnie z odrębnymi przepisami oraz inne dowody stwierdzające fakt dokonania operacji gospodarczej zgodnie z jej rzeczywistym przebiegiem. Zatem zapisy w każdej spośród wyżej wymienionych ewidencji/ksiąg muszą być dokonywane na podstawie prawidłowych i rzetelnych dowodów. W przypadku sprzedaży nieudokumentowanej fakturami (np. owoców na targowisku), zapisy w ewidencji dotyczące przychodów ze sprzedaży wyrobów, towarów handlowych i usług mogą być dokonane na podstawie wystawionego na koniec dnia dowodu wewnętrznego, w którym w jednej kwocie wykazana jest wartość tych przychodów za dany dzień, o ile nie jest prowadzona ewidencja sprzedaży lub ewidencja przy zastosowaniu kas rejestrujących."

 

A ja mam takie pytanie odnośnie modernizacji,

mam hodowlę bydła mięsnego, część mam swoich cielaków od krów i część kupnych te kupne cielaki tez muszę jakoś udowodnić ze zakupiłem ?? czy wystarczy ten druczek przy przerejestrowaniu kupno -sprzedaż ??  i widnieje już wtedy na liście bydła w agencji ze zakupiono.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5391

W środę dostałem pismo i 14dni na odpowiedź. Agencja Poznań


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chuck00    207

Prawie każdemu piszą "niezwłocznie ". Podobno mają ambitny plan, żeby do końca roku to ogarnąć. Ale chyba mało kto w to wierzy. 


Pieniądz podzielił nas, a i tak wszystko zabierze czas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj