rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

adimajkel    21

możesz zmienić profil jak jedną z maszyn, które kupisz będzie np. sadzarka do ziemniaków i wprowadzisz do upraw ziemniaka, czyli coś konkretnego pod daną uprawę, ale jeśli weźmiesz ciągnik, opryskiwacz, rozsiewacz, bronę itd. to nie pozwolą Ci zmienić profilu produkcji, w jaki sposób uzasadnisz ten ciągnik?

ogólnie w większości przypadków te 2 punkty zrobisz, ale zdażają się przypadki że przy samym ciągniku zostajesz na 1 pkt za skalę i ni hu hu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
youn81    96
Napisano (edytowany)
Dnia 20.05.2020 o 21:28, Janusz napisał:

Panowie,czy to prawda,że po złożeniu wniosku o płatność na zwrot pieniędzy czeka się nawet 5 miesięcy?...

ja czekałem ponad 5 miesięcy a to jest mega szybko  a więc stwierdzenie "nawet"   to nie w takim pytaniu :), znam takich co czekają juz ponad rok...

 

Edytowano przez youn81

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344
5 godzin temu, adimajkel napisał:

możesz zmienić profil jak jedną z maszyn, które kupisz będzie np. sadzarka do ziemniaków i wprowadzisz do upraw ziemniaka, czyli coś konkretnego pod daną uprawę, ale jeśli weźmiesz ciągnik, opryskiwacz, rozsiewacz, bronę itd. to nie pozwolą Ci zmienić profilu produkcji, w jaki sposób uzasadnisz ten ciągnik?

ogólnie w większości przypadków te 2 punkty zrobisz, ale zdażają się przypadki że przy samym ciągniku zostajesz na 1 pkt za skalę i ni hu hu

U mnie dwa razy przeszedł ciągnik z rozsiewaczem i zmiana profilu produkcji. Jest furtka która daje jeden punkt każdemu.nie mówię tu o zmianie profilu produkcji 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355
7 godzin temu, adimajkel napisał:

dokładnie o plon nikt się nigdy nie czepia, ale o zwierzęta już jak najbardziej...

Jeśli inwestycja nie ma wpływu na produkcję zwierzęcą to ma znaczenie ile bydła będę miał w roku docelowym?

53 minuty temu, masa24 napisał:

U mnie dwa razy przeszedł ciągnik z rozsiewaczem i zmiana profilu produkcji. Jest furtka która daje jeden punkt każdemu.nie mówię tu o zmianie profilu produkcji 

Co masz na myśli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adimajkel    21

w takim przypadku nie ma znaczenia ile będziesz miał bydła w roku docelowym

punkt każdemu może dać skala produkcji, nie ma wiem czy masa 24 ma jeszcze coś innego na myśli...

masa24 a na jakiej zasadzie przeszedł Ci ten ciągnik z rozsiewaczem i zmiana profilu?

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
migacz    317

też chętmie przeczytam i pomyślę. jakby co to za zdradzenie pomysłu wysyłam flaszkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

Bo nikt noe będzie zdradzał ci pomysłów żebyś przekazywał dalej lub mówił swojemu doradcy i wzbogacał jego wiedzę . Ponysl na łatwy punkt nie aktualny w tym naborze mgr już , ale jest punkt dla kogoś kto nie brał nic w mgr w prow 2007-2013

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

Potem sprawdzę i napisze jak było konkretnie u mnie . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

Nie zaznaczałem zmiany kierunku produkcji. Ale nie widzę powodu dlaczego miałoby to nie przejść w awaryjnej sytuacji. Jakby ktoś miał 1 pkt i nie miał wyjścia , dopisałbym słonecznik w roku docelowym. W tabeli zmieni się wtedy z uprW polowych na uprawy mieszane. 
jedoczesnie zwiększamy intensywność produkcji , plony, ilość zabiegów i wszystko to opisujemy. Jakbyśmy zwiększyli jeszcze delikatnie ilość hektarów to nie widzę powodów nie uznania tego . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

No właśnie dlatego nie lubię takich rzeczy głośno pisać bo jakiś krwiopijca będzie kasę na tym trzepal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
forterra11441    109

Nie popadajmy w skrajności 😉 Nam wniosek pisze kobieta, która robi to sporadycznie, nie jest to jej główne źródło utrzymania. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adimajkel    21
9 godzin temu, masa24 napisał:

Nie zaznaczałem zmiany kierunku produkcji. Ale nie widzę powodu dlaczego miałoby to nie przejść w awaryjnej sytuacji. Jakby ktoś miał 1 pkt i nie miał wyjścia , dopisałbym słonecznik w roku docelowym. W tabeli zmieni się wtedy z uprW polowych na uprawy mieszane. 
jedoczesnie zwiększamy intensywność produkcji , plony, ilość zabiegów i wszystko to opisujemy. Jakbyśmy zwiększyli jeszcze delikatnie ilość hektarów to nie widzę powodów nie uznania tego . 

nie ma takiej opcji... takie zmiany jak słonecznik czy agrest w roku docelowym... znam te przypadki ;), jak pisałem może to przejść tylko u ślepego, może jeszcze u kogoś nowego w Agencji bez żadnej wiedzy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344
Napisano (edytowany)

Nie przejdzie bo? Jak to uzasadniają 

w rmg każda zmiana automatyczna nalicza punkty wiec dlaczego tu ma być inaczej?

Edytowano przez masa24

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adimajkel    21

Brak powiązania realizacji operacji ze zmianą profilu produkcji... zresztą freetaxi pisał o tym na poprzedniej stronie... ale można wpisać i liczyć że przejdzie... 

co do RMG tak samo jest w MR, ale to są jednak inne działania na innych przepisach...

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

W celu? Nie jest to punktowane. Wszystko można . Podbijać so słonecznikiem tez i nikt się o to bie czepia

mozna mówić ze w mgr nie przejdzie . Jeden mówi ze noe można , drugi robi i się udaje

xnsm takich doradców co na zmianę kierunku produkcji chcą żeby klient kupował krowy i produkcje zwierzęca zaczynal

I kolejny mój ulubiony tekst doradcy: samego ciagnika nie mozna

dzuwne ze ja i brat dostaliśmy na ciągniki tylko 😃

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adimajkel    21

ja tutaj piszę tylko o sytuacji ze zmianą profiilu i jak nie ma możliwości inaczej zrobić punktów a komuś zależy to ok tak jak pisałem spróbować można ale szansa znikoma...

nie ma co dyskutować o takich doradcach, kologa gdzieś wyżej pisał, że jakiś mu powiedział że wystarczy 1 pkt... to i znajdzie się taki co powie że samego ciągnika nie można :) ale nikt tutaj takich rzeczy nie pisze, oczywiście że można, ale min. ilość pkt trzeba zrobić, Ty i brat jak ciągnik dostawaliście to pkt za profil mieliście i Wam zaakceptowali?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

Pisałem ci wyżej ze pomyliłem się i akurat w tych przypadkach nie było zmiany profilu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrkrk25    79
3 godziny temu, adimajkel napisał:

ja tutaj piszę tylko o sytuacji ze zmianą profiilu i jak nie ma możliwości inaczej zrobić punktów a komuś zależy to ok tak jak pisałem spróbować można ale szansa znikoma...

nie ma co dyskutować o takich doradcach, kologa gdzieś wyżej pisał, że jakiś mu powiedział że wystarczy 1 pkt... to i znajdzie się taki co powie że samego ciągnika nie można :) ale nikt tutaj takich rzeczy nie pisze, oczywiście że można, ale min. ilość pkt trzeba zrobić, Ty i brat jak ciągnik dostawaliście to pkt za profil mieliście i Wam zaakceptowali?

Jeżeli chodzi o wnioskowanie o sam ciągnik to trzeba brać pod uwagę następujące czynniki:

1. Przy samym ciągniku masz mało punktów.

2. Trzeba jasno i czytelnie opisać i wyjaśnić jak maszyna spowoduje wzrost gva i przy samym ciągniku trzeba się liczyć z "grubszymi" wyjaśnieniami

3. Trzeba trafić na osobę rozpatrującą wniosek, która wymaga aby się papier jako tako spinał, bo jak trafisz na służbistę to wniosek uwali.

I teraz znając te trzy powyższe dane powiedz czy jakbyś to ty miał zrobić taki wniosek za niemałe pieniądze wiedząc, że ma 50% szans na przejście podjął byś się takiej roboty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

Podjąłbym się bo po pierwsze uzasadnienie nie jest tego żadnym wyczynem . 
Po drugie uważam ze stawki które chodza za te wnioski czyli 1500-2000 na start i potem 2 % wartości dofinansowania są grubym przegięciem i nikomu za tyle bym w zyciu nie zrobił 

nie chce mi się pisać bo bie lubię dzielić się swoimi pomysłami ale ciągnik można uzasadnić na dużo sposobów, np nowy ciągnik , więcej zabiegów ochrony nawożenia większy plon  mniejszy koszt  wzrost gva. Proste 

A z tego co wiem firmy chętnie robią wnioski każdemu za taka kasę i nie przejmują się tym co będzie.  
rolnik nie dostaje pieniędzy a potem i tam drugi raz idzie do tej samej firmy 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bezbarwny    1268

@masa24, nowy ciągnik to więcej zabiegów ochrony i nawożenia? Haha, dobre. To dopisz jeszcze, że to dlatego, że stary klimatyzacji nie ma😂 super pomysły masz i wcale się nie dziwię, że tak pilnie ich strzeżesz😂


You Shook Me All Night Long

M&M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrkrk25    79
1 godzinę temu, masa24 napisał:

Podjąłbym się bo po pierwsze uzasadnienie nie jest tego żadnym wyczynem . 
Po drugie uważam ze stawki które chodza za te wnioski czyli 1500-2000 na start i potem 2 % wartości dofinansowania są grubym przegięciem i nikomu za tyle bym w zyciu nie zrobił 

nie chce mi się pisać bo bie lubię dzielić się swoimi pomysłami ale ciągnik można uzasadnić na dużo sposobów, np nowy ciągnik , więcej zabiegów ochrony nawożenia większy plon  mniejszy koszt  wzrost gva. Proste 

A z tego co wiem firmy chętnie robią wnioski każdemu za taka kasę i nie przejmują się tym co będzie.  
rolnik nie dostaje pieniędzy a potem i tam drugi raz idzie do tej samej firmy 

To co Ci stoi na przeszkodzie. Rób wnioski i zarabiaj, a jak zrobisz tak jak mówisz, że weźmiesz o wiele mniej niż inni to Cię okoliczni rolnicy na rękach nosić będą i jeszcze wójtem jakim wybiorą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj