rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

szantmik    1

Panowie, wie ktoś jaki był próg punktowy na mgr w wielkopolsce? albo jak się zapowiada w tym roku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409
4 godziny temu, Nikita_Bennet napisał:

a mnie przeszło coś przez łeb, załóżmy że złożę wniosek na ciągnik, przyczepę, wały, tur. Ciągnik brałem w pierwszej MGR więc pewnie nie przejdzie, czy da się wtedy zmienić wniosek np na halę łukową? Bo pozwolenia na budowę nie dostanę od ręki a tak dałoby się je uzyskać w tempie jakie idzie ARiMR rozpatrywanie wniosków.

Przecież to niczym się nie różni od tego jakbyś od razu złożył na budowę, pozwolenie na budowę możesz dostarczyć maksymalnie w drugich poprawkach i wiem że prowadzący idą na rękę i jak powiesz żeby twój wniosek odłożyli na koniec to nie robią problemów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paramonov    72
15 godzin temu, Pawel29 napisał:

Moim zdaniem się przyczepia że kupiłeś inną maszynę niż ta która wygrała postępowanie przetargowe.

Teraz też nie dawno wysłałem 4 postępowania do sprawdzenia w arimr i widziałem jak doradca siedział i praktycznie literka po literce sprawdzał czy w ofercie ktora wygrała  jest wszystko tak jak w zapytaniu bo mówił że nawet jak literka w nazwie w ofercie bedzie przestawiona to potem zarzuca że kupiłem inną maszynę niż była w ofercie.

Tak mi się wydaje tylko po tym jak to napisałem gadałem z dilerem mówi że dzwonił do new Holland i oni zalecają pisać na ofertach i fakturach bez S i zapewnia żeby nie zmieniać. Także nie wiem ale o literówkę może nie kaza zwracać tylko najwyżej wyjawniac może 😛

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316
9 godzin temu, PATr napisał:

Przecież to niczym się nie różni od tego jakbyś od razu złożył na budowę, pozwolenie na budowę możesz dostarczyć maksymalnie w drugich poprawkach i wiem że prowadzący idą na rękę i jak powiesz żeby twój wniosek odłożyli na koniec to nie robią problemów

pozwolenie na budowę, tylko zależy mi na ciągniku a jak odrzucą to cokolwiek nawet wiatę. Wiatę nawet za kilka lat z własnych się postawi ;)
No i na pozwolenie będę trochę czekał bo jedna budowa na działce zakończona i nadzór był, teraz ruszają dwa budynki a wiata byłaby trzecim więc trochę poczekam na papiery (warunki zabudowy, projekt, pozwolenie). 


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ares57    0

Witam wszystkich

Mam problem i liczę, że ktoś mi pomoże, podpowie co zrobić w mojej obecnej sytuacji.

W 2018 roku złożyłem wniosek na modernizację obszar D. W 2019 roku zamówiłem maszyny. Po drodze byłem zmuszony rozdzielić wniosek na dwa etapy. Zwrot za I etap otrzymałem w roku 2019. II etap ruszy jak złożę wniosek o dopłaty na rok 2020.

Obecnie znalazłem się w takiej sytuacji życiowej, że najchętniej rozwiązałbym z ARiMR umowę, oddał im otrzymany zwrot w 2019 roku. Czy to jest możliwe?

albo

Czy można zrezygnować w moim przypadku ze zwrotu pieniędzy za II etap?

Zwrot za drugi etap to głównie maszyny zielonkowe (bydło mięsne) i jedna uprawowa. Czy w takim przypadku o ile to możliwe, z biznes planu wypada bydło, którym motywowałem zakup tych maszyn zielonkarskich?

Uwolnienie się od obowiązku trzymania większej ilości bydła częściowo pomogłaby mi w mojej sytuacji.

Liczę na jakieś podpowiedzi, a nie odpowiedzi typu, że trzeba było myśleć. Takie mamy czasy, że wszystko dynamicznie się zmienia.

  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705
54 minuty temu, ares57 napisał:

Witam wszystkich

Mam problem i liczę, że ktoś mi pomoże, podpowie co zrobić w mojej obecnej sytuacji.

W 2018 roku złożyłem wniosek na modernizację obszar D. W 2019 roku zamówiłem maszyny. Po drodze byłem zmuszony rozdzielić wniosek na dwa etapy. Zwrot za I etap otrzymałem w roku 2019. II etap ruszy jak złożę wniosek o dopłaty na rok 2020.

Obecnie znalazłem się w takiej sytuacji życiowej, że najchętniej rozwiązałbym z ARiMR umowę, oddał im otrzymany zwrot w 2019 roku. Czy to jest możliwe?

albo

Czy można zrezygnować w moim przypadku ze zwrotu pieniędzy za II etap?

Zwrot za drugi etap to głównie maszyny zielonkowe (bydło mięsne) i jedna uprawowa. Czy w takim przypadku o ile to możliwe, z biznes planu wypada bydło, którym motywowałem zakup tych maszyn zielonkarskich?

Uwolnienie się od obowiązku trzymania większej ilości bydła częściowo pomogłaby mi w mojej sytuacji.

Liczę na jakieś podpowiedzi, a nie odpowiedzi typu, że trzeba było myśleć. Takie mamy czasy, że wszystko dynamicznie się zmienia.

Możesz zrezygnować z drugiego etapu ale i tak obowiązują Cię założenia i wzrost gva jaki był w biznesplanie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam w poniedziałek mam kontrolę na miejscu a jest to mój pierwszy prow co sprawdzają na takiej kontroli i na co się przygotować? Brałem opryskiwacz i halę na płody rolne stawiałem metalowa. Po jakim czasie po kontroli wypłacana jest kwota dofinansowania? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Robią zdjęcia zakupionych sprzętów, sprawdzają czy numery na tabliczkach zgadzają się z fakturami, sprawdzają czy masz odpowiednia tablice prow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ares57    0
3 godziny temu, Massey1986 napisał:

A gdzie taki kredyt?

Tu nie chodzi o kredyt. Miałem ponad 70% wkładu własnego.

 

3 godziny temu, damianzetor9540 napisał:

Możesz zrezygnować z drugiego etapu ale i tak obowiązują Cię założenia i wzrost gva jaki był w biznesplanie. 

A czy jak im zwrócę cały zwrot to wtedy można rozwiązać z nimi umowę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682
4 godziny temu, rafalkrokosz napisał:

Witam w poniedziałek mam kontrolę na miejscu a jest to mój pierwszy prow co sprawdzają na takiej kontroli i na co się przygotować? Brałem opryskiwacz i halę na płody rolne stawiałem metalowa. Po jakim czasie po kontroli wypłacana jest kwota dofinansowania? 

Wyprowadź z hali wszystkie maszyny, to nie garaż.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705
2 godziny temu, ares57 napisał:

Tu nie chodzi o kredyt. Miałem ponad 70% wkładu własnego.

 

A czy jak im zwrócę cały zwrot to wtedy można rozwiązać z nimi umowę?

Nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365
10 godzin temu, Nikita_Bennet napisał:

pozwolenie na budowę, tylko zależy mi na ciągniku a jak odrzucą to cokolwiek nawet wiatę. Wiatę nawet za kilka lat z własnych się postawi ;)
No i na pozwolenie będę trochę czekał bo jedna budowa na działce zakończona i nadzór był, teraz ruszają dwa budynki a wiata byłaby trzecim więc trochę poczekam na papiery (warunki zabudowy, projekt, pozwolenie). 

Jak chcesz sie zabezpieczyc w ten sposób to złóż wniosek i na hale i na ciagnik. Jezeli ARiMR odrzuci ci ceagnik to hale masz bez laski + sporo pkt. Jezeli dostaniesz ciagnik (co jest nierealne) to z hali sobie zrezygnujesz. W 2015 przerabiałem podobny temat tyle ze z prasa i silosem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

pozwolenia mogę nie zdążyć ogarnąć, mapa do celów projektowych, projekt, naniesienie...
No chyba żeby poprosić aby rozpatrywali na końcu?


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie czy podczas kontroli na miejscu przyczepiasię do tego że kilka maszyn stoi w hali? Hala będzie obiektem kontroli też.... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ktoś wcześniej pisał żebym wyprowadził wszystkie maszyny... Skoro płody sprzedane to do żniw ma pustą stać? Trochę nielogiczne dlatego pytam was może ktoś budował na prow i ma doświadczenie 

3 godziny temu, jacek1296 napisał:

Wyprowadź z hali wszystkie maszyny, to nie garaż.

Czemu mam wyprowadzić to skoro sprzedane płody już to do żniw hala ma stać pustą? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damiano12332    61

Juz kiedys słyszałem, że mogą sie przyczepić, zależy na kogo trafisz. Absurdów ze strony ageencji jest wiele. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrkrk25    79
9 godzin temu, rafalkrokosz napisał:

Nie wiem ktoś wcześniej pisał żebym wyprowadził wszystkie maszyny... Skoro płody sprzedane to do żniw ma pustą stać? Trochę nielogiczne dlatego pytam was może ktoś budował na prow i ma doświadczenie 

Czemu mam wyprowadzić to skoro sprzedane płody już to do żniw hala ma stać pustą? 

Powody są dwa:

1. Zasady wzajemnej zgodności - bezpieczeństwo pasz. W skrócie nie trzyma się maszyn w miejscu składowania pasz, tak jak nie trzyma się kanistra z benzyną na stole kuchennym.

2. Dofinansowaniu podlegają wyłącznie budynki inwentarskie i magazyny paszowe. Budynki garażowe są wykluczone z dofinansowania i taki sposób użytkowania budynku magazynowego może być potraktowany jako wydatkowanie dofinansowania niezgodnie z przeznaczeniem.

Podsumowując kontroler też człowiek i najprawdopodobniej ci odpuści, ale chyba prościej wyprowadzić maszyny na czas kontroli, żeby miał czyste sumienie pisząc protokół.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682
9 godzin temu, rafalkrokosz napisał:

Nie wiem ktoś wcześniej pisał żebym wyprowadził wszystkie maszyny... Skoro płody sprzedane to do żniw ma pustą stać? Trochę nielogiczne dlatego pytam was może ktoś budował na prow i ma doświadczenie 

Czemu mam wyprowadzić to skoro sprzedane płody już to do żniw hala ma stać pustą? 

Bo to jest przechowalnia płodów rolnych, a nie maszyn. Ma być pusta na czas kontroli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin_27    6
12 godzin temu, Nikita_Bennet napisał:

pozwolenia mogę nie zdążyć ogarnąć, mapa do celów projektowych, projekt, naniesienie...
No chyba żeby poprosić aby rozpatrywali na końcu?

Jak poprosiłem o to żeby 2 poprawki później wysłała to były po 3 tygodniach po odeslaniu pierwszych poprawek   także różnie to jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Zrobi zdjęcie magazynu paszowego z maszynami wewnątrz? 

Po prostu wyprowadź.  Jak nie musisz to twórz problemów tam gdzie ich nie ma


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thefarmer    180

Witajcie, czy jeśli ojciec dostał dofinansowanie na opryskiwacz z PROW 2007-2013 a teraz chcielibyśmy złożyć wniosek wspólnie z ojcem ponieważ prowadzimy dwa gospodarstwa na nowy i większy opryskiwacz to czy to przejdzie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Nie. 

Przynajmniej nie powinno. 

Jednakże polecam złożyć wniosek może prowadzący się nie dopatrzy.


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj