rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
rolnik0708    0

Witam, 9 lat temu kupiłem ciągnik farmtrac 675dt z dofinansowaniem a dwa lata temu kupiłem pług,owijarkę , kultywator, rożutnik,  tur, z dofinansowaniem z uni 

Czy jest szansa aby doststać dofinansowanie z uni na 2 ciągnik [new holland t6 125s]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
igor10246    380

tak, jak gospodarstwo się zwiększyło to nie ma problemu, ba dużo rolników wymienia na kolejne modernizacje co 5 lat ciągniki 


Polak, perkusista, rolnik, mechanik amator

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084
1 godzinę temu, rolnik0708 napisał:

Witam, 9 lat temu kupiłem ciągnik farmtrac 675dt z dofinansowaniem a dwa lata temu kupiłem pług,owijarkę , kultywator, rożutnik,  tur, z dofinansowaniem z uni 

Czy jest szansa aby doststać dofinansowanie z uni na 2 ciągnik [new holland t6 125s]

Nie możesz kupić maszyny tego samego rodzaju i przeznaczenia jeżeli kupiłeś taką maszynę na poprzedni prow 2007-13

  • Thanks 1

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500

Znajomy wziął w 2012  na moderke ciągnik a rok temu drugi też na prow tylko że natura 2000.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

Na jakiej zasadzie i ile można dostać punktów za zwiększenie skali produkcji? Jak to wyglądało z waszego doświadczenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Zwiększasz powierzchnię gospodarstwa docelowo. 

  • Like 1

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawekr6    28

Panowie mam pytanie, otóż do jakiej kwoty nie trzeba robić  przetargu na zakup maszyny.  Miałem wpisane we wniosku maszyne za 125 tys, no i teraz kosztuje ona 127,500 lub 123,500 w zaleznosci od modelu . Czy muszę robić przetarg czy nie musze bo to moja pierwsza modernizacja i jestem zielony. W zeszłym tygdniu podpisalem aneks za którym czekałem 6 miesiecy a na marzec musze rozliczyc sie z zakupów i czas mnie nagli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
youn81    96
41 minut temu, slawekr6 napisał:

Panowie mam pytanie, otóż do jakiej kwoty nie trzeba robić  przetargu na zakup maszyny.  Miałem wpisane we wniosku maszyne za 125 tys, no i teraz kosztuje ona 127,500 lub 123,500 w zaleznosci od modelu . Czy muszę robić przetarg czy nie musze bo to moja pierwsza modernizacja i jestem zielony. W zeszłym tygdniu podpisalem aneks za którym czekałem 6 miesiecy a na marzec musze rozliczyc sie z zakupów i czas mnie nagli.

od tego roku 128tys to próg...zmienił się kurs euro na 4,26......diler będzie wiedział najlepiej jak to zrobić żebyś nie musiał robić portalu....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konrad531    63

@slawekr6 zawsze możesz złożyć aneks o zmiane daty złonienia wniosku o płatność i załatwiać na spokojnie bez zbędnego pośpiechu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
youn81    96

a co to ma zaznaczenie , w tym, przypadku ważna jest data ustalenia wartości zadania i ewentualnego złożenia zamówienia u dilera ( ewentualna umowa na dostawę ) , jeżeli zrobił to przed 1 stycznia to próg 129 350 jeżeli po to 128 000...wniosek o płatność owszem można złożyć nawet pusty lub najłatwiej aneksować tak jak piszesz ., lub poprosic dilera żeby wystawił FV w marcu i na spokojnie zloyć , nie ma  w tym dużej filozofii

Edytowano przez youn81

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martin0000    104

Co by się stało jakbym złożył drugi raz wniosek na OSN jeżeli mam podpisaną umowę i realizację zamówienia do końca roku 2020 z naboru 2019? Powiem wprost czy mógłbym z pierwszego naboru zrezygnować jakbym wiedział że złapie się z tego naboru czy podczas weryfikacji od razu by mój wniosek został odrzucony? Bo teraz bym zdecydował się na większy wóz asenizacyjny. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365
4 godziny temu, martin0000 napisał:

Co by się stało jakbym złożył drugi raz wniosek na OSN jeżeli mam podpisaną umowę i realizację zamówienia do końca roku 2020 z naboru 2019? Powiem wprost czy mógłbym z pierwszego naboru zrezygnować jakbym wiedział że złapie się z tego naboru czy podczas weryfikacji od razu by mój wniosek został odrzucony? Bo teraz bym zdecydował się na większy wóz asenizacyjny. 

Nie lepiej zrobić aneks? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martin0000    104

Aneksem wiekszy bym dostał ale ceny już nie zmienie a wiadomo cena by wzrosła a troche się wkopałem bo wnioskowałem o kwotę tylko 126 tyś netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Większy wóz asenizacyjny = więcej kasy a już w takiej sytuacji agencja nie koniecznie się zgadza. Ja wysłałem aneks i czekam na odpowiedź. Tyle że w moim przypadku przed aneksem była kwota do robienia portalu a teraz będzie poniżej tej kwoty. Dzwoniłem do babki i miała jak najszybciej aneksować chociaż stawiam 2/3 tygodnie co i tak w porównaniu 2/3 miesięcy jak nie dłużej z tego co się czyta w temacie przy portalu to pikuś. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705

Modernizacja obszar B, rok 2019 

W początkowych założeniach do biznesplanu były podane pewne maszyny + przyczepa zbierajaca (w związku z nią było dołożone o 5 ha traw wiecej w roku docelowym). 

Umowa podpisana i chce zmienić zbierke na inne maszyny, w związku z tym mogę zrezygnować z tych dodatkowych 5 ha traw które miałem dołożyć w roku docelowym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asmodan28    47
2 godziny temu, matik123 napisał:

Większy wóz asenizacyjny = więcej kasy a już w takiej sytuacji agencja nie koniecznie się zgadza. Ja wysłałem aneks i czekam na odpowiedź. Tyle że w moim przypadku przed aneksem była kwota do robienia portalu a teraz będzie poniżej tej kwoty. Dzwoniłem do babki i miała jak najszybciej aneksować chociaż stawiam 2/3 tygodnie co i tak w porównaniu 2/3 miesięcy jak nie dłużej z tego co się czyta w temacie przy portalu to pikuś. 

Pytanie czy chcesz dołożyć ze swojej kasy. Jak tak to faktura na tyle co wnioskowałeś. A druga na tą różnice. Pokazujesz tylko ta pierwsza i tyle. A jak chcesz żeby przyznali więcej kasy  o we wniosku to raczej lipa. W druga stronę się da ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafikkisiel    3

Witam 

Mam pytanie czy jeśli złożę w tym roku wniosek na maszyny do uprawy gleby (agregat uprawowo siewny ) oraz przyczepę. I załóżmy hipotetycznie że wniosek bedzie rozpatrzony pozytywnie. Zakupie sprzęt czy po 2 latach będę mógł zrezygnować z produkcji zwierzęcej tylko sama produkcja roślinna czy muszę prowadzić przez 5 lat obie produkcje ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

Nie jestem specjalistą, ale wydaje mi się, że będziesz musiał utrzymać te dwie produkcje. Znajomy chciał brać rozrzutnik przy produkcji zwierzęcej to na bank musiałby ją utrzymać przez te 5 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafikkisiel    3
4 minuty temu, wyrebski1 napisał:

Nie jestem specjalistą, ale wydaje mi się, że będziesz musiał utrzymać te dwie produkcje. Znajomy chciał brać rozrzutnik przy produkcji zwierzęcej to na bank musiałby ją utrzymać przez te 5 lat.

No właśnie rozrzutnik to jeszcze związany jest z produkcją zwierzeca a takie maszyny które z produkcją roślinną więc nie wiadomo 

4 minuty temu, wyrebski1 napisał:

Nie jestem specjalistą, ale wydaje mi się, że będziesz musiał utrzymać te dwie produkcje. Znajomy chciał brać rozrzutnik przy produkcji zwierzęcej to na bank musiałby ją utrzymać przez te 5 lat.

No właśnie rozrzutnik to jeszcze związany jest z produkcją zwierzeca a takie maszyny które z produkcją roślinną więc nie wiadomo 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A co masz wpisane w biznesplanie? Jeśli masz wpisane zwierzaki to będziesz je musiał trzymać. Jeśli nie są wpisane to możesz robić co chcesz 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafikkisiel    3
1 godzinę temu, matik123 napisał:

A co masz wpisane w biznesplanie? Jeśli masz wpisane zwierzaki to będziesz je musiał trzymać. Jeśli nie są wpisane to możesz robić co chcesz 

Narazie nic bo to chodzi o 2020 nabor ale w tej chwili mam zwierzaki, bo jeszcze mam zobowiązanie z MR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397
8 godzin temu, rafikkisiel napisał:

Mam pytanie czy jeśli złożę w tym roku wniosek na maszyny do uprawy gleby (agregat uprawowo siewny ) oraz przyczepę. I załóżmy hipotetycznie że wniosek bedzie rozpatrzony pozytywnie. Zakupie sprzęt czy po 2 latach będę mógł zrezygnować z produkcji zwierzęcej tylko sama produkcja roślinna czy muszę prowadzić przez 5 lat obie produkcje ? 

jak napiszesz w biznesplanie że rozwiniesz produkcję roślinną a zlikwidujesz zwierzęcą żaden problem . Problem to zwiększenie produkcji w twoim wypadku , zależy ile i jakie masz te zwierzęta ,  ale nie będę strzelał danymi bo nie pamiętam ale 1 DJP jest większa od 1 ha upraw , więc jak zlikwidujesz zwierzęta to musisz zwiększyć liczbę ha ewentualnie nasadzić ziemniaków czy buraków te dwie są dużo wartościowsze od zbóż no i pewnie warzywa 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafikkisiel    3

Bydło mleczne oraz opasy no warzywka to też sporo pracy. Przy składaniu O modernizacje obszar D  jest wymagana minimalna wielkość gospodarstwa esu? jeżeli tak to jaka ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705
Dnia 24.01.2020 o 19:49, damianzetor9540 napisał:

Modernizacja obszar B, rok 2019 

W początkowych założeniach do biznesplanu były podane pewne maszyny + przyczepa zbierajaca (w związku z nią było dołożone o 5 ha traw wiecej w roku docelowym). 

Umowa podpisana i chce zmienić zbierke na inne maszyny, w związku z tym mogę zrezygnować z tych dodatkowych 5 ha traw które miałem dołożyć w roku docelowym?

@freetaxi jak to według Ciebie wygląda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397
12 godzin temu, rafikkisiel napisał:

Bydło mleczne oraz opasy no warzywka to też sporo pracy

o to właśnie dlatego liczą wiekszą wartość bo więcej roboty , dlatego jak zależy ile masz DJP a ile zostanie czy nic nie zostanie ? Jak teraz dasz wartość ze zwięrzętami to jakoś potem musisz to zwiększyć , a bez zwierząt to więcej ha i/lub właśnie te droższe uprawy -pracochłonniejsze .

 

Masz kalkulator z młodego rolnika chyba że masz pod PROW ten to podstaw co masz obecnie -uprawy ale tylko te na sprzedaż i zwierzęta , a potem podstaw sobie bez tych zwierząt same uprawy i zobaczysz jak wyjdzie ESU

Edytowano przez sebe1033

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj