rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

Mich9    671

Tak z ciekawości w tym naborze można było wyłapać jakieś punkty za silosy zbożowe/magazyn zbożowy? Wiate na maszyny rolnicze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matas22    0

Koledzy pisał ktoś z was kiedyś odwołanie do odmowy przyznania pomocy? Ma to chociaż sens czy lepiej czekać na kolejne nabory? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, matas22 napisał:

Koledzy pisał ktoś z was kiedyś odwołanie do odmowy przyznania pomocy? Ma to chociaż sens czy lepiej czekać na kolejne nabory? 

Nie ma odwołania, sprawę od razu trzeba wnieść do sądu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99
czy ktoś wie ile czasu ma Warszawa na wysłanie pieniędzy po wysłaniu polecenia wypłaty przez ARIMR? coś mi się kojarzy 14dni ale mnie poprawcie jeśli się mylę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gnotek5    0

Jeśli we wniosku jest wpisany rozsiewacz "rauch mds 17.1 pojemność od 700-900l" to da rade to zmienić aneksem po podpisaniu umowy na inny rozsiewacz 1000l? czy starać się o zmianę w trakcie poprawek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Dokup sobie nadstawke do 19.1

Edytowano przez sumek666

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Zestawienie rzeczowo - finansowe możemy zmienić na wezwanie ARiMR. Podpytaj prowadzącego ale wydaje mi się, że teraz nic nie zmienisz. 

  • Thanks 1

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam ten zapis mówi o tym że muszę kupić opryskiwacz ze sterowaniem GPS czy komputer bravo 180 s wystarczy? w umowie mam wpisaną kwotę 47 tys netto 

15738267059336705369889262499192.jpg

Edytowano przez Opolskirobol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, sumek666 napisał:

Bravo 400s

Tylko w kwocie wpisanej na umowie czyli 47tys netto napewno się nie zamieszczę z gps i teraz pytanie jak z tego wybrnąć. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Aneks. Z drugiej strony masz dużo tych "lub". Bezpieczniej jest napisać jedną rzecz, A Ty masz wymienione wszystkie. 


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, sumek666 napisał:

Aneks. Z drugiej strony masz dużo tych "lub". Bezpieczniej jest napisać jedną rzecz, A Ty masz wymienione wszystkie. 

Chciałbym też zwiększyć pojemność na 1500l, to przy okazji wyjaśnię z tym gps mam nadzieję że się uda. A jeżeli chodzi o ciągnik to agencje interesuje tylko i wyłącznie moc tak? Wyposażenie i marka są obojętnie byle się mieścić w założonej kwocie +/- 10%? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asmodan28    47

Jak cena powyżej +10% to wyjaśnienie albo aneks niestety ..u mnie było 35% ...pisałem wyjaśnienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tay29    184
Opolskirobol napisał:

Witam ten zapis mówi o tym że muszę kupić opryskiwacz ze sterowaniem GPS czy komputer bravo 180 s wystarczy? w umowie mam wpisaną kwotę 47 tys netto 

ja mam to samo w zestawieniu wpisane i biore teejeta 844e i teejeta matrixa 430

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, tay29 napisał:

ja mam to samo w zestawieniu wpisane i biore teejeta 844e i teejeta matrixa 430

Czy jeżeli zrezygnuje z gps w aneksie a zostawię sam komputer 180s odejma mi za to punkty? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Nie. Jeżeli zostawiasz cenę to nie. 

Maksymalnie możesz mieć 17 pkt za opryskiwacz. Spójrz na górze strony masz linki w czerwonej tabeli. Tam poszukaj punktów za ochronę środowiska. Bez GPS możesz mieć 17 pkt na spokojnie.

  • Thanks 1

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, sumek666 napisał:

Nie. Jeżeli zostawiasz cenę to nie. 

Maksymalnie możesz mieć 17 pkt za opryskiwacz. Spójrz na górze strony masz linki w czerwonej tabeli. Tam poszukaj punktów za ochronę środowiska. Bez GPS możesz mieć 17 pkt na spokojnie.

O to super, muszę trochę ciąć koszty dzięki za odpowiedź 😊

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze takie pytanie może nie w temacie, z jakich firm polecacie ciągnik opryskiwacz i siewnik zbożowy 

Ciągnik 100/110km do 185 tys netto

Opryskiwacz do 50 tys netto 1500l

I siewnik solo typu poznaniak do 30 tys netto

Myślałem nad df 5110g / nh t5 105 dc lub case farmal 105 c dc

Opryskiwacz promar 1515h i siewnik uni bądź agromasz 

Macie jakieś pozytywne opinie na temat ww marek? 

4 minuty temu, sumek666 napisał:

Na jakie 1500 l chcesz zmienić?

Przysługiwało mi 1000l max na moje hektary o których wie agencja niestety, otrzymałem oferte na promar 1500l prawie full opcja tylko bez znaczników pianowych i GPS za 46 netto 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Edytowano przez michal_xs
K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227

A co zrobisz gdy ktoś powie że jemu nie robili problemu, a przyjedzie ktoś kto uzna że nie jest to pług 3 skibowy? Co wtedy? Do kogo pretensje?

Dla własnego spokoju i przespanych nocy poszukaj pługa 3+1 gdzie odkręcisz ostatni korpus i tematu nie ma na kontroli.


C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Edytowano przez michal_xs
K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karat7    33

Czy uważasz , że w agencji pracują idioci?  Kup czteroskibowy , ale 3+1 , zapłać  za cztery  a na fakturze  niech ci zrobią 3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj