rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Bartek01    7

Witam, mam pytanie do kolegów/koleżanek co są bardziej w temacie PROW i modernizacji, rozmawiałem z doradcą, na temat wniosku i trochę mnie zniechęcił, stad pytanie do was, mam ok 19ha gruntów( własność+ dzierżawa długo terminowa) drugie tyle na umowy do 3lat, produkcja bydła opasowego ~~30DJP, interesowałby mnie zakup rozsiewacza, rozrzutnika obornika, (maszyny z pkt) plus może coś niepunktowane, ale do sedna, jest sens składać wniosek, i czy da rade wliczyć z tego wzrost w gospodarstwie, nie ma mowy o większej liczbie ha, mogłbym zwiekszyć produkcje zwierzęcą, ale bodaj pow. 40DJP potrzebna jest decyzja srodowiskowa, a tej nieuzyskam z racji miejsca gdzie mieszkam. 

Może powinienem zmienić doradce ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vat    299

Znajomy jakieś 2 lata temu wziął na Modernizację trochę sprzętu (ciągnik , prasa zwijka, jakiś agregat upr. i parę innych pierdół), aby zwiększyć dochód zobowiązał się do zwiększenia hodowli bydła mięsnego. Dokładnie nie wie, ale musi sprzedać chyba ok. 30byków/rok.

Teraz wiadomo jaka jest cena na wołowinę,

Dodatkowo dostał propozycję pracy poza gosp. i stądpytanie:

Można zmienić plan rozwoju gospodarstwa i zlikwidować byki (lub przynajmniej zmniejszyć ich ilość), a w zamian np. kupić ziemię?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2347

Inwestycja miała na celu zwiększyć gva w jakimś sektorze produkcji . Trzeba by pochylić się na biznesplanem i zobaczyć co tam dokkadnke jest

mniemam ze inwestycja miała przyczynić się do wzrostu w produkcji zwierzęcej .nie tyle co sprzedaży a zwiększenie pogłowia bydła jest wiążące 

teraz zmiana i zwiększenie ilości ziemi będzie kompletna zmiana założeń biznesplanu i mysle ze nie przejdzie 

telefon do oddziału regionalnego arimr i osoby kompetentnej rozwiąże sprawę ale mysle ze szanse nikłe 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vat    299
4 minuty temu, masa24 napisał:

 

mniemam ze inwestycja miała przyczynić się do wzrostu w produkcji zwierzęcej .nie tyle co sprzedaży a zwiększenie pogłowia bydła jest wiążące 

 

Z tego co mówił mi znajomy to on musi sprzedać conajmniej 25 byków/rok.

Plany miał wielkie - rzeczywistość to zweryfikowała, a przede wszystkim biegunki i zapalenia płuc u kupionych cieląt.

 

A może jest jakiś adres mailowy ARIMR na który możnaby zadać takie pytanie odnośnie zmiany? Telefonicznie to wiadomo - mogą mówić rożne rzeczy a poźniej wycofać się z tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2347

Jest adres mailowy na stronie do pytan. Poszukaj bo ja nie pamietam a nie mam czasu szukać . Napisz ale tez zadzwoń , szybciej poznasz odpowiedz jak trafisz na kompetentna osobę bo na maila przynajmniej 14 dni

ja upierałabym się ze nie ze sprzedaży musi się wywiązać a ze stanu pogłowia . Sprzedaż wykazywał w planie sprzedaży oraz biznesplanie ale potem musimy trzymać ilość pogłowia zadeklarowana 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vat    299

Być może masz rację - niestety doradca, który robił mu wniosek wyjechał.

Czyli on musi utrzymywać jakiś minimalny stan DJP srednioroczny bydła?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2347

Mysle ze w biznesplanie ma wielkości wpisane które miał i które miał osiągnąć w tym wielkość stada . Bez wglądu ciężko powiedzieć co tam bylop

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slavo    55

Czy arimr przyzna siewnik 6 rzędowy do kukurydzy na 35 ha w roku docelowym ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slavo    55
Slavo napisał:

Czy arimr przyzna siewnik 6 rzędowy do kukurydzy na 35 ha ogółem w roku docelowym ? W tym 12ha kukurydzy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Domen_24    0

Wystarczy na dzień składania wniosku mieć gospodarstwo w okresie konwersji na ekologiczne, żeby dostać punkty za ekologię?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
axe300    6
Dnia 2.06.2020 o 23:18, Bartek01 napisał:

Witam, mam pytanie do kolegów/koleżanek co są bardziej w temacie PROW i modernizacji, rozmawiałem z doradcą, na temat wniosku i trochę mnie zniechęcił, stad pytanie do was, mam ok 19ha gruntów( własność+ dzierżawa długo terminowa) drugie tyle na umowy do 3lat, produkcja bydła opasowego ~~30DJP, interesowałby mnie zakup rozsiewacza, rozrzutnika obornika, (maszyny z pkt) plus może coś niepunktowane, ale do sedna, jest sens składać wniosek, i czy da rade wliczyć z tego wzrost w gospodarstwie, nie ma mowy o większej liczbie ha, mogłbym zwiekszyć produkcje zwierzęcą, ale bodaj pow. 40DJP potrzebna jest decyzja srodowiskowa, a tej nieuzyskam z racji miejsca gdzie mieszkam. 

Może powinienem zmienić doradce ? 

jak zależy Tobie na nowy sprzęcie który jest cholernie drogi  to tak. Programy unijne to straszna urzędnicza gehenna! Nie rzucaj sie na maszyny za pkt. Nie warto. Jak nie dadzą to nie. Nowy rozrzutnik to koszt minimum 60-80tyś netto używke kupisz od 10-30tyś brutto. Na MGR 2018 to dopiero teraz po 2 latach robię zakupy a tak dawno bym kupił używki... Musisz sam indywidualnie przekalkulować czy warto inwestować tak kosmiczne pieniądze na małe gospodarstwo. ;) 

3 godziny temu, Domen_24 napisał:

Wystarczy na dzień składania wniosku mieć gospodarstwo w okresie konwersji na ekologiczne, żeby dostać punkty za ekologię?

CERTYFIKAT!
Wszystko ma być ekologiczne, pasza, woda, prąd, zwierzęta, słoma, zboże  i nie wiadomo co jeszcze. Jednostki certyfikujące mają swój cennik. Jest im nie w nos odpowiadać jakie wymagania masz spełniać, najważniejszy jest pieniądz. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2347

Emtec masz osobę prowadząca wniosek , zadzwoń do arimr i zapytaj . Najłatwiej i najszybciej dowiesz się. Co moala na mysli . Czasami rozporządzenie i logika swoją droga a prowadzący swoja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Domen_24    0
11 godzin temu, masa24 napisał:

Masz mieć certyfikat . Takie numery już nie przejda

Jakie numery? Mam całe gospodarstwo zgłoszone do ekologii, jestem na etapie konwersji i się pytam czy punkty dostanę za ekologię czy należne są dopiero po zakończeniu konwersji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2347

Jeżeli jesteś w ekologii to wiesz ze certyfikat dostaje gospodarstwo po przestawieniu. Rozporządzenie wyraźnie mówi o certyfikacie.

zadzwon do swojego oddziału regionalnego i zapytaj jak do tego podchodzą bo każdy może inaczej to iNterpretowac

a numery bo kiedyś można było zgłosić hektar i punkty już się należały za samo objęcie nadzorem przez jednostkę certyfikujacs

Edytowano przez masa24
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrkrk25    79

W trakcie przestawiania też są wystawiane certyfikaty na produkty będące w pierwszym, drugim, bądź trzecim roku konwersji. Jeśli ponad 50% gruntów jest w systemie to punkty przysługują nawet w przypadku bycia w okresie konwersji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2347

Nie certyfikaty są wystawiane a zaświadczenia o tym ze jednostka ma nadzór nad gospodarstwem . To roznica

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrkrk25    79

Co ty za bzdury opowiadasz. Certyfikaty są wystawiane zarówno na produkty ekologiczne jak i będące w okresie konwersji. Dla przykładu większość jednostek zamieszcza certyfikaty na swojej stronie

https://www.agroeko.com.pl/certyfikowane-obszary/rolnictwo-ekologiczne/wykaz-producentow-ekologicznych

otwórz sobie podgląd trzeciego od góry certyfikatu z wykazu (spółka Agrovis) to się paru nowych rzeczy dowiesz i nie będziesz innych w błąd wprowadzać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2347

Napisałem ze punkty naleza sie jezeli masz certyfikat. 

Nie wiem jak teraz te smieszne jednostki wydaja certyfikaty. Moze daja juz na samym starcie zeby jak najwiecej osob sie do nich zglosilo.

Kiedys certyfikat był wydawany albo po zakonczeniu etapu konwersji albo przynajmniej po roku podlegania pod jednostke certyfikujaca

Malo mnie obchodza te smieszne twory, faktem jest ze trzeba miec certyfikat i teraz nie przejdzie numer ze zapisanie sie do jednostki da nam punkty. Chyba ze są łase na pieniadze i wystawiaja je teraz szybciej, nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrkrk25    79

Te "śmieszne jednostki" posiadają coś takiego jak akredytacja, więc chyba lepiej od ciebie wiedzą kiedy wystawić certyfikat, a jeśli robiłyby wałki to by skończyły jak swego czasu Bioekspert. Kiedyś owszem certyfikat wydawany był dopiero po zakończeniu konwersji, ale to było dobre dziesięć lat temu więc trochę nie na czasie masz informacje.

Poza tym jednostki wystawiały certyfikaty na konwersję jeszcze zanim dawane były za to punkty.

Edytowano przez piotrkrk25
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2347

Słuchaj kolego , prosty temat . 
Certyfikat dają od ręki tak samo jak zaświadczenie o podleganiu certyfikacji ??

bez certyfikatu dają punkty ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrkrk25    79

I dalej brniesz, czasami lepiej zamilknąć. Zaświadczenie o podleganiu certyfikacji otrzymasz choćby i w pierwszym dniu po dostarczeniu zgłoszenia uczestnictwa w systemie ekologicznym (i swego czasu na takie zaświadczenia punkty były przyznawane), natomiast  certyfikat wystawiany jest po pozytywnym przejściu kontroli, a to już trochę dłuższa procedura. Ale jak ty uważasz że ci "od ręki" certyfikat dadzą to ja nie wiem z jakimi ty jednostkami miałeś do czynienia, a co najdziwniejsze jednostki stosujące się do tych procedur nazywasz "tworami".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj