rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Macius    60

Minister parę dni temu zapowiedział że już żadnych przesunięć terminów nie bedzie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
youn81    96
Dnia 10.06.2019 o 12:41, DanielFarmer napisał:

Maciuś widać że pierwszy raz złożyłeś wniosek,tak było zawsze,nawet gorzej bo po 600-800 wniosków 2-3 lata robili bo rzadko nabory były i działań 1/3 a teraz narobili restrukturyzacji,asf oddzielnie,natura2000 itd ,naborów 10 w ciągu roku, nabrali wniosków i kto to przerobi?Poza tym zawsze rok to czekają minimum z czoła listy a jak ktoś na szarym końcu to 4 lata i tyle...

bzdury piszesz....jestem 1x na liscie i nadal czekam , według twojego toku myślenia już dawno powinienem użytkować nowe maszyny......jaki rząd taki minister, jaki minister takie działania , zapamiętaj że w obecnej strukturze władzy, przedsiębiorcy i wszyscy co mogą mieć lepiej są traktowani jak są teraz hołduje się darmozjadów i nierobów którzy stawiają krzyżyk gdzie trzeba.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marb80    8

Dziś napisałem do Pani prowadzącej moja sprawę w Oddziale w Poznaniu miejsce 15xx, bo już mija 3 miesiąc od pierwszych poprawek a Pani na to ze wnioski rozpatrywane są według kolejności i muszę jeszcze poczekać...  Termin końca sierpnia na podpisanie umów coś wydaje się nie realny ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asmodan28    47

Zgadza się dobrze Ci napisała. Rozpatrują według kolejności. Tyle ze kolejność jest według ich uznania 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5391

A ktoś oprócz mnie w Wlkp nie dostał jeszcze żadnej odpowiedzi od momentu złożenia wniosku?


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaczus    12

Ja razem z moim kolegą jeszcze nic nie dostaliśmy. Ja miejsce 9xx a kolega 10xx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fugeo    277

Jest tu jakaś osoba, która nie robiła postępowania ofertowego poprzez portal przetargowy? Osoba pisząca mój wniosek na modernizacje, boi się w moim przypadku braku takowego powstępowania i chce żebym robił postępowanie mimo, że większość maszyn już jest na placu, bo od początku byłem zapewniany że nie muszę robić postępowania. Najdroższa maszyna to opryskiwacz (33 300 netto).  Mam w sumie 4 maszyny, które są w dwóch grupach (zgrabiarka i włóka łąkowa oraz głębosz i wał campbella), a pozostałe 5 są same. Aż tak straszny jest ten wniosek o płatność bez postępowania przez portal?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemok1992    1
19 godzin temu, Bartek933 napisał:

A ktoś oprócz mnie w Wlkp nie dostał jeszcze żadnej odpowiedzi od momentu złożenia wniosku?

12xx i tez cisza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084
20 godzin temu, Bartek933 napisał:

A ktoś oprócz mnie w Wlkp nie dostał jeszcze żadnej odpowiedzi od momentu złożenia wniosku?

Nie tylko ty. Moja sąsiadka 2xxx i jeszcze jeden gość ze wsi obok ok 8xx miejsca był. Cisza.


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500
3 godziny temu, Fugeo napisał:

Jest tu jakaś osoba, która nie robiła postępowania ofertowego poprzez portal przetargowy? Osoba pisząca mój wniosek na modernizacje, boi się w moim przypadku braku takowego powstępowania i chce żebym robił postępowanie mimo, że większość maszyn już jest na placu, bo od początku byłem zapewniany że nie muszę robić postępowania. Najdroższa maszyna to opryskiwacz (33 300 netto).  Mam w sumie 4 maszyny, które są w dwóch grupach (zgrabiarka i włóka łąkowa oraz głębosz i wał campbella), a pozostałe 5 są same. Aż tak straszny jest ten wniosek o płatność bez postępowania przez portal?

Portal to nic strasznego tylko wszystko się w czasie rozkłada. Zadzwoń do prowadzącej i przedstaw sprawę, jeśli jest możliwość napisz jej podanie i niech wystawi  Ci jakiś papier z pieczątką i podpisem że w Twojej sprawie portal przetargowy nie jest wymagany. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fugeo    277

A mi właśnie o czas i maszyny chodzi :d Rozmawiałem z nią i powiedziała że ona nie wie :D Dała mi numer do Pana Polaka od wniosków o płatność, rozmawiałem z nim dwukrotnie i dwukrotnie powiedział że nie muszę i żebym w mojej sytuacji się nie pchał w ten portal. Tylko Pani pisząc wniosek jakoś się przeraziła i powiedziała że ona ani nikt inny w odr nie składał wniosku bez postępowania ofertowego. Może jest na forum jakaś osoba która składała wniosek bez tego portalu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Ja dla pewności robię wszystko przez portal. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365

Ja w odr robilem tylko pierwszy wniosek na mgr kilkanaście lat temu i od tamtej pory mijam ich dalekim lukiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fugeo    277
freetaxi napisał:

Ja dla pewności robię wszystko przez portal. 

A robiąc bez portalu dlaczego nie ma się pewności? Co może być nie tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705
6 minut temu, zetorr6441 napisał:

Ja w odr robilem tylko pierwszy wniosek na mgr kilkanaście lat temu i od tamtej pory mijam ich dalekim lukiem

Pisze Ci prywatna osoba czy już sam się nauczyłeś? 😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365

Od trmtego czasu wszystkie pisala mi jedna firma i przynajmniej nie zal im placic a odr to powinien sie nazywac osrodek odradzania rolnikom... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fugeo    277

Jest gdzieś wzór protokołu z szacowania wartości zadania bez postępowania ofertowego?

 

@freetaxi a robiąc bez portalu dlaczego nie ma się pewności? Co może być nie tak? Zerknij na PW jak możesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Jakie masz te maszyny i jakie ceny.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fugeo    277

@freetaxi

Opryskiwacz - 33300 netto
Owijarka do bel - 7300 netto
Rozsiewacz nawozu - 24000 netto
Głębosz - 8700 netto
Wał uprawowy Campbella - 11000 netto
Siewnik zbożowy - 32000 netto
Włóka łąkowa - 4600 netto
Zgrabiarka - 9600 netto
Przedni TUZ - 5600 netto

 

O co chodzi z zrobieniem jakichś zrzutów ekranu podczas grupowania maszyn co kilka dni (usłyszałem to od mojego doradcy)

Edytowano przez Fugeo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fugeo    277

SN300 agromaszu, ale podstawę czyli talerzowke biorę poza prowem bo na młodego rolnika wziąłem talerzowke i nie chcieli mi puścić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj