rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

TOME11    174

Wspólny wniosek:

-jedna osoba 40ha brak hodowli

-druga osoba 25ha + 360 świń

i jest problem z aneksem na ładowarkę 6,2m/3,6t/109KM

Jest Waszym zdaniem jakaś szansa czy raczej zapomnieć? Jak argumentować?

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mich9    671

Wywożenie obornika tylko do listopada, musisz szybko wybierać obornik, potrzebna większa ze względu na to że musisz szybko szykować paszę, duża ilość słomy do zwożenia policz ile balotów, usprawni prace napisz jakies głupoty oni lubią jak się leje wodę 😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705

Mam pytanie bo moja prowadząca nie miała takiej sytuacji... 

Otóż, zakładając że dojdzie do podpisania umowy na pełną pulę (340 netto). Rozkładamy to na 2 etapy, pierwszy (120 netto) jak najszybciej się da, drugi etap (220 netto) odkładamy w czasie o 2 lata. 

Dajmy na to że jest sytuacja że za te 2 lata nie mam kasy aby zrealizować drugi etap, jest wtedy możliwość wycofania tamtych maszyn i rezygnacja z 2 etapu? Ewentualnie np realizacja tego drugiego etapu ale nie za wnioskowane 220 netto tylko np jedna maszyna za 50 tyś. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawekr6    28

Koledzy w połowie sierpnia złożyłem  aneks  odnosnie zmian parametrów maszyn  i do dzis cisza. Czy ktoś z Was tez tak długo czekał? Dodam kujawsko -pomorskie ( Toruń)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atom2    4

Czy jest gdzies lista na co mozna wydac konkretnie srodki?Jakis szczegolowy regulamin?
Mam tutaj na mysli to czy mozna wydac srodki na utwardzenie terenu + wybrukowanie do garazu/stajni , ocieplenie , wymiane pokrycia dachowego , wykonanie stalego ogrodzenia gospodarstwa , mulczerowanie zarosli itp.

I jak to bylo w waszym przypadku z kosztami?Czy ARIMR ustala wysokosc maksymalnych kosztow za dana czynnosc?Jest jakies rozporzadzenie dotyczace prac budowlanych i limitow?

Jesli ktos zna sie dobrze na tym programie i jest chetny pomoc nowicjuszowi to chetnie podpytam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mich9    671

Doczepiają się jakoś ofert czy wystarczy im dwie różne od dwoch innych dealerów? A jak cena i wyposażenie ostateczne się różni? Na fskturze jest inne niż na ofertach. Muszą być jakieś terminy czasowe czy moge im dostarczyć roczną ofertę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5391
5 godzin temu, adamn999 napisał:

wniosek o aneks złożony 12.11 dziś telefon o akceptacji i jutro podpis Poznań

Trochę nie w temacie jestem, co dokładnie aneksowałeś?


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemok1992    1
17 godzin temu, adamn999 napisał:

wniosek o aneks złożony 12.11 dziś telefon o akceptacji i jutro podpis Poznań

Czyli jest w miarę ja dziś składam aneks😊

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaczus    12

Kurde ja aneks składałem 19 listopada. Może w następnym tygodniu zadzwonią. Ja aneksowalem o zmianę kolejności zakupu z drugiego etapu na pierwszy. Parametry maszyny bez zmian 

A mam takie pytanie jeszcze do was odnośnie portalu ogloszen. Jak wprowadzaliscie zmiany na portalu że dana firma wygrała przetarg albo że odrzucacie wszystkie oferty to pa jakim czasie było widać na portalu? Ja w sobotę robiłem edycję o odrzuceniu oferty do dziś niema takiej informacji. Cały czas "opublikowane" 

Edytowano przez kaczus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
isabela    3

Witam,

Ja mam jeszcze inne pytanie. Wnioskowalam o Restrukturyzacje malych gospodarstw w drugim naborze 2019, maz na modernizacje w 2018 roku. Maz dostal decyzje w tym tygodniu pozytywna. Miesziac temu wzielismy slub. Mamy podpisana rozdzielnosc majatkowa, prowadzimy dwa niezalezne gospodarstwa. Czy ktos byl w podobnej sytuacji? Czy byly jakies problemy w podpisaniu dwoch umow bedac juz malzenstwem? Niestety nie udalo sie nam podpisac zadnej z umow przed slubem. Ja czekam jeszcze na decyzje. Ktos moze bylby w stanie tu pomoc, cos podpowiedziec?  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamik90    9

Witam, jak to jest ze złożeniem wniosku na obszar b przez młodego rolnika który nie ma na siebie bydła? Czy w momencie składania wniosku musi posiadać bydło? Jeśli tak to ile sztuk, żeby ubiegać się o wyposażenie nowej obory na 60sztk?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

Witam. Po 8 msc od zlozenia wniosku na mgr dostalem poprawki do zrobienia. Do budowy obory mam dolozona fotowoltaike i prosza mnie o zrobienie czegos takiego:

IV.    Proszę dostarczyć bilans energetyczny gospodarstwa rolnego, z którego wynikać będzie ilość energii wykorzystanej przez gospodarstwo rolne (bez domu mieszkalnego) na podstawie zużycia jednego pełnego roku. Proszę wskazać wszystkie urządzenia elektryczne oraz ich zużycie prądu (godzinowe/dzienne/roczne).
Analogiczne zestawienie proszę sporządzić dla okresu docelowego, uwzględniając zapotrzebowanie na energie elektryczna urządzeń, które wchodzą w zakres operacji (zbiornik, dojarnia).


Ogarnial ktos juz to? Jak to zrobic aby u nich przeszlo. Skladalem na 9kw a rocznie zużywam 11kw aktualnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
situ14    35

Witam. Moge wnioskować w obszarze d jednocześnie na rozsiewacz do wapna 5,5t i rozsiewacz do nawozu 1000l z gps? Woj łódzkie powierzchnia 40 ha 

Witam. Moge wnioskować w obszarze d jednocześnie na rozsiewacz do wapna 5,5t i rozsiewacz do nawozu 1000l z gps? Woj łódzkie powierzchnia 40 ha 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365
1 godzinę temu, situ14 napisał:

Witam. Moge wnioskować w obszarze d jednocześnie na rozsiewacz do wapna 5,5t i rozsiewacz do nawozu 1000l z gps? Woj łódzkie powierzchnia 40 ha 

Witam. Moge wnioskować w obszarze d jednocześnie na rozsiewacz do wapna 5,5t i rozsiewacz do nawozu 1000l z gps? Woj łódzkie powierzchnia 40 ha 

Wnioskować możesz ale na 99% dostaniesz jeden i napewno nie 5.5t chyba ze trafisz na mega prowadzącego 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suchy1984    2

Witam powiecie ile czasu ma agencja czasu na odpowiedź, umowa podpisana z 1,5miesiaca temu i aneksowalem zmiane maszyn ile teraz czasu ma agencja , ? 

A i jeszcze jeśli juz podpisze drugi raz umowe ze zmienionymi maszynami to co jeszcze potrzeba zrobić? I jak to jest jak sklada sie wniosek o płatność to musi byc tyle hektarów co w biznes planie ,jak oni to sprawdzą jak mam dzierżawy jedno roczne ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
situ14    35
1 godzinę temu, zetorr6441 napisał:

Wnioskować możesz ale na 99% dostaniesz jeden i napewno nie 5.5t chyba ze trafisz na mega prowadzącego 

ok dzieki za odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365
1 godzinę temu, suchy1984 napisał:

Witam powiecie ile czasu ma agencja czasu na odpowiedź, umowa podpisana z 1,5miesiaca temu i aneksowalem zmiane maszyn ile teraz czasu ma agencja , ? 

A i jeszcze jeśli juz podpisze drugi raz umowe ze zmienionymi maszynami to co jeszcze potrzeba zrobić? I jak to jest jak sklada sie wniosek o płatność to musi byc tyle hektarów co w biznes planie ,jak oni to sprawdzą jak mam dzierżawy jedno roczne ?

Te ha ktore miales w pod doplata w dniu skladania wniosku musisz miec przez 5 lat od daty zlozenia wniosku badz wypłaty pomocy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcus1998    56
Dnia 2.12.2019 o 05:52, e2visionamd napisał:

Pytanie do osób które budowały budynki na modernizację na jakim etapie formalnym zgłaszania budynku w prawie budowlanym trzeba być by móc na etapie składania wniosku wpisać ta budowę do zestawienia na program ?

Jeśli chodzi o samo złożenie wniosku to wystarczy abyś miał kosztorys oscylujący na kwotę w której wybudujesz dany obiekt. Ja na przykład w tym roku złożyłem mając jedynie projekt technologiczny, który tak na prawdę nic nie wnosi do tematu, ale podpiąłem go jako wstępny projekt budowlany. Kosztorys zrobiliśmy na bazie podobnych budynków tego typu oraz konsultując to z firmą budującą takie obiekty pod klucz. Nie miałem żadnych pozwoleń i póki co nadal nie mam, ale już nie wiele brakuje bym miał temat zamknięty. Pozwolenia środowiskowe, warunki zabudowy i inne pierdoły zabierają masę czasu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sunf    32

Rozsiewacze do wapna w doborze maszyn nie ma wyszczególnionego jak oni do tego podchodzą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj