rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

voltix    1

ile czasu agencja rozpatruje aneks? bo minal juz tydzien i zero odzewu

 

Edytowano przez voltix
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705

Tydzień czasu to szły poprawki do mnie 😠 jakbym wiedział to bym je odebrał osobiście, teraz jadę zawieźć osobiście, nie warto liczyć na pocztę polską

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja składałem w lipcu aneks to dopiero w październiku rozpatrzyli :/

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
voltix    1

az tyle czasu im to zajmuje? ale ankes byl na zmiane maszyn czy wieksza?

 

Nie cytuj poprzedniego posta

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365
17 godzin temu, Pawel29 napisał:

Panowie takie pytanie. Będę teraz robił postępowanie ofertowe na paszowóz na który z dilerem ugadałałem się na 132 tys netto i na tyle on wystawi swoją ofertę w odpowiedzi na zapytanie ofertowe. Co jeżeli zaraz po nowym roku zanim zakończę postępowanie ofertowe i złoże na niego zamówienie cena pójdzie do góry bo diler mówił że producent planuje parę % podnieść cenę w 2020r. Diler powinien od razu wystawić na niego wyższą ofertę czy nie ma znaczenia że przy zakupie będzie więcej niż w ofercie?

Kwestia jeszcze ile masz zl na niego we wniosku. 

Ja na maszyny z tego naboru dalem przed postępowaniem zaliczkę i podpisałem z dealerami umowe w której byl zapis ze, w przypadku nie otrzymania dofinansowania na dana maszyne umowa przestaje oboweazywac i zaliczka zostanie zwrócona. Tym sposobem cena jest zagwarantowana i maszyna na Ciebie czeka. 

Gdybym tego nie zrobil np ladowarka byłaby 25tys drozsza di tego musiałbym robić nowe pistepowanie bo model sie skonczyl. 

Co do samego wozu to przejdź sie po użytkownikach i zapytaj o opinie i jak często wymieniają lozyska, bo znajomy bardzo na to narzeka i twierdzi ze juz by go nie kupil. 

Kuzyn kupil konskilde 14 za 110netto,wyglada i pracuje konkretnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmerr96    8

Witam jeżeli byłby nabór na obszar D w 2020 to jest szansa na ciągnik bronę  talerzową i rozsiewacz nawozu jeżeli nie było jeszcze korzystane z MGR

i czy restrukturyzacja małych gospodarstw 60 tyś  obniża pule  ( na maszyny 200 tyś )? gospodarstwo 21 ha myślicie że szanse jakieś są?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365
4 godziny temu, Pawel29 napisał:

@zetor6441 A ten Twój znajomy to jakiej ma firmy? Taki jak ja planuję blattin czy jakiś inny?

Blattin, cos o kamieniach też wspominał ale szczegółów nie znam. 

Farmer 96 

Pula napewno jest inna, co do powieszchni to spokojnie ponad 100km mozna dostać 

Kwestia puli środków i miejsca na liscie... 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365

Mam italmix 2 slimakowy 12m3

Kupilem go bo potrzebowałem niski i wąski woz kturego nie poszerzają wyspy. Do tego byl tańszy od np euromilka którego mam pod bokiem. 

W tej cenie to wybór masz duży. 

Z 1 slimakowych które testowalem najbardziej podobał mi się bvl, moim zdaniem najwyzsza półka. 

Z tańszych zobacz sobie konskilde dawny jf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasio    22

Przyszła umowa. W niej pisze, że została mi przyznana pomoc w wysokości 200 000 zł. Mam pytanie. Czyli po pozytywnej kontroli wypłacają mi na konto 200 000 zł netto, czy razem z VAT , tj 246 000zł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suchy1984    2
35 minut temu, pasio napisał:

Przyszła umowa. W niej pisze, że została mi przyznana pomoc w wysokości 200 000 zł. Mam pytanie. Czyli po pozytywnej kontroli wypłacają mi na konto 200 000 zł netto, czy razem z VAT , tj 246 000zł?

No niestety tylko 200000 zawsze cene netto

1 minutę temu, suchy1984 napisał:

No niestety tylko 200000 zawsze cene netto

A powiec mi zmieniłeś maszyny robiłeś aneks ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365
40 minut temu, pasio napisał:

Przyszła umowa. W niej pisze, że została mi przyznana pomoc w wysokości 200 000 zł. Mam pytanie. Czyli po pozytywnej kontroli wypłacają mi na konto 200 000 zł netto, czy razem z VAT , tj 246 000zł?

Vat to us ci wypłaci o ile przeszedles na VAT 

I nie 46 a 92tys

Edytowano przez zetorr6441

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227

Pytanie odnośnie konieczności robienia aneksu:

czy jeśli parametry sprzętu się nie zmieniają jak i cena a tylko producent to aneks trzeba robić?

i czy jeśli w zestawieniu rzeczowo-finansowym jest rozrzutnik w przedziale 10-12 t i pierwotnie był 10 t a będzie 12 t też aneks jest konieczny?


C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

we wniosku podajesz przykład maszyny na bazie, której podałeś cenę do wyliczenia kwoty inwestycji


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
12 godzin temu, voltix napisał:

az tyle czasu im to zajmuje? ale ankes byl na zmiane maszyn czy wieksza?

 

Nie cytuj poprzedniego posta

Na zamianę maszyny, ale wiesz, wakacje te sprawy i się przeciągnęło, a rolnik poczeka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertrolnik27    225

Jeżeli we wniosku rozrzutnik był za 92 netto teraz kosztuje 108 netto a inne maszyny są tańsze to mimo tego nie może to się łączyć? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertrolnik27    225

:D We wniosku cena rozrzutnika była 92 netto teraz zamówiłem za 108 netto, więc zwrot będę miał za 92 netto tak? Czy jesli np opryskiwacz miałem 65 netto kupię za 60 rozsiewacz za 25 kupię za 20 to to co na tych maszynach zejdzie może wejść w rozrzutnik? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk1222    136

Z tego co wiem to liczone jest od tego co podane i w dół cena może iść a do góry już nie... 

 

Edytowano przez Patryk1222

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj