rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

damiank33    64
16 godzin temu, narew123 napisał:

witam 

Mam pytanie na jaki ciagnik moge maksymlanie liczyc skladajac wniosek na modernizacje gospodarstw rolnych z sektoru B

 

Dodam ze mam gospodarstwo 25 hektarow 45 mlecznych krow i jedyny ciagnik na stanie gospodarstwa to zetor 63 km

wraz z ciagnikiem planuje zakupic prase zmienna komorowa.  Chciałbym ciagnik 6 cylidrowy moc znamionowa 135 km myslicie ze taki przejdzie ???

z jakiego roku ten zetor jest? jeśli ma więcej jak 20 lat to nie jest brany pod uwagę. Poczytaj sobie  https://www.arimr.gov.pl/fileadmin/pliki/wnioski/PROW_2014_2020/MGR/2015/Zasady_doboru_maszyn_PROW_2014-2020.pdf i próbuj walczyć bo agencja zawsze się przyczepia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

No nie wiem, bo mi umowa konczy się w tym roku, a wnioski skladalismy jak piszesz rok temu. Tylko ja mam umowe z KOWRem z mozliwoscia przedłużenia, a jak nie przedłuża umowy (lub za krótki okres) to skladam pismo, ze jestem w programie PROW i na ten czas raczej da rade.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mohyl    48
55 minut temu, wyrebski1 napisał:

No nie wiem, bo mi umowa konczy się w tym roku, a wnioski skladalismy jak piszesz rok temu. Tylko ja mam umowe z KOWRem z mozliwoscia przedłużenia, a jak nie przedłuża umowy (lub za krótki okres) to skladam pismo, ze jestem w programie PROW i na ten czas raczej da rade.

Od razu złóż takie pismo że masz zobowiązania z prow to przedłuża na wymagany okres ale chcą papieru od ARiMR na jaki okres masz zobowiązania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

Też tak mialem zrobić, ale czekam na pierwsze poprawki i czekam i nic nie przychodzi! A co jak się nie załapie na progtam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bercik92    2201

Trzeba mieć całą gospodarkę na siebie (siedlisko z budynkami) w dniu składania wniosku o prow na obszar b czy można przepisać od rodziców już po "załapaniu się" o dofinansowanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bercik92    2201
4 godziny temu, damianzetor9540 napisał:

A masz cos na siebie aktualnie? Musisz wykazać sie faktura sprzedaży na 5 tys netto i załączyć to do wniosku

Ziemia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asmodan28    47
Dnia 3.05.2019 o 18:18, rafalpop721 napisał:

Łódzkie 

 

Same maszyny miałeś ? Kiedy poprawki miałeś... je co dzwonię do tej pipy co mnie prowadzi to ciagle pierdzieli ze teraz się czymś innym zajmuje i nie ma czasu.. a miejsce mam 4xx drugie poprawki styczniu miałem. Żeby ją kruk... tłuk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalpop721    12
10 godzin temu, asmodan28 napisał:

Same maszyny miałeś ? Kiedy poprawki miałeś... je co dzwonię do tej pipy co mnie prowadzi to ciagle pierdzieli ze teraz się czymś innym zajmuje i nie ma czasu.. a miejsce mam 4xx drugie poprawki styczniu miałem. Żeby ją kruk... tłuk.

Miałem ciągnik + brona talerzowa punktowana + sam agregat uprawowo siewny. Ja miałem pierwsze poprawki we wrześniu a potem tylko na telefon w kwietniu małe poprawki które dwa razy doreczylem osobiście w armir w Łodzi. Po każdym doręczeniu uzupełnień czy poprawek dzwoniłem do mojej prowadzącej że już są dokumenty złożone i czekają. Dzięki temu że dostarczalem je osobiście szybko poszło do podpisania umowy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asmodan28    47
Napisano (edytowany)
3 godziny temu, rafalpop721 napisał:

Miałem ciągnik + brona talerzowa punktowana + sam agregat uprawowo siewny. Ja miałem pierwsze poprawki we wrześniu a potem tylko na telefon w kwietniu małe poprawki które dwa razy doreczylem osobiście w armir w Łodzi. Po każdym doręczeniu uzupełnień czy poprawek dzwoniłem do mojej prowadzącej że już są dokumenty złożone i czekają. Dzięki temu że dostarczalem je osobiście szybko poszło do podpisania umowy. 

Ja tez osobiście składałem żeby szybciej było. 2 razy nawet byłeś zapytać kiedy mogę się spodziewać jakiegoś odzewu. ....to powiedziała ze w marcu potem byłem to do końca kwietnia... teraz maja. Generalnie jakaś menda mi się trafiła i tyle. 1 poprawki również we wrześniu. Drugie w styczniu... . We wniosku ciągnik i opryskiwacz...Kto Cie prowadził w ARiMR Łódź ?

Edytowano przez asmodan28

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalpop721    12
1 godzinę temu, asmodan28 napisał:

Ja tez osobiście składałem żeby szybciej było. 2 razy nawet byłeś zapytać kiedy mogę się spodziewać jakiegoś odzewu. ....to powiedziała ze w marcu potem byłem to do końca kwietnia... teraz maja. Generalnie jakaś menda mi się trafiła i tyle. 1 poprawki również we wrześniu. Drugie w styczniu... . We wniosku ciągnik i opryskiwacz...Kto Cie prowadził w ARiMR Łódź ?

Pani Małgorzata G. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asmodan28    47
21 godzin temu, rafalpop721 napisał:

Pani Małgorzata G. 

 

Dzięki za info. U mnie Monika K. I dalej d..pa. Nawet się zrymowało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wy chociaż poprawki dostaliscie ,więc nie płaczcie tak 😉 niektórzy 0 odzewu od złożenia wniosku tak jak np ja 😂 przynajmniej wiecie na co czekacie 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamk    14

Równo jak pisałem posta z pytaniem o poprawki w WLKP to tego samego dnia do mnie wysłali poprawki.

Prawie równo 14 miesięcy od złożenia wniosku.

  • Like 1

-----------------

Mazowieckie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
criskp86    30
Dnia 4.05.2019 o 09:06, damiank33 napisał:

z jakiego roku ten zetor jest? jeśli ma więcej jak 20 lat to nie jest brany pod uwagę. Poczytaj sobie  https://www.arimr.gov.pl/fileadmin/pliki/wnioski/PROW_2014_2020/MGR/2015/Zasady_doboru_maszyn_PROW_2014-2020.pdf i próbuj walczyć bo agencja zawsze się przyczepia

a jak agencja sprawdza stan ciągników w gospodarstwie? mnie interesuje czy na 35-40 ha i 45 krów przejdzie ciągnik 140 KM dwa ciągniki które są mają ponad 20 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Albo wpiszesz je w odpowiednią tabelę w biznesplanie albo sprzęt będzie w ewidencji środków trwałych (o ile jest prowadzona).


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martin0000    104

Dzisiaj przyszło pismo z ARiMR że w ciągu 14 mam przyjechać i podpisać umowę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fugeo    277

Wniosek o płatność mam złożyć do 29.07.2019 i jeśli zamówione maszyny np. zgrabiarka, owijarka dostanę na podwórko wcześniej to mogę je normalnie używać czy dopiero po kontroli po złożeniu wniosku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

A czego miałbyś ich nie używać?


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fugeo    277

Bo jak przyjedzie kontrola to nie będą wyglądały jak nowe. 😀

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Ne kupujesz przecież na wystawę. To ma na siebie pracować. :)

  • Like 2

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lucjano    1

Maszyny poniżej 30tys euro, czy muszę do wniosku o płatność składać jakieś kontroferty? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj