rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

masa24    2344
35 minut temu, bezbarwny napisał:

@masa24, nowy ciągnik to więcej zabiegów ochrony i nawożenia? Haha, dobre. To dopisz jeszcze, że to dlatego, że stary klimatyzacji nie ma😂 super pomysły masz i wcale się nie dziwię, że tak pilnie ich strzeżesz😂

Pojecia nie masz o czym mówisz. Wszystko idzie uzasadnić . Mam cię tu nauczyć czy co? Nie rozumiesz podstawowych rzeczy wiec nie widzę sensu. Jest kupa sposobów na uzasadnienie tego. Zwiększasz areał , zwiększasz intensywność , nowy ciągnik daje większa oszczędność bo mniejsze spalanie lub korzystałeś z usług i dzięki temu  ciągnikowi robisz oszczędność i zwiększasz opłacalność produkcji.

po drugie nie spotkałem się żeby ktoś odrzucał ciągnik a np pługu nie. Maszyny dobierane są do areału a nie czyjegoś widzimisie. Jesteś na liscie ,maszyna zgodna z arealem to nikt ci niczego nie odrzuca 

owszem robię dls siebie rodziny i znajomych . Okoliczni rolnicy wybierają firmę z wojewódzkiego miasta za gruba kasiore której fachowość pozostawia wiele do zyczenia

po drugie ja robiłem już takie cuda Które tobie mogą się jie mieścić w głowie, bez hektara szkoły zrobiłem wniosek i następnie doprowadziłem do końca dla osoby która nie moala nic wspólnego z rolnictwem , która nie wiedziała jakie działki kupi lub przejmie. To jest wyczyn a nie zrobić wniosek dla osoby której ojciec da 30 ha

reausumujac znam się na tym, sam dla siebie dziewczyny pozyskałem około 1 miliona z młodego rolnika modernizacji oraz pozarolniczej działalności i usług rolniczyvh

pozdrawiam

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bezbarwny    1268
5 minut temu, masa24 napisał:

Pojecia nie masz o czym mówisz. Wszystko idzie uzasadnić . Mam cię tu nauczyć czy co? Nie rozumiesz podstawowych rzeczy wiec nie widzę sensu. Jest kupa sposobów na uzasadnienie tego. Zwiększasz areał , zwiększasz intensywność , nowy ciągnik daje większa oszczędność bo mniejsze spalanie lub korzystałeś z usług i dzięki temu  ciągnikowi robisz oszczędność i zwiększasz opłacalność produkcji.

po drugie nie spotkałem się żeby ktoś odrzucał ciągnik a np pługu nie. Maszyny dobierane są do areału a nie czyjegoś widzimisie 

Ta, ja pojęcia nie mam, o czym mówię, a Ty je masz. Najpierw napisałeś, że to takie proste ciągnik dostać, bo nowym to więcej zabiegów nawożenia i ochrony zrobisz i ciach, już jest gva. Gdy Cię zwyczajnie wyśmiałem, to nagle zmieniasz nutę i o zwiększeniu areału gadkę zaczynasz, a to już takie proste nie jest cudaku, bo nie każdy ma skąd ten dodatkowy areał wytrzasnąć. Rozumiesz, czy niekoniecznie? Poczytaj sobie sam siebie i nie mąć w głowach  


You Shook Me All Night Long

M&M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

No ty nie rozumiesz cudaku . Gva nie zalezy od areału. Podałem przykłady . Bo ty chcesz uzasadniać ciągnik wiec podałem przykłady . Większy areał , brak ciagnika - korzystanie z uslug

gva to fikcja która tworzymy biznesplanem , większy areał nie jest niezbednt

 wybacz ale z kretynami nie dyskutuje. Wiesz tyle co doradca ci do głowy nawciskał 

No ciągnik jest tak samo łatwo czy trudno dostać jak rozrzutnik obornika bronę czy pług . Tyle w temacie 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bezbarwny    1268
Napisano (edytowany)

Ta, Ty już podałeś przykłady uzasadniejące zakup ciągnika-więcej zabiegów nawożenia i ochrony😂napisałem Ci, żebyś poczytał sobie bzdury które wypisujesz,  a przy korzystaniu z usług, fakturę trzeba na to mieć i jeszcze na odpowiednią kwotę opiewającą matołku😂

z mojej strony to wszystko, bo z tymi no, jak im tam😉nie dyskutuję

Edytowano przez bezbarwny

You Shook Me All Night Long

M&M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

Ty rozumiesz co piszesz czy nie? Mam nazwać cię po imieniu tak jak na to zasługujesz? Uczepiles się uzasadniania inwestycji to ci podałem przykłady . Nie rozumiesz twoja sprawa 

ciekawe rzeczy piszesz. Robiłeś kiedyś jakiś wniosek czy tylko wiesz tyle co doradca ci powiedział ? 
robilem pare dobrych wnioskow dla osób które nie miały żadnej maszyny na siebie , w odpowiedniej tabeli pisane było ze w przypadku braku sprzętu będzie korzystało się z usług i nikt żadnych faktur nie wymagał .

po drugie ty nie rozumiesz co się do ciebie pisze.podalem ci jedno z uzasadnień zakupu ciagnika. Korzystaliśmy z usług , kupujemy ciągnik dzięki czemu  zmniejszamy koszty, zwiększamy gva. Mamy ciągnik , mniejsze koszty wiec robiny więcej zabiegów , większy nakład , większy plon wzrost gva. Ale zdaje sobie sprawę ze możesz nie rozumieć o co chodzi. Do takiego uzasadnienia mam pokazać faktury ze korzystałem z usług ? Bujaj dałem w świecie fantazji a kasę z prow zostaw innym

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355
4 godziny temu, piotrkrk25 napisał:

Jeżeli chodzi o wnioskowanie o sam ciągnik to trzeba brać pod uwagę następujące czynniki:

1. Przy samym ciągniku masz mało punktów.

2. Trzeba jasno i czytelnie opisać i wyjaśnić jak maszyna spowoduje wzrost gva i przy samym ciągniku trzeba się liczyć z "grubszymi" wyjaśnieniami

3. Trzeba trafić na osobę rozpatrującą wniosek, która wymaga aby się papier jako tako spinał, bo jak trafisz na służbistę to wniosek uwali.

I teraz znając te trzy powyższe dane powiedz czy jakbyś to ty miał zrobić taki wniosek za niemałe pieniądze wiedząc, że ma 50% szans na przejście podjął byś się takiej roboty?

1. To zależy. Nie tylko za ochronę środowiska są punkty.

2. To nie jest takie trudne wcale. Da się to uzasadnić ze przez zakup ciągnika np wzrosną plony.

3. Te osoby sprawdzają czy mieścisz się w tabelkach. Jeśli tak to nie ma bata muszą przyklepać. Jeśli nie to faktycznie musisz uzasadniać. Co oczywiście ma sens bo są agenci co chcą kupić kombajn na 30ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bezbarwny    1268
1 godzinę temu, masa24 napisał:

Ty rozumiesz co piszesz czy nie? Mam nazwać cię po imieniu tak jak na to zasługujesz? Uczepiles się uzasadniania inwestycji to ci podałem przykłady . Nie rozumiesz twoja sprawa 

ciekawe rzeczy piszesz. Robiłeś kiedyś jakiś wniosek czy tylko wiesz tyle co doradca ci powiedział ? 
robilem pare dobrych wnioskow dla osób które nie miały żadnej maszyny na siebie , w odpowiedniej tabeli pisane było ze w przypadku braku sprzętu będzie korzystało się z usług i nikt żadnych faktur nie wymagał

po drugie ty nie rozumiesz co się do ciebie pisze.podalem ci jedno z uzasadnień zakupu ciagnika. Korzystaliśmy z usług, kupujemy ciągnik dzięki czemu  zmniejszamy koszty, zwiększamy gva. Mamy ciągnik , mniejsze koszty wiec robiny więcej zabiegów , większy nakład , większy plon wzrost gva. Ale zdaje sobie sprawę ze możesz nie rozumieć o co chodzi. Do takiego uzasadnienia mam pokazać faktury ze korzystałem z usług ? Bujaj dałem w świecie fantazji a kasę z prow zostaw innym

Ok, jeszcze raz się wysilę. Przeczytaj co wytłuściłem, a być może(i słusznie) dojdziesz do wniosku, że się gubisz i sam siebie nie rozumiesz😉😂

i jeśli „korzystaliśmy z usług” to faktury muszą być...chłopcze


You Shook Me All Night Long

M&M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adimajkel    21
Napisano (edytowany)
4 godziny temu, piotrkrk25 napisał:

Jeżeli chodzi o wnioskowanie o sam ciągnik to trzeba brać pod uwagę następujące czynniki:

1. Przy samym ciągniku masz mało punktów.

2. Trzeba jasno i czytelnie opisać i wyjaśnić jak maszyna spowoduje wzrost gva i przy samym ciągniku trzeba się liczyć z "grubszymi" wyjaśnieniami

3. Trzeba trafić na osobę rozpatrującą wniosek, która wymaga aby się papier jako tako spinał, bo jak trafisz na służbistę to wniosek uwali.

I teraz znając te trzy powyższe dane powiedz czy jakbyś to ty miał zrobić taki wniosek za niemałe pieniądze wiedząc, że ma 50% szans na przejście podjął byś się takiej roboty?

wywołany do tablicy odpowiadam 😜  choć ja tylko wskazywałem na problem zmiany profilu przy zakupie samego ciągnika

1. zależy od sytuacji, bo można mieć skalę produkcji, niekorzystanie z tej gamy działań, które tutaj kiedyś wymieniałem, pkt za wiek i są 3 pkty

2. jeśli ktos może dorzucić 2-3 ha to praktycznie temat zamknięty i wniosek do przodu, jak nie ma dodatowych ha to trzeba troszkę naszyć, oszczędności na paliwu, rezygnacja z usług (większość prosi w takim przypadku o faktury, ale zdarza się że ktoś nie poprosi)

3. tutaj idealnym przykładem jest proszenie o faktury w przypadku rezygnacji z usług

 Odpowiedź ;) jeżeli miałbym pewność obrony minimalnej ilości punktów to oczywiście piszę, ale jeśli nie to dziękuję 

 

Edytowano przez adimajkel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344
25 minut temu, bezbarwny napisał:

Ok, jeszcze raz się wysilę. Przeczytaj co wytłuściłem, a być może(i słusznie) dojdziesz do wniosku, że się gubisz i sam siebie nie rozumiesz😉😂

i jeśli „korzystaliśmy z usług” to faktury muszą być...chłopcze

Nie spotkałem się z takim przypadkiem . Jedt tysiąc sposobów na ominięcie tego. Umowa użyczenia ciagnika odpłatna np

ale co ja tam wiem . Sami fachowcy tu

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1191
26 minut temu, bezbarwny napisał:

Ok, jeszcze raz się wysilę. Przeczytaj co wytłuściłem, a być może(i słusznie) dojdziesz do wniosku, że się gubisz i sam siebie nie rozumiesz😉😂

i jeśli „korzystaliśmy z usług” to faktury muszą być...chłopcze

Kolego bezbarwny nie musi być faktur potwierdzam a to co agencja napisała w tabelkach to mało ważne że np ciągnik na tyle ha taki. Przysługuje 100 km a można wziąć 130 bo piszesz ze kupiłeś duże maszyny i ten 100 będzie za słaby. Jak chcą faktur za zakup maszyn to mówisz że było na umowę kupna sprzedaży bez VAT i piszesz z kolego umowę kupna sprzedaży na np beczkowóz 16000 litrów i pług 5 skibowy obrotowy i im to pokazujesz. A wzrost kolego napisz na priw to ci podpowiem jak zrobić to napewno w to nie uwierzysz 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bezbarwny    1268
Napisano (edytowany)

Faktury muszą być jeśli się deklaruje korzystanie z usług. Taką mam wiedzę na ten temat i sądzę, że rzetelną, bo z takiego źródła. 
nie neguję tego co piszesz poniżej, bo wiem, że to możliwe do zrobienia, ponieważ w poprzednim budżecie(nabór z 2013 roku, więc tabele z doborem już obowiązywały, żeby nie było) przyznali mi ciągnik 170km i opryskiwacz 3000l 24m, na 21,5ha z powiększeniem do 46 w roku docelowym(takich kiepskich doradców mam @masa24) ale uzasadnienie zakupu ciągnika, twierdzeniem że dzięki temu wykonamy więcej zabiegów ochrony i nawożenia jest po prostu śmieszne. Gdyby masa napisał, że ma wydajny rozsiewacz i opryskiwacz, ale maszyny te potrzebują ciągnika większej mocy by skutecznie i wydajnie pracować, bo np rozsiewacz jest o ładowności 3 ton, a stary ciągnik dźwignie 1,5, czy opryskiwacz ma zapotrzebowanie na moc wyższą niż ma wspomniany ciągnik, to absolutnie bym się nie czepiał. 
 

Edytowano przez bezbarwny

You Shook Me All Night Long

M&M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344
Napisano (edytowany)
8 godzin temu, bezbarwny napisał:

Faktury muszą być jeśli się deklaruje korzystanie z usług. Taką mam wiedzę na ten temat i sądzę, że rzetelną, bo z takiego źródła. 
nie neguję tego co piszesz poniżej, bo wiem, że to możliwe do zrobienia, ponieważ w poprzednim budżecie(nabór z 2013 roku, więc tabele z doborem już obowiązywały, żeby nie było) przyznali mi ciągnik 170km i opryskiwacz 3000l 24m, na 21,5ha z powiększeniem do 46 w roku docelowym(takich kiepskich doradców mam @masa24) ale uzasadnienie zakupu ciągnika, twierdzeniem że dzięki temu wykonamy więcej zabiegów ochrony i nawożenia jest po prostu śmieszne. Gdyby masa napisał, że ma wydajny rozsiewacz i opryskiwacz, ale maszyny te potrzebują ciągnika większej mocy by skutecznie i wydajnie pracować, bo np rozsiewacz jest o ładowności 3 ton, a stary ciągnik dźwignie 1,5, czy opryskiwacz ma zapotrzebowanie na moc wyższą niż ma wspomniany ciągnik, to absolutnie bym się nie czepiał. 
 

Słuchaj czy ty jesteś jakiś ułomny czy co? 
napisze jeszcze raz . 
Masz punkty, moc ciagnika mieści się w kryteriach doboru , dostajesz ciągnik. Nie trzeba stawać. Na głowie żeby to przeszło 

jako uzasadnienie inwestycji możemy wpisać ze wcześniej korzystaliśmy ( nie będziemy korzystać a korzystaliśmy ) i żadnych faktur nie muszę przedstawiać bo nie miałem obowiązku dokumentowania jak nie byłem w żadnym programie 

pisze ze korzystałem z usług , miałem większe kosztu przez to, teraz nowy ciągnik , koszt uprawy ha spada rośnie gva

uzasadnienie ze dzięki własnemu ciągnikowi mogę robić więcej zabiegów jest normalnym uzasadnieniem ale skoro jesteś kretynem to nie rozumiesz . Mam swój ciągnik , mniejszy koszt wiec prowadzę uprawę intensywniej , proste

sluchsj doradców masz super, fajnie zrobili. Normalnie czarodzieje . W docelowym masz mieć 2 razy tyle hektarów co w wyjściowym X faktycznie niezłe się naglowkowali żeby to zrobiv

9 godzin temu, alfa napisał:

Kolego bezbarwny nie musi być faktur potwierdzam a to co agencja napisała w tabelkach to mało ważne że np ciągnik na tyle ha taki. Przysługuje 100 km a można wziąć 130 bo piszesz ze kupiłeś duże maszyny i ten 100 będzie za słaby. Jak chcą faktur za zakup maszyn to mówisz że było na umowę kupna sprzedaży bez VAT i piszesz z kolego umowę kupna sprzedaży na np beczkowóz 16000 litrów i pług 5 skibowy obrotowy i im to pokazujesz. A wzrost kolego napisz na priw to ci podpowiem jak zrobić to napewno w to nie uwierzysz 

Kryteria doboru obowiązują , można jedynie trochę podciągnąć w przypadku gdy mamy pola  daleko od siedziby . Jeżeli mamy większy ciągnik być może tez by przeszło takie uzadadnienie

jezeli kupujemy sprzęt musimy mieć dowód zakupu rzeczy fabrycznie nowych na to z firm, wiec umowa z kolega nie przejdzie. Pozatym postępowanie ofertowe .

bezbarwny ty nawet nie wiesz jak biznesplan wyglada bo w zyciu sam nie zrobiłeś nic a oczerniasz kogoś. Skoro czegoś nie rozumiesz to nie znaczy ze to nie jest prawda

jesres pewnie ofiara doradcy który nagadał ci ze sam ciągnik nie przejdzie i musisz wziąć maszyny .

Edytowano przez masa24
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest też takie coś jak nie odpłatne użyczenie od członka rodziny? To jakby usługa, a faktury nie ma 😛

 

Pytanie mam, jak wygląda kwestia rozlokowania inwestycji, jak mam ziemię w 3 województwach, to środki na inwestycje muszę wykorzystać w miejscu gdzie mam najwięcej ha czy mogę w którym to miejscu chce? 


Kupie zboże, płatność w dniu załadunku 

Wycena tylko we wiadomości prywatnej po podaniu kodu pocztowego.

Sprzedam wapno z transportem KUJAWIT, RADKOWIT (standard, Premium) / granulowane POLCALC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

Jest

nie ma zapisu o miejscu inwestycji wiec robisz gdzie chcesz tylko musi być albo twój grunt albo zgoda współwłaściciela 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A Ty zajmujesz się pisaniem wniosków? 


Kupie zboże, płatność w dniu załadunku 

Wycena tylko we wiadomości prywatnej po podaniu kodu pocztowego.

Sprzedam wapno z transportem KUJAWIT, RADKOWIT (standard, Premium) / granulowane POLCALC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bezbarwny    1268
15 minut temu, DamianRolnikSkup napisał:

Jest też takie coś jak nie odpłatne użyczenie od członka rodziny? To jakby usługa, a faktury nie ma 😛

Tak, tylko przy użyczeniu nie ponosisz żadnych kosztów, poza eksploatacyjnymi, jak więc wykazać, że kupując nową maszynę, przestaniesz ponosić koszty usług. 


You Shook Me All Night Long

M&M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344
Napisano (edytowany)

Ty nie rozumiesz o czym mówisz 

ani nie rozumiesz o czym ja ci tłumacze 

biznesplan w okresie wyjściowym wpisujemy koszt usług 

okres docelowym wpisujemy 0 a dodajemy koszty takie jak paliwo czesci itp itd

nie wien po co to pisze bo bie powinienem ale już nie mam sił na ciebie 

nie muszę mieć żadnych faktur w okresie wyjściowym ze korzystałem z usług bo nie miałem takiego obowiązku .  Tak wykazuje ze zakup ciagnika poprawił mi gva i opłacalność produkcji 
Dziękuje , do widzenia

Edytowano przez masa24
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bezbarwny    1268

masa, to absolutnie żadnych faktur nie trzeba mieć przy startowaniu do modernizacji, bo nie ma takiego obowiązku? 


You Shook Me All Night Long

M&M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

Słuchaj kolego , sprawdzać to możesz swoją babę a nie mnie

trxeba mieć fakturę  sprzedaży na 5 000 jeżeli prowadzimy dzialalnosc dłużej niż rok

pozdro 

wyciagnij wnioski z tego co pisałem to może doradcy nie będą cię dymac bez mydla

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
driver24    770
Napisano (edytowany)

masa24 ma rację, dobrze by było jakby niektórzy wnioskujący wypełnili sobie biznes plan i "pobawili się" różnymi wartościami w tabelkach i wtedy widać czarno na białym co wpływa na gva, a nie tylko do doradcy i płacić gruby hajs, a Ci z kolei kasują ile wejdzie, bo jak jest taki popyt to czemu nie;) Poza tym jak koledze przeszło już kilka wniosków to już może coś powiedzieć, do tego podaje konkretne przykłady, które mogą nasunąć pomysły na uzasadnienie. A jak widać niektórzy zachowują się jak pracownicy agencji i od razu szukanie argumentu, żeby tylko uwalić pomysł. 

PS. Masa24, dzięki za podpowiedz, z tymi usługami. Przez to wpadło coś mi do głowy. Będę próbował sam napisać wniosek, nie idę do żadnego doradcy, jak się uda to super, a jak nie to też nie będzie tragedii. U mnie z kolei maszyny które chciałbym kupic są trochę za duże w stosunku do powierzchni, więc muszę pokombinować z uzasadnieniami. 

Edytowano przez driver24

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martin0000    104

Jak to jest z umowa użyczenia ciągnika? Agencja chce ode mnie taka umowe bo mam zbyt mały ciągnik do wozu asenizacyjnego i juz rozmawiałem z sąsiadem to wyraża taka chęć tylko mówi żeby sie dowiedzieć czy to będzie gdzieś figurowało i czy może mieć jakieś trudności z tym związane, czy to taki pic na wodę aby agencja miała jakieś podstawy przyznania tego wozu asenizacyjnego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

Nigdzie nie będzie figurowało. Podpisujcie umowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bezbarwny    1268

masa...to jednak jakiś tam „obowiązek” jest jednak. 
ja już wnioski z tego co piszesz wyciągnąłem. Choćby z tego co  przed chwilą odpowiedziałeś @martin0000
@martin0000, taka umowa użyczenia będzie w agencji „figurować” choćby i jeśli sąsiad ma ten ciągnik w programie jeszcze, to może mieć poważne problemy. Oooo, choć o to, to wszystko wiedzący wnioski płodzący @masa24 zapytać był powinien, nim pewny siebie odpowiedzi udzielił. Ale to tylko o fachowości świadczy. 


You Shook Me All Night Long

M&M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj