rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

ahten    177

Nie mam jeszcze wynikow z egzmainow zawowodych z technika rolnika. 

Czy w przypadku jak dostarcze dyplom na technika rolnika w sierpniu/wrzesniu to bede mog sie ubieac o 60% zwrotu? (bedzie uzupelnienie do wnoiosku)

Czy ta szkola musi byc ukonczona na dzien skladania wniosku?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355
13 minut temu, Agent007 napisał:

Fretaxi i marluk a co trzeba zrobić, żeby biznesplan ptworzyć na smartfonie, wniosek otwarłem, a biznesplan bezskutecznie? Jakiś program trzeba ściągać specjalny czy cosik innego?

jprdl komputera nie masz w domu? wystarczy Excel na komputerze. Jak nie masz to idz do kogoś kto ma i to zrób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5580
ahten napisał:

Nie mam jeszcze wynikow z egzmainow zawowodych z technika rolnika. 

Czy w przypadku jak dostarcze dyplom na technika rolnika w sierpniu/wrzesniu to bede mog sie ubieac o 60% zwrotu? (bedzie uzupelnienie do wnoiosku)

Czy ta szkola musi byc ukonczona na dzien skladania wniosku?

 

Kwalifikacje musisz mieć na dzień składania wniosku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid515    2

Hejo okazało się, że mam 12914 SO i brakuje do 13 tysi euro, więc w sumie namówiłem brata na wspolny wniosek. Jak to jest składamy dwa osobne wnioski i biznesplany na różne maszyny tylko we wniosku w tabelce I.A.WUM pisze wszystko razem i w swoim i w brata wniosku ( no i zaznaczam gdzie trzeba że wspólny? Tzn składamy wniosek brat no traktor siewnik a ja prasa przyczepa tylko w tym IA. WUM wszystko wypisuje? Ta umowa korzystania/udziału w maszynie między nami musi być meeeega szczegółowa? Można jeszcze we wtorek wysłać prawda?  A i pytanko czy 10% można można zwiększyć hodowlą jeśli biorę na obaszar D dotacje i czy wogole zwiększenie 10% SO jest obowiazkowe ? Będę mega wdzięczny za pomoc i odpowiedzi na te pytania :)

Edytowano przez dawid515

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agro_bamber    7

Jak ktoś pierwszy raz korzysta z modernizacji to są w tym naborze jakieś dodatkowe punkty za to, co do ekologi to ile trzeba mieć hektarów eko żeby zgarnąć 4 pkt.? 

Edytowano przez agro_bamber

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agent007    14

Jak sam wniosek złożę bez biznesplanu to pójdzie do kosza, bez rozpatrywania, czy będą wzywać o uzupełnienie? Gdzie jest info do jakich maszyn są punkty za środowisko i klimat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NewVario    39

Panowie nabór do jutra włącznie ? Co to za wymóg 5000zl sprzedaży ? Podobno miało tego nie być , czy czegoś nie doczytałem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romanekdeutz    88
Agent007 napisał:

Jak sam wniosek złożę bez biznesplanu to pójdzie do kosza, bez rozpatrywania, czy będą wzywać o uzupełnienie? Gdzie jest info do jakich maszyn są punkty za środowisko i klimat?

W biznesplanie masz listę maszyn do wyboru które są punktowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ropsonok    25

Jak ktoś pierwszy raz korzysta z modernizacji to ma 1 punkt. A w ekologii trzeba mieć co najmniej połowę gospodarstwa z tym tylko wymogiem że ma to być połowa gruntów ornych, tuzów, sadów itp żeby dostać 4 punkty, certyfikat na dzień składania wniosku

no i 18 ha poszło pod ekologie

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktosik25    11

za klimat z tytułu czego można dostać pkt? mam zakupy samych maszyn rolniczych, budowa magazynu paszowego, oraz zakup uli i sprzętu pszczelarskiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seba836    20
6 godzin temu, Agent007 napisał:

składał ktoś już wniosek na młodego rolnika lepiej wszystkie swoje maszyny wypisać czy mniej?

Edytowano przez seba836

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroko    118

Jeżeli odpowiedziałem w biznesplanie że inwestycja powstała by bez pomocy tylko w dłuższym czasie,  to naprawdę wniosek automatycznie odrzucą? Cz może być tak że osoba prowadząca będzie kazała to zmienić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamdres    3
Dnia 28.06.2020 o 18:56, freetaxi napisał:

Wypełnij sam wniosek z podpisem i wyślij. Zmianę do wniosku z resztą puścisz w tygodniu z załącznikami. 

a biznesplan musi być razem z wnioskiem czy można dołączyć z poprawkami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227
1 godzinę temu, maroko napisał:

Jeżeli odpowiedziałem w biznesplanie że inwestycja powstała by bez pomocy tylko w dłuższym czasie,  to naprawdę wniosek automatycznie odrzucą? Cz może być tak że osoba prowadząca będzie kazała to zmienić?

Ja miałem wpisane że mógłbym ze swoich przeznaczyć 60 tysi to na etapie poprawek kazano mi zmniejszyć kwotę. Sami wolą to zaniżyć niż mieć wniosek na odstrzelenie.

  • Thanks 1

C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slavo    55

biznesplan musi być razem z wionskiem , 10% musi być zwiększenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agent007    14

Slavo, albo marluk proszę o pomoc. Możecie się śmiać ze mnie, ale specjalnie nabyłem nowy tel, aby otworzyć biznesplan i wyskakują mi jakieś hasło i nie otworzę. Jutro jak pojadę z rana do or armir to można na ich kompie wypełnić ten biznesplan? Dużo stron liczy ten biznesplan? Jeżeli uda mi się na wariackich papierach jakimś cudem to wypełnić i złożyć u nich w oddziale to czy mogę poleconym nadać załacznik w postaci faktury sprzedażowej, bo nie wyrobię się, aby jechać do biura rachunkowego skoro jestem w proszku?

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

Ehh kup sobie kompa na przyszłość za 300zl i bez problemu będziesz wszystko robił w Excelu a nie na telefonie wzrok męczył. Co do wniosku to teraz najlepiej pojedz do jakiegokolwiek doradcy powiedz mu jaka sprawa i niech Ci na szybko w godzinę zrobi na kompie taki wniosek żeby tylko miał punkty i wyślij to poleconym. Zapłacisz za to ale tak to jest jak się coś robi w ostatni dzień a mam obawy czy jesteś w stanie to sam zrobić jutro w dodatku na smartfonie :) Jedz jutro do kogoś ogarniętego i zrób jak mowie. Zapłacisz pewnie z 300zl ale nie stracisz szansy. Taka moja rada.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Na telefonie to pierwsze słyszę. Czy to się w ogóle otworzy jak się ma zainstalowany pakiet office ?


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agent007    14

4 lata temu doradcy zabuliłem 4 tyś , robił 2 poprawki i nie dopilnował aneksu i wszystko poszło sie j... umowa była podpisana, teraz robię sam, tylko do głowy mi nie przyszło że na nowym telefonie wszystko otworzę tylko nie biznesplan armiru, kilka lat temu żonie robiłem wniosek na działalność gospodarcza na 50 tyś bez opcji poprawek i dostała, więcej niż 2 klasy skończyłem i doradcy 4tyś za samo wypełnienie nie dam skoro później sam mam robić aneksy bo on miał już to w d...

Marluk albo salvo co poza definicją młodego rolnika, numerem producenta istotnego się zmieniło przez 4 lata w mgr? Według mnie 90% to jest to samo co 4 lata temu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

Ale umów się z nim że on ci zrobi prawie pusty wniosek aby tylko przeszedł. A za to nie zapłacisz 4 tys. Na telefonie to ty tego wniosku nie zrobisz a został co tylko jutrzejszy dzień i kombinujesz jak koń pod górę.

Co do doradcy co schrzanił ci aneks to trzeba było wcześniej spisać umowę z nim to byś mógł go pozwać cywilnie za takie zaniedbanie a tak to d*pa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agent007    14

Jak mam nuż na gardle to działam intensywnie, a jak mam 3 miesiące to nic, taki charakter😎

Marluk jakby człowiek wiedział, że się przewróci to by sobie usiadł. Plan mam taki, wniosek i biznesplan z 2016 wprowadzam na kompie w armir z poprawkami własnego autorstwa, jak biznesplan sie zasadniczo nie zmienił, tak, jak wniosek to dam radę, instrukcje, poradnik przestudiowane, na punkty myślę rozsiewacz z siewem granicznym,zestaw do bezorkowej uprawy i potrzebuję opryskiwacz jakby ktoś doradził jaki, aby tymi 3 maszynami zrobić punkty za środowisko, klimat i innowację.

Bobem i pietruszką i kuku zmiana profilu produkcji i powinno być ok, jakby jeszcze ktoś podpowiedział jak samymi panelami słonecznymi chycić ochronę środowiska, chyba, że nie ma co pchać się na wyrost, poniżej 40, ale przez brak aneksu doradcy 4 lata temu armir traktuje, że pomoc otrzymałem pomimo 0zł i 1 pkt za to nie bedzie, taki zielony to ja nie jestem, chyba?😎

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursus11    57

Ja sam nasmarowałem wniosek marne szanse na dostanie to chociaż nikomu nic nie zapłaciłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj