rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

marcus1998    56

Dobra, a co jeśli np. w naborze 2018 wziąłem jeden ciągnik, a teraz w 2020 roku mając jeszcze limit środków lub składając wspólny wniosek np. z ojcem będę chciał kupić kolejny? Przepisy mówią tym iż nie możemy zakupić tego samego sprzętu który został zakupiony w poprzedniej perspektywie. Nie widzę ani słowa o zakupie kolejnej maszyny w tej samej perspektywie. Koledze @dawidpl chyba o to chodziło skoro kupił już jeden ciągnik w tej perspektywie.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidpl    21

Właśnie są osoby które wzięły młodego np w 2017 kupiły ciągnik i teraz biorą kolejny na modernizacje. Podobno ludzie źle interpretują przepisy


-Ursus C-360
-Władimirec T25-A2
Siła robocza na 5ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcus1998    56

A wszystko rozlicza się przecież w całej perspektywie PROW tak jak teraz 2014-2020. Więc według mnie nie powinno być różnicy czy robisz to w jednym czy dwóch wnioskach w tej samej perspektywie. To jest moje zdanie, mogę się mylić, choć wydaje się to logiczne. Urzędnicy mają też swoją logikę...

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6863

No chyba jest luka, bo faktycznie jest mowa o maszynach które były w poprzedniej siedmiolatce, a nic nie ma o maszynach z tej samej perspektywy 🤔 Jeżeli w rozporządzeniu jest mowa tylko o 2007-2013 to ja bym śmiało składał, a przy ewentualnych wyjaśnieniach powołał się na rozporządzenie.

Chociaż moim zdaniem bardzo dobrze, że taki zapis się pojawił

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5083

Sąsiad złożył wniosek na ciągnik pomimo tego, że kupił w 2012 roku. Wniosku nie odrzucili. Kazali zmienić na inną maszynę np ładowarkę.

  • Like 2

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KubaiJakub    1

A czy ktoś już dostał dofinansowanie za maszyny w tym roku? Bo kontrol o płatność miałem miesiąc temu i cisza 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314
1 godzinę temu, sumek666 napisał:

Sąsiad złożył wniosek na ciągnik pomimo tego, że kupił w 2012 roku. Wniosku nie odrzucili. Kazali zmienić na inną maszynę np ładowarkę.

I wiesz, że to może być nie głupi pomysł ;) 


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5083

Ostatecznie to zrezygnowali bo ładowarkę jaką im dali to se można wozić piasek w piaskownicy. 


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314
8 godzin temu, danielhaker napisał:

Że wcisną ładowarkę mimo że normalnie może by jej nie dostał? :P 

o właśnie ;)
Albo że kasa na inną maszynę


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

kolejne pytanie bo tak dziś z kumplem gadaliśmy o RMG lub MGR - średnia wojewódzka do Modernizacji potrzebna?


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suchy1984    2
Dnia 30.12.2019 o 23:46, KubaiJakub napisał:

A czy ktoś już dostał dofinansowanie za maszyny w tym roku? Bo kontrol o płatność miałem miesiąc temu i cisza 

Jak wyglądała kontrol? ,sprawdzali ci wielkość gospodarstwa 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martin0000    103

Nie odbierał ktoś listu poleconego z Agencji żeby zyskać na czasie? Miałem złożyć wniosek o płatność do końca roku a nawet nie doszedłem do etapu przetargu a mój doradca mówi że to sprawdzona praktyka i że nic się nie stanie a ja mam troche obawy czy agencja nie odrzuci wniosku. Z tego co mówił ARiMR daje niby dwie szanse tzn. przysyła dwa pisma żeby złożyć wyjaśnienia.

Ogólnie jest chłopak ogarnięty i mówi że już to przerabiał, a  ma być w pracy 20 stycznia.

Komuś przytrafiła się podobna sytuacja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaczus    12

Nie odbieranie poczty z ARiMR normalna sprawa. Ja też miałem kupić ciągnik w tym roku na przetargu było napisane oferta ważna do 31-12-2019 i nic cisza. Dodzwonić się masakra. A o aneksie wysłanym początkiem listopada już nie wspomnę. 7 stycznia jadę na Poznań

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam18212    9
26 minut temu, martin0000 napisał:

Nie odbierał ktoś listu poleconego z Agencji żeby zyskać na czasie? Miałem złożyć wniosek o płatność do końca roku a nawet nie doszedłem do etapu przetargu a mój doradca mówi że to sprawdzona praktyka i że nic się nie stanie a ja mam troche obawy czy agencja nie odrzuci wniosku. Z tego co mówił ARiMR daje niby dwie szanse tzn. przysyła dwa pisma żeby złożyć wyjaśnienia.

Ogólnie jest chłopak ogarnięty i mówi że już to przerabiał, a  ma być w pracy 20 stycznia.

Komuś przytrafiła się podobna sytuacja?

W ciągu 2 tygodni i tak musisz odebrać ten list jeśli dobrze kojarzę, Agencja liczy czas od daty odebrania listu i nic jej to nie obchodzi że jakiś czas poleży na poczcie:)

Tak w ogóle to dlaczego się nie wyrobiłeś żeby zrobić przetarg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martin0000    103

No tak ale jak listonosz przyniesie mi list np. 7 stycznia a ja go nie odbiorę to wtedy mam dodatkowe 2 tygodnie żeby odebrać go z poczty czyli wychodzi wtedy że dostanę ten list najpóżniej 21 stycznia i od otrzymania listu mam kolejne 2 tygodnie żeby wysłać ewentualne poprawki jeżeli zle mówię to mnie poprawcie.

Bo mój doradca ma urwanie d*py, robi wszystkie projekty co agencja uruchomi i narobił sobie roboty i też mnie już tym wkur...a bo wszystko sie przeciąga a maszyny drożeją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztof1987    211
54 minuty temu, martin0000 napisał:

Nie odbierał ktoś listu poleconego z Agencji żeby zyskać na czasie? Miałem złożyć wniosek o płatność do końca roku a nawet nie doszedłem do etapu przetargu a mój doradca mówi że to sprawdzona praktyka i że nic się nie stanie a ja mam troche obawy czy agencja nie odrzuci wniosku. Z tego co mówił ARiMR daje niby dwie szanse tzn. przysyła dwa pisma żeby złożyć wyjaśnienia.

Ogólnie jest chłopak ogarnięty i mówi że już to przerabiał, a  ma być w pracy 20 stycznia.

Komuś przytrafiła się podobna sytuacja?

agencja poprosi na piśmie o wniosek o płatność a ty wyślesz aneks z przedłużeniem okresu rozliczeniowego i będzie ok - miałem tak samo nie martw sie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cinkowski96    0

Witajcie brał ktoś z was młodego rolnika jednocześnie pracując na umowie o dzieło nie przekraczać minimalnej krajowej? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5083
1 godzinę temu, kaczus napisał:

Nie odbieranie poczty z ARiMR normalna sprawa. Ja też miałem kupić ciągnik w tym roku na przetargu było napisane oferta ważna do 31-12-2019 i nic cisza. Dodzwonić się masakra. A o aneksie wysłanym początkiem listopada już nie wspomnę. 7 stycznia jadę na Poznań

Nic mi o Poznaniu nie mów. 

Wysłałem aneks 19 listopada. 

19 grudnia przyszedł listonosz. Od tego 14 dni to 1 stycznia czyli do 2 stycznia mam czas. Dzwonię do tej k... niemiłej Pani i mówię, że nie ma opcji. Powiedziała mi,  że teraz nie ma ona żadnych prawnych narzędzi żeby mnie uj***ć, a ten termin 14 dni jest umowny.  Prosi żebym wysłał z datą do 3 Króli bo i tak prędzej nikt się tym nie zajmie bo pół arimr ma urlopy. 


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj