rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

sumek666    5084
9 minut temu, Tomasz0611 napisał:

@sumek666, w młodym rolniku jeśli jesteś na vat to zwrot liczony jest od ceny netto, gdyby było od brutto, to by było podwójne finansowanie, tylko rolnicy ryczałtowi w młodym rolniku mają liczone od cen brutto.

Daj mi na to przepis 

Ustawę,  dowód, wyrok sądu, cokolwiek.


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227
11 minut temu, Tomasz0611 napisał:

@sumek666, w młodym rolniku jeśli jesteś na vat to zwrot liczony jest od ceny netto, gdyby było od brutto, to by było podwójne finansowanie, tylko rolnicy ryczałtowi w młodym rolniku mają liczone od cen brutto.

A to ciekawe, ja jestem vatowcem i rozliczałem się z kwoty brutto i agencja wypłaciła mi drugą ratę bez żadnego ale.


C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5580

Dam ci przykład, kupuję sprzęt za 100 brutto, z agencji wg ciebie dostaję 100tys z agencji + 23tys z US, wg ciebie jest to ok ?? A ktoś kto jest ryczałtem tylko 100 tys.

Sam przechodziłem ten przypadek, i dla ryczałtów jest 100 brutto a dla vat-owców 100 netto.

Bo agencja do tego nic nie ma, czekaj na inspektora z US :)

Edytowano przez Tomasz0611
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

coś już wiem, thx panowie.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084
1 minutę temu, Tomasz0611 napisał:

Dam ci przykład, kupuję sprzęt za 100 brutto, z agencji wg ciebie dostaję 100tys z agencji + 23tys z US, wg ciebie jest to ok ?? A ktoś kto jest ryczałtem tylko 100 tys.

Sam przechodziłem ten przypadek, i dla ryczałtów jest 100 brutto a dla vat-owców 100 netto.

Bo agencja do tego nic nie ma, czekaj na inspektora z US :)

Bzdury, bzdury, bzdury. Usuń to lub edytuj i się nie ośmieszaj.

VAT z 100 tys brutto to nie jest 23 tys zł.

Widać jak się znasz. 


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5580

https://agrodoradca24.pl/08/sprawdz-czy-z-platnosci-brutto-nie-mozna-odliczyc-vat-z-naboru-mlody-rolnik-2015-2506.html

Poczytaj sobie to się dowiesz.

Do podwójnego finansowania zaliczać można m.in.:

-uzyskanie dotacji brutto – obejmującej VAT ze środków projektu publicznego, a następnie odzyskanie tego podatku ze środków budżetu państwa w związku z zakupem składników majątku wykorzystywanych do działalności opodatkowanej – w oparciu o ustawę o VAT.

Edytowano przez Tomasz0611

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Nie chce linku do artykułu.

Chcę na to kontektna ustawę, wyrok sądu, orzeczenie lub interpretacje ARIMR bądź US. 

Czarno na białym. 

Edytowano przez sumek666

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5580

Poczytaj sobie o podwójnym finansowaniu, na ustawach się nie znam, nie wiem gdzie dokładnie szukać, ale jak chcesz to sobie poczytaj art. 86 ustawy z 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (tekst jedn.: Dz.U. z 2016 r. poz. 710).

A najlepiej idź do właściwego dla cb US i się dopytaj :)

Edytowano przez Tomasz0611

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Piszesz bzdury. Ja rozliczyłemVAT z MR. A Ty? 

Gdzie w ustawie o młodym rolniku masz napisane słowo "netto"? Że jak Jesteś VATowcem to rozliczasz się z netto!?


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5580

Też rozliczyłem VAT z MR, tyle że zakup był za więcej niż 100 netto to mam spokojną głowę :) Ale to ustwa o młodym rolniku jest wyrocznią czy ustawy o prawie fiskalnym ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084
17 minut temu, Tomasz0611 napisał:

Dam ci przykład, kupuję sprzęt za 100 brutto, z agencji wg ciebie dostaję 100tys z agencji + 23tys z US, wg ciebie jest to ok ?? A ktoś kto jest ryczałtem tylko 100 tys.

Sam przechodziłem ten przypadek, i dla ryczałtów jest 100 brutto a dla vat-owców 100 netto.

Bo agencja do tego nic nie ma, czekaj na inspektora z US :)

Ja to napisałem!??


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6891

To jest premia w wysokości 100 czy tam 150tys i nie ma czy netto czy brutto bo premia nie jest opodatkowana podatkiem VAT. Tą sumę masz do wykorzystania na inwestycję a czy później odliczysz VAT to już Twoja sprawa w zależności czy jesteś na ryczałcie czy na zasadach ogólnych

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084
10 minut temu, Tomasz0611 napisał:

najlepiej idź do właściwego dla cb US i się dopytaj :)

Właśnie byłem i mi Pani dała pismo dokładnie odwrotne do tego co Ty kłamiesz. 


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5580

To wstaw skan/zdjęcie :) Jeżeli tam są twoje dane możesz je zakryć.

 

Edytowano przez Tomasz0611

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Nie mam skanu. 

Jak będę przy kompie to Ci poszukam interpretację Naczelnika Urzędu Skarbowego z Warszawy. 

Działania premierowe są wypłacane tak jak opisał to @danielhaker

Na razie to tylko ty próbujesz nam wmówić, że jest inaczej.


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687
43 minuty temu, Tomasz0611 napisał:

@sumek666, w młodym rolniku jeśli jesteś na vat to zwrot liczony jest od ceny netto, gdyby było od brutto, to by było podwójne finansowanie, tylko rolnicy ryczałtowi w młodym rolniku mają liczone od cen brutto.

bzdura

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500

No tak właśnie czytam i czytam co to za pierdoły wypisuje ten człowiek. W MR liczą od kwoty brutto, nie interesuje ich czy sobie odliczasz VAT czy nie. Ciekawe jak by mnie rozliczyli jak jedną maszynę kupiłem bedąc ryczałtowcem a resztę bedąc na VAT  😄

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafooo    8

Mam pytanie po jakim czasie od złożenia wniosku o płatność dostaliście kasę na koncie

Edytowano przez rafooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidpl    21

Po około 3 miesiącach. Panowie a jeśli W Tym PROW 2014 2020 wziąłem Młodego kupiłem ciągnik, to mogę wziąść na modernizacje kolejny ciągnik?? Przepisy mówią o zakazie brania tych samych maszyn ciągników jeżeli braliśmy je w poprzednim naborze 2007 2013. Jak to jest.? 


-Ursus C-360
-Władimirec T25-A2
Siła robocza na 5ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidpl    21

A czy ktoś pokaże zapis że nie można brać np dwa ciągniki na młodego i modernizacje w PROW 2014 2020

 


-Ursus C-360
-Władimirec T25-A2
Siła robocza na 5ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam131    307

Nie ma rozgraniczenia młody rolnik czy modernizacja,PROW to PROW i tyle.

Tutaj masz gdzie szukać dalej

https://www.arimr.gov.pl/pytania-i-wnioski-do-arimr/poddzialanie-41-modernizacja-gospodarstw-rolnych/pytania-i-odpowiedzi-nabor-29-marca-27-maja-2019-r.html

7. Czy zmienione w 2019 roku zapisy rozporządzenia dotyczące braku możliwości zakupu w PROW 2014-2020 maszyn tego samego rodzaju jak nabyte w PROW 2007-2013 pozwalają na zakup agregatu uprawowo-siewnego do uprawy pasowej, ciągnika rolniczego, ładowarki teleskopowej?

Zgodnie ze zmienionymi przepisami (§ 7 ust. 2 pkt 2) rozporządzenia MRiRW z dnia 25 lutego 2019 r., pomoc nie obejmuje kosztów nabycia maszyn tego samego rodzaju jak nabyte w ramach PROW 2007-2013 w związku z podjęciem albo rozwojem działalności pozarolniczej albo w celu wyposażenia tego samego gospodarstwa - w przypadku gdy o pomoc ubiega się beneficjent PROW 2007-2013 lub współposiadacz tego gospodarstwa.

Powyższe oznacza, że w ramach operacji typu "Modernizacja…" PROW 2014-2020 można zakupić będzie w kolejnych naborach wniosków o przyznanie pomocy:

agregat uprawowo-siewny do uprawy pasowej - jeżeli w ramach PROW 2007-2013 został zakupiony agregat uprawowo-siewny tradycyjny (zwykły),

ciągnik rolniczy - jeżeli w ramach PROW 2007-2013 został zakupiony ciągnik sadowniczy,

opryskiwacz polowy - jeżeli w ramach PROW 2007-2013 został zakupiony opryskiwacz sadowniczy,

ładowarkę teleskopową - jeżeli w ramach PROW 2007-2013 został zakupiony ładowacz czołowy.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687
2 godziny temu, rafooo napisał:

Mam pytanie po jakim czasie od złożenia wniosku o płatność dostaliście kasę na koncie

od 10 lutego czekam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidpl    21
12 minut temu, adam131 napisał:

Nie ma rozgraniczenia młody rolnik czy modernizacja,PROW to PROW i tyle.

Tutaj masz gdzie szukać dalej

https://www.arimr.gov.pl/pytania-i-wnioski-do-arimr/poddzialanie-41-modernizacja-gospodarstw-rolnych/pytania-i-odpowiedzi-nabor-29-marca-27-maja-2019-r.html

7. Czy zmienione w 2019 roku zapisy rozporządzenia dotyczące braku możliwości zakupu w PROW 2014-2020 maszyn tego samego rodzaju jak nabyte w PROW 2007-2013 pozwalają na zakup agregatu uprawowo-siewnego do uprawy pasowej, ciągnika rolniczego, ładowarki teleskopowej?

Zgodnie ze zmienionymi przepisami (§ 7 ust. 2 pkt 2) rozporządzenia MRiRW z dnia 25 lutego 2019 r., pomoc nie obejmuje kosztów nabycia maszyn tego samego rodzaju jak nabyte w ramach PROW 2007-2013 w związku z podjęciem albo rozwojem działalności pozarolniczej albo w celu wyposażenia tego samego gospodarstwa - w przypadku gdy o pomoc ubiega się beneficjent PROW 2007-2013 lub współposiadacz tego gospodarstwa.

Powyższe oznacza, że w ramach operacji typu "Modernizacja…" PROW 2014-2020 można zakupić będzie w kolejnych naborach wniosków o przyznanie pomocy:

agregat uprawowo-siewny do uprawy pasowej - jeżeli w ramach PROW 2007-2013 został zakupiony agregat uprawowo-siewny tradycyjny (zwykły),

ciągnik rolniczy - jeżeli w ramach PROW 2007-2013 został zakupiony ciągnik sadowniczy,

opryskiwacz polowy - jeżeli w ramach PROW 2007-2013 został zakupiony opryskiwacz sadowniczy,

ładowarkę teleskopową - jeżeli w ramach PROW 2007-2013 został zakupiony ładowacz czołowy.

Tylko wszędzie pisze że jak brało się w PROW 2007 2013 daną maszynę to nie mogę jej wziąść w PROW 2014 2020. A ja chcę wiedzieć czy jak mam ciągnik wzięty na młodego to mogę drugi na modernizacje? Bo nie mogę znaleźć przepisu który to zabroni w PROW 2014 2020 

 


-Ursus C-360
-Władimirec T25-A2
Siła robocza na 5ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj