rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

3 minuty temu, Tomasz0611 napisał:

Raczej nie będzie bo bujają się jeszcze z wnioskami z 2018, a i pieniądze na obszar d już chyba w całości wykorzystali, a z pozostałych obszarów a,b,c co zostało ma ponoć iść w nawadnianie.

A kiedy może być wiadome na 100% czy będzie czy raczej.nie ?

Mam do forumowiczów jedno pytanie , czy jeśli podpisałem umowę w maju , prztarg sprawdzony , ciągnik kupiony , i teraz jest problem , bo mam tą umowę już podpisaną na siewnik i ciągnik , ciągnik za 352 , a żeby dostać.cały zwrot trzeba wydać 360 tyś , i chciałbym usunąć siewnik bo musiałbym go prawie w całości z swojej kieszeni , to czy mogę go aneksem usunąć lub zamienić na tańszą maszynę , termim  na płatność mam do końca lutego więc tym nie ma.problemu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5600

Nabór mogą ogłosić i na miesiąc przed :) Do końca tego roku według obecnego harmonogramu nie będzie, a o przyszłym roku jeszcze nic nie wiadomo, ale pieniądze w większości województw z obszaru d są już wykorzystane.

Wie ktoś coś na temat modernizacji do nawadniania?? Miała ruszać we wrześniu, ale na razie nie ma konkretnej daty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
youn81    96
11 godzin temu, Tomasz0611 napisał:

Raczej nie będzie bo bujają się jeszcze z wnioskami z 2018, a i pieniądze na obszar d już chyba w całości wykorzystali, a z pozostałych obszarów a,b,c co zostało ma ponoć iść w nawadnianie.

Z tego co wiem to będzie , ale raczej nastawiony na maszyny pod usługi, jest to opisane w ostatnim Top Agrar........dilerzy też maja przecieki  i mam informacje od znajmego że na 100% bedzie.

11 godzin temu, Polski_rolnik_arczi napisał:

A kiedy może być wiadome na 100% czy będzie czy raczej.nie ?

Mam do forumowiczów jedno pytanie , czy jeśli podpisałem umowę w maju , prztarg sprawdzony , ciągnik kupiony , i teraz jest problem , bo mam tą umowę już podpisaną na siewnik i ciągnik , ciągnik za 352 , a żeby dostać.cały zwrot trzeba wydać 360 tyś , i chciałbym usunąć siewnik bo musiałbym go prawie w całości z swojej kieszeni , to czy mogę go aneksem usunąć lub zamienić na tańszą maszynę , termim  na płatność mam do końca lutego więc tym nie ma.problemu ?

siewnik był punktowany , ciagnik nie a wiec dowiedz sie czy nie wylecisz poza liste boi wszystko bedziesz musiał pokryc z wlasnej kieszeni...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227

Też słyszałem z agencji że ma być w przyszłym roku na wiosnę nabór ogólny na D i się już nastawiam na to, ale zobaczymy co będzie. Są wybory za chwilę i może się coś zmienić.


C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy można wziąć na jeden wniosek ładowarkę kołową i ciągnik , w poprzednich prowach nie brałem ani ciągnika ani ładowarki , oraz jeżeli mój ojciec wzioł w tym prowie już 410 tyś na budowlankę , a chcelibyśmy złożyć wspólny wniosek to przysługuje nam moje 200 i jego 90 zwrotu czy moje 200 i jego również 200 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertrolnik27    226
Dnia 10.09.2019 o 13:15, dzikidaniel napisał:

Możesz, o ile nie wypadniesz poniżej wymaganej punktacji.

kiedyś ktoś tu pisał że po podpisaniu umowy można zmieniać i punkty już nie mają wpływu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5600

Jak spadniesz poniżej progu to będziesz musiał wszystko oddawać, chyba że w twoim województwie jest więcej pieniędzy niż chętnych to byle poniżej 1,5pkt nie spaść. Gdyby było tak jak mówisz to każdy by pisał bajki w wniosku a potem z wszystkiego się wycofywał.

Edytowano przez Tomasz0611

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
youn81    96
2 minuty temu, robertrolnik27 napisał:

kiedyś ktoś tu pisał że po podpisaniu umowy można zmieniać i punkty już nie mają wpływu. 

cały czas maja wpływ,  jak aneks bedzie wprowadzał takie zmiany że stracisz pkt i wypadniesz poza listę to łamiesz warunki umowy i oddajesz kase albo jej nie dodstajesz ...poczytaj umowe.....

 

sam jestem na etapie aneksów i jestem po rozmowie z pracownikiem agencji i tak mi to ;przedstawiał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365

Podlaskie miejsce 14xx czyli koncowka listy, dzisiaj drugie poprawki ale tym razem nie z Białegostoku a z oddziału powiatowego 😲

Orientuje sie ktoś ile wniosków miesci sie w lemicie? 

Bo dostalem tez info ze moj wniosek bedzie rozpatrywany ale na chwile obecna jest poza limitem finansowym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tay29    184

dzis przyszly 3 poprawki w ciągu miesiąca podlaskie miejsce ok 600

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365

Do konca wrzesnia wszystkie wnioski mialy byc zamkniete, moze stąd ten nagly pospiech z ich strony. 

Tay z Białegostoku dostałeś czy tj ja z powiatowego oddziału? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalcium    1367

Nie zamkną do końca września miałem pierwsze poprawki w styczniu br. i cisza do teraz także wątpię że w 2 tyg się uwiną😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tay29    184

moj wniosek jest w kielcach, do mnie babka dzwonila zebym awizo z poczty odebrał bo tam są małe poprawki, poprawic to szybko i podpisanie umowy pewnie w ciagu 2 tyg bedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Podlaskie ostatnio wzorowo. Idzie szybko. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365
4 minuty temu, freetaxi napisał:

Podlaskie ostatnio wzorowo. Idzie szybko. 

przy pierwszych poprawkach usunalem z beczki aplikator i przenioslem ja do niepunktowanych, czy teraz przy drugich moge to odkrecic? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Ale punktów chyba nie doliczą ponownie. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365

To będzie problem w takim razie bo po umowie chce aneksem przyczepę zbierająca zamienic na ladowarke i wtedy bede mial 1,49 ;/ 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Dowiaduj się w ARiMR. Nie przerabiałem takiego tematu. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maches    16

jak uzasadnic wzrost GVA poprzez zakup maszyn takich jak; ciagnik ,ładowacz,agregat dłutowy ,agregat uprawowo-siewny, siewka upawa zboza i rzepak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Miał ktoś rozliczenie utwardzenia placu?

Szczegółowo sprawdzają czy jest zgodnie z projektem.

Wiadomo że place manewrowe nie są prostokątne, tylko tworzy się je z wielu różnych figur.

 

Troszeczkę się mi inaczej zrobiło niż było w pierwotnym planie. To gdzieś róg ucięty, to zostawione na tuje kawałek itp. duperele.

 

Powierzchnia w m2 jest zachowana co do cm2. Tylko delikatnie inny kształt jest tego utwardzenia niż było w projekcie do agencji. Miał ktoś taki przypadek, bardzo się czepiali i skrupulatnie sprawdzali stan faktyczny z tym co w papierach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarekUA    968

Wydaje mi się że jeżeli różni się kształt od tego co jest złożone w agencji powinneś udać sie do starostwa i żeby wydali decyzje na projekcie że nie mają zastrzeżeń. To prawda na plac utwardzony nie  trzeba pozwolenia ale pewnie musiałeś przedłożyć pozwolenie ze starostwa na plac manewrowy. A tak zapytam jakie koszty za m2 ?? jakie parametry bo też złożyłem na plac manewrowy.


"pionierem najpierw ogłoszonym był , kułakiem potem, a Polakiem-zawsze" Kaziemierz Pawlak
"tylko żalmi naszych mlodych co za kiese po banana wyruszyli wmałpi gaj" Wodecki-raj
""Możesz robić to co chcesz, możesz byc kim chcesz ..." Mesajeh
Rolnictwo to nie wszystko..., ale wszystko bez rolnictwa to h<>J :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409
7 godzin temu, freetaxi napisał:

Dowiaduj się w ARiMR. Nie przerabiałem takiego tematu. 

A jak to jest z tym czasem rozpatrywania wniosków, zmienili go na 14 miesięcy, więc minęło bodajże 16 sierpnia, to już nie powinna reszta wniosków być odrzucona? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj