rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

maniek146    0
8 godzin temu, damiano12332 napisał:

Ja mam szczegółowy i będzie robiła firma.

 

8 godzin temu, damiano12332 napisał:

Ja mam szczegółowy i będzie robiła firma.

U mnie też firma zrobiła. Tylko nie wiem czy tych informacji wystarczy. Chciałem żeby gosciu z agencji sprawdzil co zajmuje się kosztorysami ale powiedział że nie ma czasu. A chciałem załatwić to żeby drugich poprawek nie przysylali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295
Caryx321 napisał:

Jak to jest z tymi maszynami trzeba kupić wszystkie w jednym czasie czy mogę kupić np. dwie teraz po żniwach a reszte po nowym roku ?  termin realizacji koniec 2020.

w umowie masz napisane w jakim czasie masz kupić maszyny ale bez wszystkich kupionych nie możesz złożyć wniosku o płatnośc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bercik92    2201

A na jaki okres czasu musi być zawarta umowa dzierżawy ziemi żeby np wsiąść większy cięgnik? I czy umowa musi być potwierdzona notarialnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalpop721    12
1 godzinę temu, Bercik92 napisał:

A na jaki okres czasu musi być zawarta umowa dzierżawy ziemi żeby np wsiąść większy cięgnik? I czy umowa musi być potwierdzona notarialnie?

Umowa musi być zawarta na 7 lat. Nie musi być potwierdzona przez notariusza tylko Ty doplaty musisz składać na tą ziemię. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365
2 godziny temu, mickas092 napisał:

Umowa musi być potwierdzona przez notariusza. 

 

Nic nie musi być potwierdzane wystarczy deklaracja ze będziesz składał dopłaty na ta działkę do końca trwania zobowiązania... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500

Taką deklarację sobie można w buty wsadzić. Agencję interesuje do doboru maszyn konkretny papier z konkretną datą od kiedy do kiedy i pieczątką notariusza - wtedy liczy się to jaka data pewna. Wszystko jest napisane w rozporządzeniu - paragraf 6 ptk 4 w przypadku dzierżawy rolnik-rolnik. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fugeo    281

Mam pytanie odnośnie zestawienia maszyn i wniosku o płatność. W tym zestawieniu mam pozycję włóka łąkowa, natomiast na ofercie od diera jest włóka łąkowo-polowa. Czy takie coś przjedzie? Bo przy grupowaniu maszyn jest zarówno pozycja włóka łąkowa jak i włóka. Jaka jest różnica między tymi maszynami?

Do jakiej grupy przydzielić przedni TUZ (bez ciągnika). Myślałem, że do innych maszyn i urządzeń, ale kupuję również wał na przedni TUZ, a co za tym idzie są to maszyny współpracujące i nie wiem czy nie dać jego razem z wałem do maszyn do uprawy gleby/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1379
Tuz to raczej będą te inne maszyny i urządzenia a co do nazewnictwa to najlepiej jak nazywa się na fakturze tak jak w zestawieniu bo jak trafi się maruda to będziesz fakturę korygował...
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fugeo    281

Bo odnośnie włóki zastanawiam się czy nie robić aneksu i zmieniać, ale z drugiej strony średnio mi się chce 😛 Zobaczę jeszcze co powie diler, a TUZ zostanie w innych urządzeniach. 
Jeśli źle się pogrupuje maszyny to można to później korygować bez konsekwencji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macius    60

 

Wcale nie musi być umowa o dzierżawę potwierdzona przez gminę albo notariusza. Wystarczy że podajesz o dopłaty i tyle

Edytowano przez Macius

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365
8 godzin temu, mickas092 napisał:

Taką deklarację sobie można w buty wsadzić. Agencję interesuje do doboru maszyn konkretny papier z konkretną datą od kiedy do kiedy i pieczątką notariusza - wtedy liczy się to jaka data pewna. Wszystko jest napisane w rozporządzeniu - paragraf 6 ptk 4 w przypadku dzierżawy rolnik-rolnik. 

 

Do doboru maszyn zaden notariusz nie jest potrzebny! 

Jedynym warunkiem jest  składanie dopłat na te dzialki do konca trwania zobowiozania. Mi w 2017 to przeszło i teraz u ojca agencja tez nie widzi problemu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500

U mnie w Lubelskim potrzebne były umowy notarialne na nowe działki. Te co składałem na rok wcześniej nie było problemu ale rozporządzenie przwiduje coś takiego. Ale na nowe działki umowy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kleks_krets    0
Dnia 16.06.2019 o 15:09, kleks_krets napisał:

Witam. Czy ktoś wie czy nadal da się zwiększyć moc ciągnika po przez aneks po podpisaniu umowy ? Jeśli tak to o ile i na jakim etapie. Dostałem druga poprawkę i w przeciągu tygodnia będę podpisywał umowę. Osoba prowadząca twierdzi ze ile wpisane na wniosku tyle można wziąć. Na wniosku wpisana traktor moc 115km-125km, kultywator dłutowy 2,2m-2,6m oraz rozrzutnik 13t . Najchętniej Chciał bym zwiększyć na 170km i trzybelkówke 3m.

Czy ktoś cos wie w sprawie podniesienia mocy? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365
44 minuty temu, mickas092 napisał:

U mnie w Lubelskim potrzebne były umowy notarialne na nowe działki. Te co składałem na rok wcześniej nie było problemu ale rozporządzenie przwiduje coś takiego. Ale na nowe działki umowy. 

Ja do tych maszyn co wnioskowalem mialem za mało ha i kobieta prowadzaca sama mi zaproponowala ta formę zwiekszenia poprzez dzierzawe 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365
1 godzinę temu, Bercik92 napisał:

A na jaki czas musi być umowa notarialna dzierżawy ?

Umowa notarialna nie jest potrzebna! chyba ze dla wlasnego komfortu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jutro podpisuję umowe i mam pytanie czy jeśli termin realizacji wpiszę na styczeń 2020, a np. wyrobię się w wrześniu- październiku to wniosek o płatność mogę złożyć wcześniej i czy nietrzeba będzie robić aneksu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fugeo    281

Jeśli źle dokonam grupowania maszyn to będą za to jakieś konsekwencje czy przyjdzie pismo i będę musiał to poprawić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, pep14 napisał:

Jak sytuacja w opolskim wie ktoś ?

Dzwoniłem w tamtym tyg do prowadzącego to powiedział że czekać. Terminy mają napięte i do sierpnia muszą się wyrobić. Czyli śpiewka jak wszędzie. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj