rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

migacz    317

Pytanie czy pod punkty za termomodernizacja budynków inwentarskich byłaby uważana wymiana wszystkich okien. Tak pytam bo inwestycja wtedy byłaby na 10 procent wartości całego dofinansowania i dałaby szansę na punkty. Bo ten komp do opryskiwacza to zbyt wiele punktów nie da. A szkoda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adimajkel    21
22 godziny temu, marluk napisał:

Tak. Chyba że korzystałes z RMG. Wtedy 140.

 
RMG nie wpływa na limit 200 tys. co zostało wytłuszczone w nowej instrukcji do modernizacji.

Należy mieć na uwadze, że tylko limity 500 tys. zł oraz 900 tys. zł uwzględniają pomoc finansową przyznaną lub wypłaconą na operację typu „Restrukturyzacja małych gospodarstw” w ramach poddziałania „Pomoc na rozpoczęcie działalności gospodarczej na rzecz rozwoju małych gospodarstw” objętego PROW 2014-2020.

W przypadku ubiegania się o wsparcie do 200 tys. zł pomocy nie pomniejsza się o pomoc uzyskaną w ramach „Restrukturyzacja małych gospodarstw”.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

Zaskoczyłeś mnie. W której nowelizacji rozporządzenia to weszło? Dasz jakiś link?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adimajkel    21

Tak było od samego początku, par. 8 rozporządzenia:

3. Limity, o których mowa w ust. 1 pkt 1 i 3 (ust. 1a w ujednoliconym rozporządzeniu), uwzględniają pomoc finansową przyznaną lub wypłaconą na operację typu „Restrukturyzacja małych gospodarstw” w ramach poddziałania „Pomoc na rozpoczęcie działalności gospodarczej na rzecz rozwoju małych gospodarstw” objętego programem.

Tyle że nie od razu było to odpowiednio wytłumaczone w instrukcji. Strona 20 z 35 najnowszej instrukcji do wniosku o przyznanie pomocy.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dj.vadium    1

Witam. Czy może mi ktoś przetłumaczyć z polskiego na nasz. cytat ze strony ARIMR:

"Punkt będą mogły uzyskać również podmioty ubiegające się o przyznanie pomocy albo współposiadacze gospodarstwa w którym będzie realizowana operacja, którym do dnia złożenia wniosku o przyznanie pomocy, nie przyznano pomocy w związku z podjęciem albo rozwojem działalności pozarolniczej albo w celu wyposażenia tego samego gospodarstwa w ramach działania „Modernizacja gospodarstw rolnych” objętego PROW 2007-2013 lub operacji typu „Modernizacja gospodarstw rolnych” w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w gospodarstwach rolnych” (chyba, że podmiot ubiegający się o przyznanie pomocy lub współposiadacz gospodarstwa wystąpił o tę pomoc i nie przyznano mu pomocy)."

Na mój ciasny rozum wynika z tego że kto korzystał z modernizacji 2007-13 nie otrzyma pomocy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś korzystał wcześniej z dotacji to nie otrzyma dodatkowego 1 punkta ale oczywiście może ubiegać się o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adimajkel    21

Powyższe oznacza, iż punkt będzie mógł zostać przyznany tylko w przypadku, gdy ani Wnioskodawca, ani współposiadacz gospodarstwa nie ubiegali się o przyznanie pomocy (tj. nie złożyli wniosku o przyznanie pomocy):

1.w związku z podjęciem albo rozwojem działalności pozarolniczej w ramach:

o    PROW 2007-2013, w następujących instrumentach wsparcia:

§  "Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej",

§  "Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw",

§  "Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju" dla operacji, które odpowiadają warunkom przyznania pomocy w ramach działania "Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej",

§  Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju" dla operacji, które odpowiadają warunkom przyznania pomocy w ramach działania "Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw",

o    PROW 2014-2020, w następujących instrumentach wsparcia:

§  "Premie na rozpoczęcie działalności pozarolniczej",

§  "Rozwój przedsiębiorczości - rozwój usług rolniczych",

§  "Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność",

2.w celu wyposażenia tego samego gospodarstwa w ramach wymienionych w przepisie instrumentów wsparcia, tj.:

o działania "Modernizacja gospodarstw rolnych" PROW 2007-2013,

o typu operacji "Modernizacja gospodarstw rolnych" PROW 2014-2020.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
H3ni0    31

Jeśli korzystałem z Rrstrukturyzacji małych gospodarstw to dostanę ten dodatkowy punkt czy punkt 2 dotyczy tylko wyposażenia z Modernizacji? 


KPZ "Zetor Team"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adimajkel    21

Restrukturyzacja małych gospodarstw nie jest wymieniona w tych działaniach, więc punkt powinien zostać przyznany.

Punkt 2 dotyczy ogólnie Modernizacji gospodarstw rolnych - był złożony wniosek, nie ma punktu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy we wniosku można zadeklarować że docelowo zwiększe areał o kilka ha i czy ta dodatkowa powierzchnia bedzie się liczyć do doboru maszyn?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
migacz    317
37 minut temu, zybek2110 napisał:

Czy da się wziąć samą ładowarkę na ten prow  ???

Chyba nie. Choćbyś był młody rolnik to i tak jest tylko 1 punkt chyba. No i jeszcze jak nic na prow nie brałeś to może się udać. Ja miałem też składać na ładowarkę ale ani nie jestem młody rolnik a to kolejny prow więc trzeba coś pokombinować z tymi punktami za maszyny. Chociaż wolałbym kupić to co potrzebne a nie wymyślać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasiula8013    2
1 godzinę temu, zybek2110 napisał:

Czy da się wziąć samą ładowarkę na ten prow  ???

tak da się, jeżeli 1 pkt będzie za to, że nie składałeś wniosku, a drugi za zwiększenie skali produkcji, a trzeci za wiek 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adimajkel    21
5 minut temu, kasiula8013 napisał:

tak da się, jeżeli 1 pkt będzie za to, że nie składałeś wniosku, a drugi za zwiększenie skali produkcji, a trzeci za wiek 

Dokładnie tak, a mogą wystarczyć nawet 2 z 3 wyżej wymienionych, jeśli dla wszystkich będzie kasa. Zostają jeszcze punkty za systemy jakości, ekologię i profil produkcji, ale to rzadkość.

1 godzinę temu, danielooo8441 napisał:

Czy we wniosku można zadeklarować że docelowo zwiększe areał o kilka ha i czy ta dodatkowa powierzchnia bedzie się liczyć do doboru maszyn?

Jak najbardziej można i oczywiście będzie to uwzględnione przy doborze maszyn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355
57 minut temu, kasiula8013 napisał:

tak da się, jeżeli 1 pkt będzie za to, że nie składałeś wniosku, a drugi za zwiększenie skali produkcji, a trzeci za wiek 

2 punkty pewnie wystarczą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

Planuję kupić opryskiwacz 15m 600l. Czy jak wyposażę go w głowice wielorozpylaczowe albo zdalne wyłączanie sekcji to dostanę za to punkty pomimo że to zwykły opryskiwacz a nie rekawowy ani rzędowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
migacz    317

To muszę pokombinować żeby te 2 punkty były chociaż. Ani ze mnie młody rolnik chociaż wiekowo jest poniżej 40 ale zapieprzam już od 2009. Poprzednie nabory były brane więc się robi gorąco. Powiększyć hodowlę świń nie wiem czy da rade a i ziemi już nawet nie wspomnę. A ładowarka by się przydała. Więcej w dobie kryzysu strach brać. 

A powiedzcie mi jak w 2012 brałem przyczepę 8t to teraz już nie da rady wziąć innej chociażby mniejszej. Dobrze myślę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasiula8013    2
7 minut temu, marluk napisał:

Planuję kupić opryskiwacz 15m 600l. Czy jak wyposażę go w głowice wielorozpylaczowe albo zdalne wyłączanie sekcji to dostanę za to punkty pomimo że to zwykły opryskiwacz a nie rekawowy ani rzędowy?

tak dostaniesz, w tab 17, musisz wybrać inny opryskiwacz wyposażony w :

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adimajkel    21
15 minut temu, migacz napisał:

To muszę pokombinować żeby te 2 punkty były chociaż. Ani ze mnie młody rolnik chociaż wiekowo jest poniżej 40 ale zapieprzam już od 2009. Poprzednie nabory były brane więc się robi gorąco. Powiększyć hodowlę świń nie wiem czy da rade a i ziemi już nawet nie wspomnę. A ładowarka by się przydała. Więcej w dobie kryzysu strach brać. 

A powiedzcie mi jak w 2012 brałem przyczepę 8t to teraz już nie da rady wziąć innej chociażby mniejszej. Dobrze myślę?

nie musisz być "młody rolnik" żeby dostać punkt za wiek,

zostaje zrobienie wzrostu skali produkcji, jeśli odpowiednio powiążesz produkcję zwierzęcą z zakupem ładowarki powinno być ok,

przyczepy nie możesz już wziąć, chociaż nie wiem jakby podeszli w agencji do tematu, że kupiłeś zwykłą a teraz chcesz skorupową, skoro akceptują wzięcie prasy w starym PROWie a w obecnym prasoowijarki

Edytowano przez adimajkel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

@kasiula8013

Dzięki. Jeszcze jedno mnie zastanawia. Zaświadczenie od powiatowego lekarza weterynarii. Czy jak planuje kupować tylko maszyny które będą pracować na polu ale mam zwierzęta to muszę mieć to zaświadczenie? Kto decyduje czy jest potrzebne czy nie? Chce na przykład kupić ladowacz czołowy ale nie będę go używał w oborze. Jak to jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj