rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

Gość   
Gość

Nie myślę ze idioci, myślę moze ze jak zobaczą 3 skiby i na tabliczce bd model 3 to nie bd dociekać czemu taka dluga rama, sam nie wiem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5391

Ja bym chciał dwóch faktur, jedną za pług 3 skibowy drugą za czwarty korpus. Pierwszą składasz do wniosku a drugą możesz pokazać w czasie kontroli. Można śmiało powiedzieć że ten czwarty korpus to wyposażenie dodatkowe które kupiłeś za swoję środki


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682
5 godzin temu, michal_xs napisał:

Tylko to nie takie proste, bo zamówienie juz poslzo, musiałbym zmienić. A co grozi gdy agencja stwierdzi ze to nie pług 3 skibowy? Jie wypłata pomocy całej czy cześć kwoty? Jal to wygląda? 

 

4 godziny temu, michal_xs napisał:

Nie myślę ze idioci, myślę moze ze jak zobaczą 3 skiby i na tabliczce bd model 3 to nie bd dociekać czemu taka dluga rama, sam nie wiem 

Mogą odebrać kasę za ten pług. Poza tym zależy na kogo trafisz, ale łatwiej wytłumaczyć 3+ niż 4-. Kup 4 w cenie 3+1 na jedna fakturę. Tak jest najbezpieczniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A odbiera kase tylko za pług a za resztę wypłaca? Czy jesli cos sie nie zgadza niewypłacaja za wszystko 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A  czy można aneksem zmienić na 4 skiby bez zmiany ceny? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wnioskowalem, ale prowadzący powiedział se za duży, choć mam na użyczeniu ciągnik 130km. A teraz gdy robiłem 1 aneks odnoście cen to dowiedzialem sie ze prowadzący sie zmienil. Wiec moze jest jakas szansa 

Edytowano przez michal_xs
Literowka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227

Ale za duży do powierzchni twoich użytków ornych a nie do ciągnika. Ile masz tych ornych na które dopłaty bierzesz?


C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

W roku docelowym 25. Dzownilem do prowadzącego kazal napisać dobre uzasadnienie zakupu. Napewno cena, powiedziałem mi ze maja teraz promocje i można kupić 4 w cenie 3. Moge też napisać ze w dzisiejszych czasach kupuje sie maszyny na kilkadziesiąt lat, i według mnie a ja będę taki pług użytkowal, ten pług jest najbardziej odpowiedji do mojego gospodarstwa. 

Ze wykonuje liczne podorywki. Obornik popopny na przyranie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227

Próbuj a może się uda. Znajomemu powiedzieli 3 skiby i o 4 ma zapomnieć mimo że na papierze ma 35ha ornych, ale sam po sobie wiem że co prowadzący to inne kryteria ma.


C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martin0000    104

A jak jest z wozem paszowym , mam wpisane we wniosku 10-12m3 a teraz pasowałby mi co najmniej 13m3 mozna to aneksować czy już nic nie da sie z tym zrobić?

Mozna by to wytłumaczyć w ten sposób że od złożenia wniosku minęło już 1,5 roku a gospodarstwo się w tym czasie powiększyło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227

Wszystko zależy jak prowadzący patrzy i ile masz sztuk na stanie. Pisać aneks, dobre uzasadnienie i powinno być ok.


C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tay29    184
dzikidaniel napisał:

Próbuj a może się uda. Znajomemu powiedzieli 3 skiby i o 4 ma zapomnieć mimo że na papierze ma 35ha ornych, ale sam po sobie wiem że co prowadzący to inne kryteria ma.

wy piszecie o obrotowym plugu? mi na 20 ha ornego przyznali 4 zagonową bez niczego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084
Dnia 18.11.2019 o 13:29, tay29 napisał:

wy piszecie o obrotowym plugu? mi na 20 ha ornego przyznali 4 zagonową bez niczego

A składałeś na obrotowy?


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz25    66

Wlkp po podpisaniu umowy zmiana wielości rozsiewacza z 900l na 1100l , 40 ha we wniosku. będą problemy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor-7340    192
1 godzinę temu, mateusz25 napisał:

Wlkp po podpisaniu umowy zmiana wielości rozsiewacza z 900l na 1100l , 40 ha we wniosku. będą problemy?

Przejdzie z palcem w d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj