rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

maroko    118
20 godzin temu, Emilio napisał:

To ja mam 973. w Toruniu i też cisza

Ja jeszcze niecały tysiąc dalej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
9 godzin temu, vat napisał:

Przyszły poprawki i rozpatrująca napisała "proszę o niezwłoczne" dokonanie poprawek - czyli jaki termin obowiązuje?

Wyślij pismo że w związku z covidem nie masz możliwości dostarczenia dokumentów na czas i nie masz żadnych terminów,nowy przywilej w agencji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vat    299

A nie działa to z automatu tylko trzeba się zwrócić z pismem do ARIMR?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz7604    238

Działa z automatu ale trzeba uważać  bo nie obowiązuje wtedy kolejność przysługiwania pomocy.  Jeżeli jesteś w czołówce listy i będziesz długo (np. rok) zwlekał to możesz nie zmieścić się w limicie kasy.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mój doradca wysłał pismo bo mówi że z nimi to nigdy nic nie wiadomo a tak to masz pewniaka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vat    299

Termin mija mi we wtorek, a nie miałem czasu wcześniej zająć się tymi poprawkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thefarmer    180

Tak jak koledzy piszą wyślij im tego covida i masz spokój i spokojnie zajmij się poprawkami potem im wyślesz razem wniosek o wznowienie rozpatrywania i gitara 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
situ14    35

Poprawki złożone, na końcu października podpisanie umowy. Miejsce na liście ogólnopolskiej 26xx

Dnia 10.10.2020 o 06:05, luka24 napisał:

A z łódzkiego ktoś już coś dostał? 

Tak. Niedługo podpisanie umowy. Miejsce 26xx. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355
1 godzinę temu, situ14 napisał:

Poprawki złożone, na końcu października podpisanie umowy. Miejsce na liście ogólnopolskiej 26xx

Tak. Niedługo podpisanie umowy. Miejsce 26xx. 

Kiedy składałeś wniosek jeśli można wiedzieć? Mam na myśli ten podczas naboru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Rusza się powoli wszędzie. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2347

war -maz pierwsze poprawki

miejsce cos kolo 4000

czy arimr ma prawo wymagac rachunkow faktur na uslugi  jezeli koszt uslug byl wpisany w biznesplanie?   Wnioskodawca nie jest na vat ani nie obowiazuje go zadna inna ewidencja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5600

Tak, przypominam tylko że także rolnik ryczałtowy ma obowiązek przechowywania wszelkich faktur przez okres 5 lat :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2347

Jakich faktur jak wnioskodawca nie byl objety zadnym programem to co mial przechowywac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5600

Jak dostał jakiekolwiek faktury to ma obowiązek je trzymać przez 5 lat, zapraszam dokształcić się z polskiego prawa :) Obowiązek archiwizowania faktur przez 5 lat dotyczy także rolników ryczałtowych :)

A jeżeli wpisano, że płaci się za usługi to teraz trzeba to udowodnić :) A jak bez fakturki to lewizna i za kraty :) Trzeba myśleć co się pisze we wniosku :)

Edytowano przez Tomasz0611

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5600

To napisać tak agencji i czekać na ich odpowiedź. A tak teraz normalnie, na poprawkach jest nr telefonu rozpatrującego, tam zadzwonić i się dopytać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

@masa24 robiłeś wzrost GVA przez rezygnację z usług na poczet zakupu maszyny? 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1826

Witam składałem wniosek w 2019 na MGR obszar d

na wnisoku 2018 i 2019 miałem 26 ha

w 2020 31ha

aktualnie mam złożony wniosek o płatność.  Jaka powierzchnie muszę utrzymać do końca zobowiązania ? Rozumiem że 5 lat liczy się od wyplaty pomocy. Wzrost muszę osiągnąć w ostatnim roku? Mogę mieć w jednym roku np 15 ja na wniosku? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Uda się teraz wziąć zestaw do siewu bezpośredniego (siewnik nabudowany na agregat talerzowy) jeśli w młodym rolniku kupiłem siewnik zbożowy i agregat talerzowy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
situ14    35
21 godzin temu, marluk napisał:

Kiedy składałeś wniosek jeśli można wiedzieć? Mam na myśli ten podczas naboru.

Poczta był wysyłany I dotarł do arimr 30.06

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidpl    21

Na poprawki są ponad 2 tyg przez sytuację w kraju? Bo Tak usłyszałem od doradcy. Na liście z poprawkakmi pisało tylko że trzeba niezwłocznie złożyć poprawki...

 


-Ursus C-360
-Władimirec T25-A2
Siła robocza na 5ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vat    299

Byłem w powiatowej weterynarii aby wydali zaświadczenie o spełnianiu minim. warunkó w zakresie utrzymania zwierząt i maja przyjechać w tygodniu na kontrolę.

Czego będą wymagać, sprawdzać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martin0000    104

Sporo tego jest,  z takich ważnych rzeczy to co u mnie sprawdzali to aby zwierzeta wszystkie miały stały dostep do wody, miały sucho, nie było za ciasno w kojcach, mierzyli stanowiska, zaglądali w karty leczenia, ogólnie żeby było czysto w oborze i był porządek, pasze , witaminy itp wszystko szczelnie pozamykane no i najważniejsze nie pokazuj żadnych leków a w szczególności  antybiotyków.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj