rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

RadosawSoja    2

panowie mam pytanie z innej półki jeśli wykorzystałem kwotę 200 tys w obszarze D to idzie jakoś zrobić aby pomieszać budowlankę z maszynami aby coś jeszcze kupić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vicia1223    11

Witam. Panowie sory że tak bezpośrednio, wiadomo kiedy nabór na maszyny czyli obszar d?  Nie korzystałem kilka lat więc jak wygląda sprawa rozpatrzenia czasowo? Rok dwa? 


wschodni koniec mazowsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

No ja z naboru 2018 (Wielkopolskie) jeszcze nie mam maszyn na podwórku, ale to akurat przez aneks. Jeszcze na obszar d nie ma daty chyba, pewnie marzec-kwiecień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705

Miał ktoś z Was sytuację że zrobił aneks (przeniesienie maszyny z drugiego etapu na pierwszy, bez zmiany parametrów, po prostu przyspieszenie kupna) i kupił tą maszynę z datą na fakturze, PRZED podpisaniem aneksu? Były jakieś problemy przy wypłacie zwrotu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodi    514

Banach dziś na Agro Parku w Lublinie twierdził, że nie ma opcji na nabór z obszaru D w marcu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamn999    271
vicia1223 napisał:

Witam. Panowie sory że tak bezpośrednio, wiadomo kiedy nabór na maszyny czyli obszar d?  Nie korzystałem kilka lat więc jak wygląda sprawa rozpatrzenia czasowo? Rok dwa? 

wniosek złożony 18 marca 2018 w międzyczasie 3 poprawki umowa podpisana 25 października 2019 później dwa aneksy i dwa razy portal przetargowy, w piątek miałem zatwierdzenie ostatniego przetargu i mogę kupować, teraz szybkie finansowanie fabryczne i za około tydzień sprzęt na gospodarstwie. tak więc całość dwa lata. Wlkp

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg1985    496

Dwa lata od naboru i W piątek kasą na koncie. Wniosek poprawki 2 razy potem umowa maszyny wniosek o płatność.  Potem znów poprawki i poprawki poprawki . Po miesiącu kasą.  Ale działo się 😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bercik92    2183
Dnia 27.02.2020 o 07:03, Dwaplusjeden napisał:

panowie myślicie że na 9ha (z łąkami) dadzą mi pług zagonowy 4 skibowy czy raczej szukać 3

 

Dodam że również z modernizacji chciałbym również pozyskać ciągnik 75km

Słabr szanse na 4 co najwyżej 3 jak ci się uda i na 9 ha i nie wiem jak będzie z ciągnikiem 75km bo u nas na około 12 ha chcieli dać 85 km

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz654    5

Jak to jest z kupnem droższej maszyny niż we wniosku? We wniosku miałem wpisany opryskiwacz za 43k a chce kupić za 50k. Wiem że dostanę zwrot do kwoty 43k, ale będą chcieli jakieś wyjaśnienia w tej sprawie albo nie przyznać w ogóle kasy dla tej maszyny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodi    514
5 godzin temu, Bercik92 napisał:

nie wiem jak będzie z ciągnikiem 75km bo u nas na około 12 ha chcieli dać 85 km

Ale bez hodowli? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek02055    2

Czy w następnym naborze na obszar D zwrot będzie wynosił 300 tys, orientuje się ktoś? Z tego co wiem data naboru nie jest jeszcze znana. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    353

Obszar do to zwrot max 200 tys w okresie całego prow. I tutaj nie ma znaczenia nabór a okres całego aktualnego prow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomuss17    12

witam ludzie czy ktośmi podpowie czy umowa dzierżawy podbita w gminie wystarcza agencji do wzrostu przy prowie ?? czy musze udać sie do notariusza??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bercik92    2183
22 godziny temu, Dodi napisał:

Ale bez hodowli? 

Z hodowlą pole oddalone o 3 km

Dnia 1.03.2020 o 13:40, lukasz654 napisał:

Jak to jest z kupnem droższej maszyny niż we wniosku? We wniosku miałem wpisany opryskiwacz za 43k a chce kupić za 50k. Wiem że dostanę zwrot do kwoty 43k, ale będą chcieli jakieś wyjaśnienia w tej sprawie albo nie przyznać w ogóle kasy dla tej maszyny?

my bierzemy ciągnik za 40k więcej myśle że nie powinny się czepiać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5083
3 godziny temu, tomuss17 napisał:

witam ludzie czy ktośmi podpowie czy umowa dzierżawy podbita w gminie wystarcza agencji do wzrostu przy prowie ?? czy musze udać sie do notariusza??

nie wystarczy,

ich interesuje to co składasz na dopłaty


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek37    37

Witam w 2015 korzystałem z prowadzeniem na maszyny ciągnik agregat pług zwrotu miałem 90 tys jest szansa na jeszcze jeden ciągnik mniejszej mocy i jakiś opryskiwacz z tego samego prowu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomuss17    12
18 minut temu, sumek666 napisał:

nie wystarczy,

ich interesuje to co składasz na dopłaty

to co umowa miedzy dzierżawiącym a wydzierżawiającym moze być ustna??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
H3ni0    31
23 minuty temu, Bercik92 napisał:

my bierzemy ciągnik za 40k więcej myśle że nie powinny się czepiać

Tak z ciekawości co to za ciągnik za 40 tyś? 


KPZ "Zetor Team"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5083
7 minut temu, tomuss17 napisał:

to co umowa miedzy dzierżawiącym a wydzierżawiającym moze być ustna??

Jeżeli same maszyny to tak. Ważne żeby we wniosku obszarowym zgadzamy się hektary. 


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj