rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

Tomasz0611    5600

Nic nie ma że dla tego naboru nie będzie przetargów, jest tylko że ustawa covid-owa je zlikwidowała, ale nikt nie wie czy za 2 lub 3 mies nie wrócą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomastm    2

Biorąc pod uwage najwyzsza tolerancje to na jaka max poj opryskiwacza moge skladac wniosek majac 24ha?,chcialbym do RSMu ciagany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slonio    2
marluk napisał:

@slonio

Ale jakich dokumentów nie możesz załatwić w 2 miesiące? Moim zdaniem jeśli czegoś nie idzie załatwić w 2 miesiące to tego nie załatwisz i w 3.

Ty może nie załatwisz, ale mnie i napewno nie tylko mnie to już ten dodatkowy miesiąc by ratował. Daj se na luz troszke marluk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodi    518

W tydzień załatwiłem wszystkie papiery: wypisy z rejestru gruntów, oferty, umowy dzierżawy, wniosek obszarowy, podwójną kontrolę z weterynarii i zaświadczenie o dobrostanie i wszystko pozostałe pierdoły z ewidencją środków trwałych i opisem gospodarstwa. Jeśli to nie budowa to dodatkowy miesiąc nic Ci nie da jeśli w dwa się nie wyrobiłeś.

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355
7 minut temu, slonio napisał:

Ty może nie załatwisz, ale mnie i napewno nie tylko mnie to już ten dodatkowy miesiąc by ratował. Daj se na luz troszke marluk

no spoko ale ja wiedziałem od chyba 5 stycznia, że teraz będzie nabór bo wrzucili wtedy harmonogram prow więc naprawdę nadal nie wiem jak przez prawie pół roku nie ogarnąć dokumentów. No chyba, że faktycznie masz mega skomplikowaną sprawę.

1 minutę temu, Dodi napisał:

W tydzień załatwiłem wszystkie papiery: wypisy z rejestru gruntów, oferty, umowy dzierżawy, wniosek obszarowy, podwójną kontrolę z weterynarii i zaświadczenie o dobrostanie i wszystko pozostałe pierdoły z ewidencją środków trwałych i opisem gospodarstwa. Jeśli to nie budowa to dodatkowy miesiąc nic Ci nie da jeśli w dwa się nie wyrobiłeś.

Dokładnie, poza tym jak jest problem to przecież można złożyć wniosek niekompletny, poproszą o poprawki to się im da i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOME11    174
6 godzin temu, adimajkel napisał:

Nie ma taiej możiwości, żeby wtedy z wyższego limitu wybudować magazyn/wiatę na słomę, bo to nie jest pasza dla trzody (jakby nie wziął 200k na maszyny to oczywiście z tego limitu może wybudować magazyn na słomę ściółkową). Może natomiast wybudować magazyn na zboże, ale z przeznaczeniem na paszę, więc wielkość będzie uzależniona od uzasadnienia ile pójdzie na paszę dla trzody oraz od posiadanych już budynków w gospodarstwie.

Czyli pozostałe 300k można przeznaczyć na magazyn paszowy, jeśli się ma trzodę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adimajkel    21

Można, ale wiadomo że przy bydle łatwiej, bo można siano wrzucić, a tutaj tylko zboże na pasze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Coś w tym jest.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084
43 minuty temu, danielhaker napisał:

samemu

Nie każdy umie i ma czas :)


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid515    2

Czy każdy musi dołączyć do wniosku ewidencję środków trwałych i wartości niematerialnych i prawnych?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOME11    174
Napisano (edytowany)
1 godzinę temu, danielhaker napisał:

Warto Wam się pchać w budowlankę? Przecież policzyć to co firma zgarnie + cała biurokracja to wyjdzie na to samo co postawienie budynku samemu i bez pytania agencję o każdą zmianę 🤔

Ale to chcesz mi powiedzieć, że dzwonię np do nich:

https://www.olx.pl/oferta/hala-stalowa-magazyn-20x60x5-gaj-stal-CID3-IDvYeVU.html

i mówię, że budujemy to bez PROWu i ta firma przyjeżdża i stawia mi to za 300k, a nie za 600k?

Edytowano przez TOME11
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

Wie ktoś czy jak wysyła się wniosek poczta to ARiMR odsyła jakieś potwierdzenie? Bo jednak zguby na poczcie się zdarzają a nie chodzi tu o wysłanie listu albo paczki z ubraniami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19710

Nic nie wysyła

Jak chcesz wysłać to priorytet polecony za zwrotnym potwierdzeniem odbioru

  • Thanks 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid515    2

Jeśli chcę kupić bronę wirową i nadbudowany siewnik jako zestaw do uprawy i siewu bezpośredniego to co radzicie wpisać w zestawieniu rzeczowo- finansowym?  Jest szansa na prasę belującą przy 15 ha ornego ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1191
12 godzin temu, TOME11 napisał:

Ale to chcesz mi powiedzieć, że dzwonię np do nich:

https://www.olx.pl/oferta/hala-stalowa-magazyn-20x60x5-gaj-stal-CID3-IDvYeVU.html

i mówię, że budujemy to bez PROWu i ta firma przyjeżdża i stawia mi to za 300k, a nie za 600k?

Policz sobie beton np na silos przecież to proste jak drut przelicz po cenie i do tego wymiana gruntu np 50 x 7 x 0.3 to około 100m3 czyli gdzieś 220 ton także 11 samochodów po 400zl i stał siatkę lub wieńce wylicz drut i zsumuj wszystko do tego do 20 tys robota z szalunkiem to wyjdzie jakieś 180 m betonu pójdzie 5 ton drutu także beton 54000 drut 12 - 13 tys Żwir 5000 robota 20000 za 90000 idzie zrobić na fest a tańszym kosztem 80000 a zapytaj ile na Unię wyjdzie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6899

@TOME11 ale nadal podałeś przykład firmy kompleksowej od A do Z, gdzie Twoim zadaniem jest wskazać palcem gdzie kopać, a na koniec kliknąć przelew. Niestety za wygodę się płaci

1 godzinę temu, marluk napisał:

Wie ktoś czy jak wysyła się wniosek poczta to ARiMR odsyła jakieś potwierdzenie? Bo jednak zguby na poczcie się zdarzają a nie chodzi tu o wysłanie listu albo paczki z ubraniami.

Jeśli wyślesz listem zwykłym to nie jest on rejestrowany, ale jak polecony czy ze zwrotnym poświadczeniem odbioru to masz wszystko na piśmie i tak jest najbezpieczniej. Mi 2-3 lata temu zgubili fakturę za materiał siewny przy przeprowadzce z ARR do KOWR (dosłana osobno bo zapomniałem dołączyć) i odrzucili wniosek. Miałem potwierdzenie nadania, więc się odwołałem i sprawę udało się wyjaśnić

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ENDURAK91    22

Chcę wspólnie składać wniosek na MGR bo mam za małą powierzchnię żebym dostał takie maszyny jak chcę tylko jest że mój wspólnik wykorzystał całą pulę dofinansowania 200 tysięcy A ja w ogóle nie składałem na mgr, możemy składać wniosek czy to nie przejdzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malorolny121    204

Jak wykorzystywane  to nie może juz skladac. Musiał  by mieć  jeszcze trochę niewykorzystany limit.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084
10 godzin temu, danielhaker napisał:

@TOME11 ale nadal podałeś przykład firmy kompleksowej od A do Z, gdzie Twoim zadaniem jest wskazać palcem gdzie kopać, a na koniec kliknąć przelew. Niestety za wygodę się płaci

To tak jakbyś chciał kupić pług, ale powiesz firmie produkującej, że chcesz odkładnie tylko bo ramę se wyspawasz :D


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj