rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

Bercik92    2201
12 godzin temu, Tomek90 napisał:

Piątek podpisanie umowy, poprawki chyba cos w kwietniu.

A jak wygląda podpisanie umowy? dostajesz jakieś dokumenty? Musisz brać jakieś dokumenty ze sobą i gdzie podpisujesz? w mieście powiatowym czy w stolicy województwa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slavo    55

czy musi być tablica informacyjna w dniu złożenia wniosku o płatność przy zakupie za 200 tyś ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam0122    25

Ja jak podpisywałem umowę to powiedzieli mi, że jeśli za tą sumę (u mnie stanowi ona 60% wartości kupowanych maszyn) kupuje kilka sprzętów to ie muszę w ogóle mieć tablicy. Ponoć wymóg jest jeśli za tą kwotę realizuje się tylko jedną inwestycję, albo dofinansowanie jest wyższe, np. jak inwestycje robi się wspólnie z innym rolnikiem i kwota dofinansowania przekracza 200 tys..  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matixd    9

Wlkp w poniedziałek umowa podpisana. Miejsce ok 800. Po rezygnacji z ekologi polecimy pewnie na 1800.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
youn81    96
16 minut temu, Matixd napisał:

Wlkp w poniedziałek umowa podpisana. Miejsce ok 800. Po rezygnacji z ekologi polecimy pewnie na 1800.

też będę rezygnował z ekologii , trzeba robić nowy biznes plan i aneksować......ale najlepiej po wniosku o platonosć i wypalcie środków  , takie mam info z agencji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
youn81    96

weryfikacji czego?? Wniosku o płatność?? To są 2 różne zagadnienia dla nich.  Zmiana Biznesplanu wiąże sie z nowym naliczeniem pkt w naszym przypadku ( rezygnacja z ekologii) . W razie wypadnięcia poza listę poprostu będziemy musili oddać dofinansowanie , oczywiście jakbyśmy sie zgodzili na takie rozwiązanie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705

A rodzaj maszyn kiedy najlepiej zmieniać? Składałem teraz w maju na pewne maszyny na całą pule a teraz bym chciał zupełnie coś innego wszystko, były maszyny punktowane a chce zmienić na nie punktowane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
youn81    96
3 minuty temu, damianzetor9540 napisał:

A rodzaj maszyn kiedy najlepiej zmieniać? Składałem teraz w maju na pewne maszyny na całą pule a teraz bym chciał zupełnie coś innego wszystko, były maszyny punktowane a chce zmienić na nie punktowane

w tej sytuacji najlepiej jak masz poprawki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
groove    1
18 minut temu, marb80 napisał:

W Wielkopolsce  podpisał już ktoś umowę będąc na lisie powyżej 1500?

Aktualne miejsce 10xx, pierwsze poprawki w lutym i cały czas cisza 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matixd    9

Ja sprawę załatwiłem przed podpisaniem umowy :) jeszcze sprawdziłem ostateczna wersje wniosku i mam zaznaczone NIE  w miejscu gdzie jest napisane udział w systemach jakości ekologi itp.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227
Dnia 21.08.2019 o 22:12, dzikidaniel napisał:

W czerwcu pierwsze poprawki, dziś telefon, nowy prowadzący się przedstawia i krótka piłka: kilka poprawek, (głównie pierdoły z mojej winy), i jak do piątku wyślę to podpisanie umowy w następnym tygodniu. Województwo pomorskie.

Jutro jadę do Gdyni umowę podpisać.


C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365
2 godziny temu, Matixd napisał:

Ja sprawę załatwiłem przed podpisaniem umowy :) jeszcze sprawdziłem ostateczna wersje wniosku i mam zaznaczone NIE  w miejscu gdzie jest napisane udział w systemach jakości ekologi itp.:)

O tym wlasnie pisalem, sam tez na tym etapie zrezygnowalem ze zwiekszenia skali, aplikatora do beczki zmienilem maszyny na innych producentow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafikkisiel    3
1 minutę temu, zetorr6441 napisał:

O tym wlasnie pisalem, sam tez na tym etapie zrezygnowalem ze zwiekszenia skali, aplikatora do beczki zmienilem maszyny na innych producentow

Producenci są bez znaczenia chyba ?aby parametry się zgadzaly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damiank33    64

Na postępowaniu ofertowym mam termin realizacji inwestycji do 30 sierpnia. Czy moze  być wystawiona faktura z terminem płatności 14 dni na 30 sierpnia a ja za nią zapłacę np 2 wrzesnia? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mirasmal    1

Mial ktos przypadek odzyskiwania VAT przy wniosku wspolnym? ksiegowa twierdzi ze nie ma mozliwosci zwrotu VAT Jezeli faktura wypisana bedzie na dwoch nabywcow przy wspolnej maszynie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarekUA    968

zmień księgową ... zwrot vatu należy wam się obydwu warunek obydwaj musicie widnieć na fakturze pełne dane wasze itp  polecenie zapłaty jako dokument do zwrotu podatku procentowo vat w zależności od wielkości kwoty przelewu .


"pionierem najpierw ogłoszonym był , kułakiem potem, a Polakiem-zawsze" Kaziemierz Pawlak
"tylko żalmi naszych mlodych co za kiese po banana wyruszyli wmałpi gaj" Wodecki-raj
""Możesz robić to co chcesz, możesz byc kim chcesz ..." Mesajeh
Rolnictwo to nie wszystko..., ale wszystko bez rolnictwa to h<>J :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mirasmal    1

Dzieki. Sprawdze zatem u jakiegos doradcy podatkowego jeszcze.

13 godzin temu, MarekUA napisał:

zmień księgową ... zwrot vatu należy wam się obydwu warunek obydwaj musicie widnieć na fakturze pełne dane wasze itp  polecenie zapłaty jako dokument do zwrotu podatku procentowo vat w zależności od wielkości kwoty przelewu .

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084
13 godzin temu, MarekUA napisał:

zmień księgową ... zwrot vatu należy wam się obydwu warunek obydwaj musicie widnieć na fakturze pełne dane wasze itp  polecenie zapłaty jako dokument do zwrotu podatku procentowo vat w zależności od wielkości kwoty przelewu .

W przypadku MGR obydwoje muszą mieć równy wkład własny. Przynajmniej na papierze i tak samo ubiegać się w równych częściach o zwrot VAT z US. Reszta kto ile zapłaci muszą ustalić sami między sobą. Na papierze ma być fifty/fifty ;)


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marb80    8

Jest jaka zmiana Rozporządzenia?  czy co wiadomo o terminach rozpatrzenia wniosków z naboru 19 lutego do 20 marca 2018r

- "zgodnie z przepisami Rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 25 lutego 2019 r. zmieniającego rozporządzenie wykonawcze w odniesieniu do wniosków o przyznanie pomocy złożonych w 2018 r., termin na rozpatrzenie wniosku wynosi 14 miesięcy od dnia podania do publicznej wiadomości informacji o kolejności przysługiwania pomocy"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj