rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

Mich9    671

A ja pisałem całość samemu, bo wszyscy z którymi rozmawiałem są kompletnie zieloni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarek1212    1

Lubelskie miejsce 49x od początku awans o prawie 200 miejsc poprawki były na początku listopada (pierwszy tydzień) budowlanka z maszynami wszystkie dokumenty wraz z pozwoleniem na budowę dostarczone i póki co cisza zero odezwu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Caryx321    2

jak wygląda sprawa z wyposażeniem maszyn chodzi mi o to czy muszę kupić z takim wyposażeniem co w opisie zadać zestawienia rzeczowo finansowego czy moge wziąś inne wyposażenie w tych samych pieniadzach czy trzeba jakoś zmiany robić ? mam na mysli rzeczy tego typu jak np. wieksze koła w opryskiwaczu i inne pierdoły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elektro2015    89

Musisz wziąć takie wyposażenie jak masz we wniosku, wszelkie zmiany robisz aneksem. w zestawieniu masz napisane co musisz mieć a resztę dobierasz jak Ci pasuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mich9    671

Mógłbym tak zrobić, że rezygnuje z siewnika do poplonów i dorzucam tą kasę do opryskiwacza? Punkty mi wzrosną. Zależy od prowadzącego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

To byłoby za proste. Punkty nie wzrosną. To nie są działania premiowe. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mich9    671

Tak wiedziałem, że punkty nie wzrosną, dobrze że można to przerzucić bo ma sranie mi ten siewnik do poplonów 😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chomik    19

Ktoś zna szczegóły odnośnie "Inwestycje w ochronę wód przed zanieczyszczeniem azotanami pochodzącymi ze źródeł rolniczych" ?? Chodzi o to ile osób ma konkretnie dostać? Ani tam zielonej listy nie ma ani nic .. miejsce 17xx na 2400+ . Duzo osób to nie składało bo daje to raptem srednio 160 osób na województwo nie licząc mazowieckiego.  Z drugiej strony 240 milionów na skalę 15 województw to wcale nie tak dużo :) może jest szansa że wszyscy sie złapią ? Nigdzie nie mogę znaleźć jaki budżet jest na to działanie przeznaczony 

Edytowano przez Chomik

Człowiek uczy się całe życie a i tak umiera głupi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bercik92    2201
Dnia 19.04.2019 o 13:06, hopper5 napisał:

15 kwietnia oddane drugie poprawki, dzisiaj podpisana umowa. Świętokrzyskie.

Kiedy miałeś pierwsze poprawki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOME11    174

 

Od dwóch tygodni oddziały regionalne ARiMR przyjmują wnioski od rolników, którzy ponieśli w gospodarstwach straty spowodowane klęskami żywiołowymi bądź wystąpieniem afrykańskiego pomoru świń. Warto złożyć je jak najszybciej – pomoc przyznawana jest według kolejności wpływu wniosków do Agencji.

https://

www.

arimr.gov.

pl/aktualnosci/artykuly/pomoc-z-prow-teraz-takze-dla-rolnikow-poszkodowanych-przez-asf-1.html

Ktoś wyjaśni na co konkretnie tu można składać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hopper5    85
8 godzin temu, Bercik92 napisał:

Kiedy miałeś pierwsze poprawki?

Wrzesień ale w między czasie miałem zmianę prowadzącej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emtec123    251

1. Czy w obecnym naborze w obszarze b mogę składać na utwardzenie placu przy oborze?

2. Mam na dzień dzisiejszy 24szt dojne + młodzież. W wielu miejscach czytałem i już sam nie wiem... Wystarczy że zwiększę na te minimalne 25 krów tak jak w rozporządzeniu z 2015r, czy o 10% zwiększyć stado- czyli 3 sztuki, czy może trzeba zwiększyć GVA gospodarstwa o 10%?

Edytowano przez emtec123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody987    1

Witam. Nie wiem jak w pozostałych województwach ale w mazowieckim na program przeciwko zanieczyszczeniom wód kasy jest na na 62 wnioski, Dzwoniłem pytałem. Troche to śmiech na sali moim zdaniem... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SZKOPSSON    41

Mozesz skladac jak huragan zniszczyl Ci dobytek albo powodz, a asf jak Ci swinie wybili i zabrali generalnie na odtworzenie produkcji rolnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fugeo    281

Dziś przyszło pismo z agencji z informacją, że zgadzają się na zmiany zawarte w aneksie. Tylko jeszcze musze go podpisać i nareszcie zamawiam maszyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19710
Dnia 14.04.2019 o 07:18, rafalkrokosz napisał:

Ponawiam pytanie.

Wniosek o płatność złożony początkiem lutego i cisza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500
48 minut temu, Fugeo napisał:

Dziś przyszło pismo z agencji z informacją, że zgadzają się na zmiany zawarte w aneksie. Tylko jeszcze musze go podpisać i nareszcie zamawiam maszyny.

Bez portalu robisz ?? U mnie się sytuacja pokomplikowała i wyjdzie na to że sporo szybciej maszyny będziesz miał ode mnie choć dużo dalej na liście byłeś :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fugeo    281

Bez portalu bo w moim przypadku żadna grupa maszyn nie przekracza wartości 30 tys euro. W aneksie m.in zwiększałem pojemność rozsiewacza do nawozu.
O co tym razem przyczepili w agencji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500

Nic nie przyczepili :) Tylko dopiero po żniwach umowy będę podpisywał na zwiększenie areału. Bo niestety na wiosnę się nie udało a 6 ha z kapelusza ciężko wyciągnąć :D

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maciek00038    0

Witam, apropo aneksowania.. 

Można zmienić uprawy aneksem w roku docelowym, czy raczej zrobić to przed podpisaniem umowy. 

Zmiana pod względem zwiększenia powierzchni pszenicy względem rzepaku itp. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

A po co chcesz zmieniać? 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maciek00038    0

Wyszła taka pomyłka i uprawy które mam teraz zasiane, są wpisane w rok docelowy 2020.. Da się coś z tym zrobić? 

Rodzaj upraw by się nie zmianiał, tylko powierzchnia więcej pszenicy, mniej rzepaku, troszkę więcej pszenżyta.. SO mam na wysokim poziomie, także z tym nie byłoby problemu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj