rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

Bercik92    2201

Jeżeli wezmę oferte na ciągnik JD to ten ciągnik muszę koniecznie wsiąść? Czy mogę zamiast JD wsiąść DF w podobnym wyposażeniu

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Musisz koniecznie wsiąść i obejrzeć go w środku a później wziąć na testy.

Nie. Maszyny kupujesz z przetargu. 

  • Haha 1

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bercik92    2201
4 minuty temu, sumek666 napisał:

Musisz koniecznie wsiąść i obejrzeć go w środku a później wziąć na testy.

Nie. Maszyny kupujesz z przetargu. 

Który wsiąść ? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No przecież musi wsiąść i zobaczyć w środku . :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

czego nie zrozumiałeś?

oferty przedstawiasz arimr w celu zweryfikowania kosztów/cen jakie podałeś we wniosku

ciągnik musisz kupić ten, który wygra przetarg


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682
10 godzin temu, danielooo8441 napisał:

Jutro podpisuję umowe i mam pytanie czy jeśli termin realizacji wpiszę na styczeń 2020, a np. wyrobię się w wrześniu- październiku to wniosek o płatność mogę złożyć wcześniej i czy nietrzeba będzie robić aneksu?

Możesz wcześniej bez aneksu.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, grzesiek0150 napisał:

Dzwoniłem w tamtym tyg do prowadzącego to powiedział że czekać. Terminy mają napięte i do sierpnia muszą się wyrobić. Czyli śpiewka jak wszędzie. 

Ja w opolskim miejsce 570 i odkąd złożyłem wniosek zero odzewu , osoba która jest za mną już dostała poprawki , nie wiem na jakiej zasadzie to jest rozpatrywane..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek15h    110

Obawiam się że tam nie ma specjalnie zasad.Szwagry, kuzyny ,sąsiady ,kolesie i inne pociotki  są wyjmowani z kupki i załatwiani w pierwszej kolejności ...uczciwy petent czeka do bólu.

Edytowano przez tomek15h
  • Like 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bercik92    2201
17 godzin temu, zetorki12 napisał:

No przecież musi wsiąść i zobaczyć w środku . :P

Byłem, widziałem...JD jest najładniejszy :D ale to kwestia gustu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pika1991    0

Witam,

jestem na forum  nowa z Wlkp. Przyszly dwa tygodnie temu pierwsze poprawki. Moja pozycja na liście to ponad 2000. Wniosek rozpatruje oddzial Konin. Troche się zdziwilam ze cos przyszlo, bo u znajomego ktory jest na pozycji 500 cisza. 

P.S. Nie mam szwagra ani nikogo znajomego w agencji. Może ktoś się pomylił i rozpatruje moj wniosek zamiast wniosku "przyjaciela" 🙂

Edytowano przez Pika1991

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konrad531    63

Łódzkie, prawie 3 tygodnie od złożenia poprawek p3 i... dalej cisza. Nie śpieszy się osobie prowadzące mój wniosek...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marb80    8

Wielkopolska 19 czerwca minęły 3 miesiące od pierwszej poprawki po kontakcie w zeszłym tygodniu Pani odpisała żebym cierpliwie czekał na swoja kolej...

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martin0000    104

Wiem że nie w temacie ale dostałem poprawki odnoście wozu asenizacyjnego z ostatniego naboru na OSN i tam czepiają się że mam za mały ciągnik na beczkę 10-12 tyś L (beczka jaka mi przysługuje z doboru maszyn to nawet 18 tyś L) jak mógłbym to uzasadnić przejdzie jakieś pożyczenie albo że wynajmę usługę samego ciągnika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Ja przy MR miałem podobną sytuację bo nie miałem żadnego ciągnika na siebie zarejestrowanego. Spisalem ze znajomym umowę użyczenia pojazdu


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martin0000    104

Też mam taką nadzieję że jakieś oświadczenie załatwi sprawę bo szkoda kupować mniejszy jak przysługuje mi dwa razy większy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5394

Ogólnie w Wielkopolsce dosyć ruszyło, widać to u doradców i powiatowym biurze. Jak dla mnie mogli poczekać z poprawkami bo mam teraz inne zajęcia


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martin0000    104

Dobrze wiedzieć:) to w sumie mam jeszcze jedno pytanie czy mógłbym starać się o większą pojemność jakieś 14-16 tyś L czy jak już wpisałem we wniosku 10-12 to już tak musi zostać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365
12 minut temu, martin0000 napisał:

Dobrze wiedzieć:) to w sumie mam jeszcze jedno pytanie czy mógłbym starać się o większą pojemność jakieś 14-16 tyś L czy jak już wpisałem we wniosku 10-12 to już tak musi zostać?

Raczej tak jak pisze sumek bedziesz musial robić aneks po podpisaniu umowy, aczkolwiek możesz pogadac z prowadzaca... 

Między 12 a 14m roznica w cenie jest znikoma przynajmniej w agro-max.  Ja wlasnie do takiego sie przymierzam na mgr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamn999    271

sumek666 napisał: Ja miałem dzisiaj telefon o 7:04  poprawki, czy wezwanie do podpisania umowy? Widzę że I.L musi mocną kawę pić wcześnie rano😆

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705
8 godzin temu, martin0000 napisał:

Wiem że nie w temacie ale dostałem poprawki odnoście wozu asenizacyjnego z ostatniego naboru na OSN i tam czepiają się że mam za mały ciągnik na beczkę 10-12 tyś L (beczka jaka mi przysługuje z doboru maszyn to nawet 18 tyś L) jak mógłbym to uzasadnić przejdzie jakieś pożyczenie albo że wynajmę usługę samego ciągnika?

Masz obore na rusztach czy takie duże stado? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj