rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

luka24    17

Mam takie pytanie, jak w roku docelowym deklaruję dane uprawy, to czy już od teraz mam ściśle siać tylko to co deklarowałem i w takich powierzchniach? Czy tylko w roku docelowym? Wzrost GVA mam przez dzierżawę i dołączam ją do najbliższych dopłat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pabloblue    7
witam mam pytanie jak to jest jak brałem dofinasowanie na modernizację małych gospodarstw rolnych A teraz złożyłem na modernizację z obszaru d to jaki jest zwrot z agencji . dodam że sama produkcja roślinna. z góry dzięki za odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malopolanin64    421
10 godzin temu, freetaxi napisał:

Tak. Musisz tylko przejąć zobowiązania od ojca. 

najlepiej przejac po wykonanej inwestycji czy w trakcie po podpisaniu umowy też mozna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luka24    17
10 godzin temu, luka24 napisał:

Mam takie pytanie, jak w roku docelowym deklaruję dane uprawy, to czy już od teraz mam ściśle siać tylko to co deklarowałem i w takich powierzchniach? Czy tylko w roku docelowym? Wzrost GVA mam przez dzierżawę i dołączam ją do najbliższych dopłat.

Dziś poprawki miejsce 97.. Łódzkie a ktoś odniesie się do powyższego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martin0000    104
22 minuty temu, marek1mazury napisał:

Z war-maz. ktoś dostał poprawki? jestem na 1xxx i cisza.

Ja mam miejsce 12x i też cisza, ale dla mnie to na rękę w ogóle mi się nie spieszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thefarmer    180

WGL nie ma się co sugerować tym kto jakie ma miejsce i tak każdy numer jest rozpatrywany w innej kolejności z tego co widać.... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzechu    254

Nie ważne jest miejsce , kasy starczy dla wszystkich . Aby mieć powyżej 1,5pkt

Ja dostałem poprawki w środę 49?? łódzkie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Miejsce na liście nie ma znaczenia. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Wnioski przydzielone są losowo. Musicie czekać na kontakt z Agencji.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz3231    1

Jak to jest z prowadzeniem tej książki wydatków i przychodów? Trzeba tam zapisywać dosłownie wszystko? Np. dopłaty które otrzymałem, jakieś kredyty które będę miał? Pieniądze które płacę ludziom za ziemie, wszystkie zaliczki itp.? Czy może trzeba zapisywać tam tylko to na co mam faktury? (sprzedaż zbóż, kupno paliwa czy nawozów) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrkrk25    79
5 godzin temu, Mateusz3231 napisał:

Jak to jest z prowadzeniem tej książki wydatków i przychodów? Trzeba tam zapisywać dosłownie wszystko? Np. dopłaty które otrzymałem, jakieś kredyty które będę miał? Pieniądze które płacę ludziom za ziemie, wszystkie zaliczki itp.? Czy może trzeba zapisywać tam tylko to na co mam faktury? (sprzedaż zbóż, kupno paliwa czy nawozów) 

pytałem o to arimr i taką odpowiedź dostałem:

"Brak jest możliwości wskazania zamkniętego katalogu rodzaju zdarzeń gospodarczych, jakie powinny zostać uwzględnione w ewidencji przychodów i rozchodów prowadzonej na potrzeby operacji typu "Modernizacja ...". W ewidencji tej, co do zasady, wprowadzane powinny być wyłącznie przychody z działalności rolniczej oraz koszty tej działalności, przy czym zarówno przychody wskazane w ewidencji, jak i koszty powinny dotyczyć tylko gospodarstwa rolnego, z pominięciem gospodarstwa domowego. W związku z tym, w ww. ewidencji powinny zostać ujęte zawsze przychody ze sprzedaży produkcji z prowadzonej działalności rolniczej, jak i poniesione koszty dotyczące tej działalności, z uwzględnieniem podatku od budynków gospodarskich i ziemi, odsetek od kredytów, ubezpieczenia budynków produkcyjnych, maszyn i upraw, ubezpieczenia rolników. W wykazie tym mogą być również uwzględnione dodatkowo: dopłaty, jakie uzyskuje gospodarstwo rolne (np. bezpośrednie, do materiału siewnego), zwrot podatku akcyzowego do paliwa rolniczego, wypłacona pomoc przysługująca w ramach operacji typu "Modernizacja gospodarstw rolnych", "Premie dla młodych rolników" lub "Restrukturyzacja małych gospodarstw". Zgodnie z przyjętymi założeniami w ewidencji tej powinny być uwzględnione wszystkie zdarzenia związane z realizacją operacji oraz prowadzeniem gospodarstwa (wyłącznie przychody z działalności rolniczej oraz koszty tej działalności). Podstawą wpisów w ewidencji są m.in. faktury, faktury VAT RR, rachunki wystawione zgodnie z odrębnymi przepisami oraz inne dowody stwierdzające fakt dokonania operacji gospodarczej zgodnie z jej rzeczywistym przebiegiem. Zatem zapisy w każdej spośród wyżej wymienionych ewidencji/ksiąg muszą być dokonywane na podstawie prawidłowych i rzetelnych dowodów. W przypadku sprzedaży nieudokumentowanej fakturami (np. owoców na targowisku), zapisy w ewidencji dotyczące przychodów ze sprzedaży wyrobów, towarów handlowych i usług mogą być dokonane na podstawie wystawionego na koniec dnia dowodu wewnętrznego, w którym w jednej kwocie wykazana jest wartość tych przychodów za dany dzień, o ile nie jest prowadzona ewidencja sprzedaży lub ewidencja przy zastosowaniu kas rejestrujących."

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kocmen24    48

Czy aby skorzystać z działania natura 2000 . Muszę mieć grunty własne czy dzierzawione. I ile ich musi być?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralf3635    72

We wniosku mam ofertę na zakup traktora za kwotę 560 tys netto agencja się przyczepia że kwota jest za wysoka i domaga się zmiany na niższą . Teraz czy jeśli zrobię poprawkę i dołączę ofertę na niższą wartość powiedzmy 450 tys a póżniej  za traktor po podpisaniu z nią umowy zapłacę więcej tj np.550 tys netto to nie będzie z tym problemu? Czy raczej próbować uzasadniać tą pierwszą cenę ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj