rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

Fugeo    281

Czyli w przypadku, gdy nie będę robił postępowania na portalu to nie muszę wyrabiać loginu i hasła?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Modernizacja ruszyła widzę, czy znalazł ktoś te zmiany o ktorych mówił Minister z rozszerzeniem na maszyny? szukałem w tych linkach które były na poprzednich stronach ale nic nie mogę znalezc wiecie czy ładowarka moze przejśc na tą modernizacje obszar c?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fugeo    281

Ile się czeka wyrobienie loginu do portalu przetargowego czy jest od ręki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mich9    671

@fugeo Co ty się tak na ten portal napaliłeś, a co jeśli ktoś da ci inną ofertę z inna maszyną niż chcesz i będziesz musiał nią wziąść, na portal potrzebujesz dodatkowy czas może ciągnąć się to trzy razy dłużej, nawet w to nie wchodź bo się nie opłaca, dostarczasz tylko oferty i bierzesz co chcesz i kiedy chcesz, nikt ci gorszej i tańszej nie da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Poza tym nikt Ci bez wcześniejszej rozmowy nie sprzeda na portal maszyny


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705
12 godzin temu, StaryWyjadacz napisał:

Modernizacja ruszyła widzę, czy znalazł ktoś te zmiany o ktorych mówił Minister z rozszerzeniem na maszyny? szukałem w tych linkach które były na poprzednich stronach ale nic nie mogę znalezc wiecie czy ładowarka moze przejśc na tą modernizacje obszar c?

Jutro jadę do doradcy to jeśli się czegoś dowiem to dam Ci znać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084
18 minut temu, Bartek933 napisał:

Co masz dokładnie na myśli?

Nie wiem czy są przypadki w Polsce żeby diler sam z siebie składał ofertę na portalu. 


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5394

Są, u mnie tak było. Znaczy się w mojej okolicy 


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Jakieś grube maszyny czy drobnica? 

Sąsiad mi opowiadał jak miał kombajn na portalu to dzwoni diler i pierwsze pytanie czy jest z kimś dogadany czy może przedstawić ofertę na portalu. Jak mówił, że ma JD na oku to wszyscy rezygnowali.


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LUKAS11    0

Witajcie. Mam takie pytanie. Gdzieś tam wyczytałem tylko nie pamiętam gdzie. A mianowicie chodzi o to że jest podobno jest jakieś rozporządzenie które czeka do podpisu zwiększające środki na dofinansowanie. I  w przypadku lubelskiego podobno wszyscy z listy się załapią. Wiecie coś na ten temat. Lubelskie nr 14xx.

 

Edytowano przez LUKAS11

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5394

Ciągniki, przyczepy, opryskiwacze ciągane itp. kolega na nature miał tak samo że telefon z zapytaniem a jak mówił że ma coś na oku to się nie wtrącali albo tylko zapraszali do zapoznania się z ich ofertą ale bez presji 


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fugeo    281
2 godziny temu, Mich9 napisał:

@fugeo Co ty się tak na ten portal napaliłeś, a co jeśli ktoś da ci inną ofertę z inna maszyną niż chcesz i będziesz musiał nią wziąść, na portal potrzebujesz dodatkowy czas może ciągnąć się to trzy razy dłużej, nawet w to nie wchodź bo się nie opłaca, dostarczasz tylko oferty i bierzesz co chcesz i kiedy chcesz, nikt ci gorszej i tańszej nie da.

Nie napaliłem się tylko zastanawiam czy rezygnując z portalu muszę wyrabiać ten login.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamn999    271

LUKAS11 napisał: Witajcie. Mam takie pytanie. Gdzieś tam wyczytałem tylko nie pamiętam gdzie. A mianowicie chodzi o to że jest podobno jest jakieś rozporządzenie które czeka do podpisu zwiększające środki na dofinansowanie. I  w przypadku lubelskiego podobno wszyscy z listy się załapią. Wiecie coś na ten temat. Lubelskie nr 14xx.   ....... .......  dane z lipca 2018, a o zwiększeniu w 2019 nie słyszałem ale ponoć wszyscy mają dostać..... . http://www.farmer.pl/finanse/dotacje-i-doplaty/ostatnia-modernizacja-w-obszarze-d-dla-wszystkich-prawidlowo-wnioskujacych,83188.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamn999    271
TOME11 napisał:

kurs euro przyjęty dzisiejszy, opcja +10% idealnie wpasowuje się w zapowiedzi Agencji o +3,6k wniosków; myślę że zaorane😎

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

Jakis flugi okres na skladanie wnioskow dali od 29 marca do 27 maja. Takze chyba bede czekal ze zlozeniem az pozwolenie na budiwe przyjdzie. 1mln netto w kosztorysie wyszedl na obore z wyposazeniem, ale bez hali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus219    0

Witam. W ramach zobowiązań z Modernizacji trzeba prowadzić ewidencję przychodów i rozchodów. Czy do tej ewidencji trzeba wpisać każdą fakturę co kupuję towary do gospodarstwa? Czy trzeba prowadzić ewidencję środków trwałych?

Edytowano przez ursus219

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jimmy871    27

Koledzy i koleżanki mam pytanie czy ktoś miał do czynienia z sytuacją że został zakupiony np. rozsiewacz o pojemności 20 litrów większy  niż na umowie w zestawieniu? W moim przypadku jest to całe 1.5% powyżej ram z zestawienia. Jutro jade składać wniosek o płatność i ciekaw jestem waszych ewentualnych doświadczeń w tej tematyce. Dodam tylko że nie ma już czasu na aneks gdyż jutro mam ostatni dzień na złożenie wniosku o płatność. Reasumując kujawsko pomorskie pozycja ok 600 na liście umowa podpisana w grudniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
25 minut temu, ChiquitaB napisał:

Jakis flugi okres na skladanie wnioskow dali od 29 marca do 27 maja. Takze chyba bede czekal ze zlozeniem az pozwolenie na budiwe przyjdzie. 1mln netto w kosztorysie wyszedl na obore z wyposazeniem, ale bez hali

Właśnie jakie wymiary. I na jakim etapie jesteś z pozwoleniami masz już o warunkach zabudowy albo decyzję środowiskową? Nam wyszedł kosztorys 2.5 mln netto. 61 na 27 143 legowiska na rusztach hala, zbiornik, mieszadła, stacje system zarządzania robot do ruszt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

Jutro idzie o pozwolenie na budowe wszystko. Wymiar 18x36. Zgarniacze, przepompownia zbiornik naziemny,stacja paszowa. U mnie decyzji nie musialem miec. Jeszcze nie wiem czy nie dozuce wykrywa rui z pomiarem mleka na metatronach ale to plus 160tys. Ale w tym juz hala udojowa by byla. Ale to juz ponad cene zwrotu to i tak z wlasnej kieszeni by poszlo. Aha na 40djp ale do 56 wejdzie po dolozeniu wygrodzen

Edytowano przez ChiquitaB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409
8 minut temu, ChiquitaB napisał:

 

To że gmina nie wymagała od ciebie decyzji środowiskowej to nic nie znaczy i będziesz miał problem bo agencja wymaga od jesieni 2018

Edytowano przez PATr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

No tu pisaliscie ze powyzej 60djp wolaja o decyzje a u mnie tyle nie ma, obora na 40djp a aktualnie 20 krow plus 14 reszty w roznym wieku

Edytowano przez ChiquitaB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj