rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

wojtasek900    0

Prawdę mówiąc to zapomniałem zapytać. Ale przecież wykazanie wzrostu GVA jest podstawą otrzymania dofinansowania, więc to chyba nie możliwe. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682
4 godziny temu, wojtasek900 napisał:

@jacek1296 taki problem, że zmienia się właściciel, a co za tym on ma większe prawo do podawania tej działki do dopłat.

 

Kto Ci takich głupot naopowiadał? Masz ważną umowę dzierżawy na piśmie więc uprawiasz i składasz wniosek o dopłaty, które przysługują uprawiającemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227
12 minut temu, Bartek933 napisał:

Dokładnie wzrost musi być

Ale nie musi wynikać z większej powierzchni.

  • Thanks 1

C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel29    76

Panowie mam do Was pytanie o tę kwotę 30 tys euro po której przekroczeniu przez kupowaną maszynę należy robić postępowanie. Chodzi o to z kiedy jest brany kurs euro ponieważ maszynę, którą chcę kupić udało mi się utargować 2 tyg temu na 128 tyś zł i wtedy to było 29 tyś euro kurs 4,3 dziś patrzę a kurs jest 4,27 to wychodzi 128100 zł więc już bardzo blisko mojej kwoty zakupu. Co jeżeli za parę dni kurs spadnie np na 4,25 zł i wtedy moja kwota zakupu przekroczy 30 tys euro? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227

Wyślij pytanie do ARIMR a będziesz mieć pewność, przy takiej niewielkiej różnicy nie ryzykowałbym nie robić przetargu. Jednak jeśli bierzesz więcej maszyn od tego dilera to niech ci je rozpisze na fakturze tak byś nie miał maszyny droższej jak 125 000 zł.


C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slavo    55

10,49% GVA wystarczy ale jeśli dostałeś większe maszyny liczone do ha w roku docelowym to bedzie problem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fugeo    277

Byłem ostatnio w ARiMR w Elizówce to Pani powiedziała że skończyli robić wnioski z woj. mazowieckiego i biorą się za woj. wielkopolskie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
groove    1

Mam do Was pytanie. Jeżeli mój wniosek przejął odział z innego województwa, to podpisanie umowy gdzie będzie się odbywało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macius    60
Dnia 27.10.2019 o 21:46, wojtasek900 napisał:

Witam wszystkich :) 

Załóżmy, że we wniosku podaję powierzchnię 36 ha, deklaruję, że zwiększę areał o 3 ha, czyli będę miał 39 ha i tą powierzchnię muszę utrzymać przez 5 lat po otrzymaniu dofinansowania. Co w przypadku, gdy np. w 3 roku powierzchnia spada mi do 36 ha? Płacę jakąś karę? Mogę się z tego w jakiś sposób wytłumaczyć? Mogę np. zasiać jakąś uprawę, która zapewni mi bardzo duży wzrost ekonomiczny gospodarstwa np. ziemniaki przemysłowe, marchew jadalna?

 

Liczę na jakąś konkretną odpowiedź, a nie typu, że mam przewalone 🤐

Mam podobny problem tylko z dzierżawa z KOWR mamy ja już 23 lata i możemy ją dzierżawić jeszcze 2 lata i potem idzie na przetarg działka 18ha i nie wiem co zrobić bo też mam zwiększenie przez grunty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Szukaj innych gruntów. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtasek900    0
13 godzin temu, Macius napisał:

i potem idzie na przetarg działka 18ha i nie wiem co zrobić bo też mam zwiększenie przez grunty

Wygraj przetarg... W moim przypadku gdy wylecą te 3 ha to wzrost GVA spadnie mi do poziomu 10,49, a u Ciebie jest to 18 ha więc już naprawdę sporo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Caryx321    2

Jeśli mam wpisaną maszyne za 30tys a teraz kosztuje 34tys  lub jeszcze inna wycodzi taniej niz w zestawieniu finansowym to trzeba to anksować ? bo róznie sie słyszy... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227

Tak, aneks, ewentualnie możesz z dilerem ułożyć się by wystawił fakturę jak w BP a resztę dopłacić na innej fakturze.


C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365
15 minut temu, Caryx321 napisał:

Jeśli mam wpisaną maszyne za 30tys a teraz kosztuje 34tys  lub jeszcze inna wycodzi taniej niz w zestawieniu finansowym to trzeba to anksować ? bo róznie sie słyszy... 

Proponuję dogadac się z dealerem i fakturowac tj w zestawieniu będzie szybciej i prościej ;)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie. Takie pytanie. Odbył się przetarg na maszynę, protokół wysłany do sprawdzenia tydzień temu i teraz pytanie: czy mogę jeszcze unieważnić ten przetarg i wybrać inną maszynę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Jeżeli mam wzrost GVA poprzez zwiększenie areału to wniosek o płatność składam po złożeniu wniosku na dopłaty? Czy wniosek o płatność mogę złożyć od razu po zakupie maszyn?


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Caryx321    2
10 godzin temu, dzikidaniel napisał:

Tak, aneks, ewentualnie możesz z dilerem ułożyć się by wystawił fakturę jak w BP a resztę dopłacić na innej fakturze.

nie da sie bez aneksu ? troche to bez sensu jakie ma to znaczenie skoro i tak mi nie dołożą wiekszego zwrotu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MatiRol92    72

Panowie, jestem już po portalu, na nim był tylko ciągnik, reszta maszyn nie. Teraz z tego co sie dowiedziałem to czekam na list z arimr (o pozytywnym rozpatrzeniu czy coś takiego). I co poźniej, jakie są kolejne kroki?

z gory dzieki za odpowiedź :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227
10 godzin temu, Caryx321 napisał:

nie da sie bez aneksu ? troche to bez sensu jakie ma to znaczenie skoro i tak mi nie dołożą wiekszego zwrotu.

A kto mówi że ma to sens? Ja nie mogłem zmienić marki maszyny mimo że wyposażenie i cena pozostały bez zmian, musiałem aneksować.


C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5391
12 godzin temu, sumek666 napisał:

Jeżeli mam wzrost GVA poprzez zwiększenie areału to wniosek o płatność składam po złożeniu wniosku na dopłaty? Czy wniosek o płatność mogę złożyć od razu po zakupie maszyn?

Kupujesz maszyny i składasz wniosek załączając umowę zakupu czy też dzierżawę ziemi na 5lat potwierdzona np. Przez wójta

  • Thanks 1

Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj