rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

Dnia 14.07.2019 o 12:10, kocur666 napisał:

Siema 

Ile czasu czekaliscie na zatwierdzenie przetargu portalowego ??

Ja dwa tygodnie czekam już na potwierdzenie przetargu przez agencję , województwo opolskie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macko94    0

Ponawiam pytanie Witam Mam pytanie co w sytuacji gdy struktura zasiewów jest trochę inna niż ta co w biznesplanie? Inna w sensie są te same uprawy co w biznes planie, ale dodatkowo doszedł łubin, którego nie ma w biznes planie. Do tego różnią się trochę powierzchnią. Są to różnice około hektara na jednej czy dwóch uprawach, a na innej jest np. 0,50 ha. Ogółem powierzchnia jest nieco większa niż ta która jest zadeklarowana w roku docelowym. Rok bazowy 30, a rok docelowym 33. Wzrost GVA miałem wykazać poprzez zwiększenie areału o 1,30 ha, reszta wzrostu bydłem, ale z nim jest wszystko ok. Co w tej sytuacji zrobić? Umowa podpisana, zaraz składam wniosek o płatność.   @freetaxi może Pan się orientuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majkel207    21

witam

Mam pytanie bo jestem po drugich poprawkach i ucięli mi z 60% zwrotu na 50%, nie uznali mi ze jestem młodym rolnikiem, osoba zajmująca się wnioskiem poleciła mi dołączyć dyplom kwalifikacji zawodowych, okazało się ze on jest po terminie składania wniosku, bo był dołączony w poprawkach, a ja spełniam tez drugi wymóg tzn mam studia i 3 letni staż w rolnictwie, ale osoba prowadząca wniosek powiedziała ze mi tego nie uznają bo data zaświadczenia z Krusu nie może być po terminie przyjmowania wniosków, jest to jakoś do uratowania czy po sprawie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365
2 godziny temu, majkel207 napisał:

4 lata

Jeżeli w dniu zlozenia wniosku prowadziles gospodarstwo nie dluzej niz 5 lat to bez laski powinno byc 60%.

Zadzwon do ARiMR do warszawy i przedstaw swój priblem, moze cos podpowiedzą 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majkel207    21

nie, MR w modernizacji musi spełniać łącznie w dniu złożenia wniosku:

  • ma nie więcej niż 40 lat;
  • rozpoczęła prowadzenie gospodarstwa, jako kierujący nie wcześniej niż 5 lat przed złożeniem wniosku o przyznanie pomocy, oraz
  • posiada stosowne kwalifikacje zawodowe.

2 pierwsze to nie problem, ja kwalifikacje mam ale nie mogę tego udowodnić, a najśmieszniejsze jest to ze nabór był do 20 marca, a na dyplomie mam 23 marca, czy jakieś inne pisma z Krusu, co się dostaje poczta albo coś innego mogą potwierdzić te kwalifikacje

Edytowano przez majkel207
.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227

Ale co chcesz udowadniać? Na dzień składania wniosku nie miałeś dyplomu. Szarpanie nic nie da bo rozporządzenie wyraźnie mówi że liczy się stan na dzień składania wniosku.

  • Like 1

C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630, Axion 850

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majkel207    21

Ale czytacie ze zrozumieniem, nie miałem dyplomu ale miałem staż w rolnictwie 3 letni i wykształcenie wyższe, pytam sie czy można jakoś inaczej oprócz zaświadczenia z Krus, udowodnić staż

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin133    944

Dziś kaska na koncie z drugiego etapu mgr, zeszło się trzy miesiące od złożenia wniosku o płatność. Pytanko jak składacie maszyny poniżej 30tys euro robicie stara metoda czy jednak dla spokoju portal? Na naturę na pierwszy etap mam trzy maszyny każda poniżej tej kwoty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majkel207    21
21 godzin temu, dzikidaniel napisał:

4-ro letni staż KRUS.

art 5 pkt 1 pod pkt 3 rozporządzania

-ukończone studia pierwszego stopnia lub studia drugiego stopnia, lub jednolite studia magisterskie, lub studia magisterskie, na kierunku innym niż wymienione w ust. 1 załącznika nr 1 do rozporządzenia, oraz co najmniej 3-letni staż pracy w rolnictwie, lub ukończone studia podyplomowe w zakresie związanym z działalnością rolniczą, lub

sprawa już rozwiązana, urzędnik ma prawo nawet po terminie poprosić jeszcze jakimś tam specjalnym pismem o dostarczenie tego zaświadczenia z KRUS, wtedy może być data aktualna, tyle ze to zależy od jego widzimisię, a zaproponował to dopiero jak pogadał z kimś kto go trochę zna, tzn z kimś kto już nie raz zajmował się wnioskami przez niego prowadzonymi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaczus    12

Czy są na tym forum osoby co jeszcze nie dostaly żadnych poprawek ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaczus    12

Na portalu ostatnio sprawdzałem i zauważyłem że coraz więcej jest ogłoszeń z mojego powiatu i ościennych 

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rad81    2

Dostalem pierwsze poprawki w podlaskim miejsce 14xx moge zmienic odrazu profil produkcji czy nie ma takiej mozliwosci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pika1991    0

Pozycja 2100. Jestesmy po poprawkach. Ile czasu czekaliscie na odzew o podpisanie umowy? I dzwonia w tej sprawie czy przysylaja kolejne pismo?

 

Edytowano przez Pika1991

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzen    199

Witam.czy można przerzucić środki jeżeli jakąś maszynę kupię taniej a inną drożej ,niż podane jest we wniosku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzen    199

Ok dzięki.mój doradca na urlopie a prasę chce szarpnác sporo droższą.umowa podpisana 4dni temu,podlaskie 73#

Edytowano przez grzen

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamn999    271

mylisz się kolego można przerzucać między maszynami do woli, tak bynajmniej jest w WLKP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
audia424    5

Po podpisaniu umowy mozna sie wycofac jeszcze bez zadnych konsekwencji finasowej ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Tak. 

Chyba nawet nie musisz nic pisać do arimr. Wystarczy, że nie złożysz wniosku o wypłatę


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj