rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

Elektro2015    89

Jestem w trakcie załatwiania po podpisaniu umowy i takich głupot jakich się dowiedziałem na forum to dzięki Bogu prowadzącą mi wszystko wyjaśniła i udało mi się uchronić przed zmarnowaniem szansy na rozwój. np. nie można kupić maszyn odrazu po podpisaniu umowy, muszą być kontroferty i wystawione na miesiąc na portal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dszywala    2
5 godzin temu, adam0122 napisał:

Poczytaj sobie załącznik do ustawy o rozliczeniu takich robót z systemu gospodarczego. Bo nie jest to łatwe, z pamięci nie pamiętam, ale jest z tym kupę zachodu i papirologi. Dużo łatwiej jest rozliczyć inwestycje na podstawie faktur wystawianych przez firmy. 

Ja nie tyle chce budować systemem gospodarczym co podzielić inwestycję na etapy.

U mnie miało by to wyglądać tak:

1.Robię fundamenty i dostaję na to fakturę od firmy.

2.Kupuję gotową konstrukcję stalową i dostaję na nią fakturę.

3.Kupuję płytę warstwową oraz bramy i dostaję na nią fakturę(zgodnie z ilością ujętą w kosztorysie)

4. Zamawiam firmę do postawienia konstrukcji i obicia płytą i dostaję na to fakturę.

 

Jak sądzicie jakie problemy mogę napotkać przy rozliczeniu dotacji?

Nie mogę robić przetargów na te poszczególne etapy?

Jest też opcja podzielenia inwestycji na dwa etapy ale sam nie wiem co by mi to dało.

5 godzin temu, bialy2005 napisał:

Ja bym się nie brał za budowę na prow systemem gospodarczym

Nawet nie chodzi o system gospodarczy co o system mieszany. Czyli ja kupuję  materiały a następnie zlecam wykonanie robót.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Nie zawsze muszą być na portalu. Kontroferty czyli postępowanie ofertowe zawsze było w PROW i jest. Jeśli zadanie poniżej 30tys e nie mus być portalu. Ja tak miałem 20. 02 podpisany aneks,  a oferty i kontroferty 21 i 22.02,  28.02 fakturowanie.  Nie ma tu żadnej filozofii.

 

 

Co do tej budowy że do każdej części inna firma to najprościej niech jedna bierze generalke i po kłopocie. Po co ci po każdej fakturze zbędna papierologia. Odbiory, przekazania itd. Na portalu także na każdy etap osobne postępowanie. Według mnie bez sensu. Dogadaj się z jednym żeby wziął na siebie inne prace a tobie wystawi tylko jedna fakturę na całość. Nie chodzi mi żeby on wszytko organizował ale poprostu tu załatwisz ekipę oni wystawiają fakturę na firmę której dałeś generalke. Płacisz a oni płacą podwykonawcy. A ty na koniec masz jedna fakturę, jeden odbiór i przekazanie budowy.

Edytowano przez bialy2005

Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Skoro pyta to on nie ogarnie tego... :D

 

Ale jak coś ja mogę świadczyć usługę wykonania wszelkich robót budowlanych i załatwianie wszelkiej dokumentacji.

 

Zainteresowanych kieruję na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dszywala    2
15 minut temu, bialy2005 napisał:

Nie zawsze muszą być na portalu. Kontroferty czyli postępowanie ofertowe zawsze było w PROW i jest. Jeśli zadanie poniżej 30tys e nie mus być portalu. Ja tak miałem 20. 02 podpisany aneks,  a oferty i kontroferty 21 i 22.02,  28.02 fakturowanie.  Nie ma tu żadnej filozofii.

 

 

Co do tej budowy że do każdej części inna firma to najprościej niech jedna bierze generalke i po kłopocie. Po co ci po każdej fakturze zbędna papierologia. Odbiory, przekazania itd. Na portalu także na każdy etap osobne postępowanie. Według mnie bez sensu. Dogadaj się z jednym żeby wziął na siebie inne prace a tobie wystawi tylko jedna fakturę na całość. Nie chodzi mi żeby on wszytko organizował ale poprostu tu załatwisz ekipę oni wystawiają fakturę na firmę której dałeś generalke. Płacisz a oni płacą podwykonawcy. A ty na koniec masz jedna fakturę, jeden odbiór i przekazanie budowy.

Tak jest najprościej tylko hala 20x30xh5 jest w taki sposób wyceniana na 600-680k netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Myślisz że sam to zrobisz taniej? Zgrasz czasowo kilka ekip żeby szybko jedni po drugich zrobili jak należy co do nich należy i nie będzie w razie problemów zrzucal jeden na drugiego że to nie jego wina. U mnie hala 55x15x6 ( dwuteownik, ocynkwana, swietlik kalenicowy łukowy, bramy, blacha nan dach z filcem antykondesacyjnym, bramy jedna segment  druga przesuwna) 600netto na gotowo z posadzka przemysłowa i murem oporowym wysokosc 2,5m x 80m bieżacych pokazuje miejsce i tyle mojego, poza przygotowaniem  i utwardzeniem dojazdu.

Możliwe ze cos bym oszczedziłna pracach ziemnych bo w sumie sam mógłbym odwiesc zimie spod koparki i nawiesc oraz rozgarnac piasek na podbudowie ale to tylko tyle i pózniej nikt mi z tego faktury nie wystawi  albo trzba oddac przynajmnij dochodowy.

Powiem Ci coś lepszego że jak chciałem żeby pracę ziemne robiła inna firma znajomego to wychodziło drożej o 50tys niż jak zalecam kompleksowo. I już nie martwię sie cała logistyka.

Edytowano przez bialy2005

Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaczus    12

20x30 h 5 prawie 700 k netto???

2 bym postawił 2015 rok obora na głębokiej ściółce 40x14 h5.4m konstrukcja używana ale za to konkretna w ocynku 8 bram przesuwnych świetlik kalenicowy 30x1.7 m budynek otynkowany w środku i z zewnątrz i pewnie nikt mi nie uwierzy 210 tys netto. Firma była do postawienia murów tynkow i instalacji elektrycznej reszta sami. Budowa trwała 11 miesięcy Według mnie było warto

 😕

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Wiesz jaka byłą cena stali w 2015 a jaka jest teraz, jakie były koszty zatrudnienia i pracowników to juz 4 lata temu i nie wróci. Czy konstrukcja bez podpór, bez sciagów?  WIem że na takiej hali w porównaniu do np 2016 jestem 100 w plecy ze wzgledu na cene stali i robocizny. No i teraz buduj 11 miesiecy płąc odsetki bo watpie aby ktos miał na całosc swoja kase. ta kwpadaja miesac max dwa i  skłądasz wniosek o płątność. A druga i najwazniejsza sprawa  nie każdy ma czas i umijetnosci zeby samemu takie budowy ogarnac.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Witam czy jest już rozporządzenie odnośnie naborów wniosków młody rolnik 2019, chodzi o kryteria przyznawania?

?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawka8540    0
13 godzin temu, bialy2005 napisał:

Nie zawsze muszą być na portalu. Kontroferty czyli postępowanie ofertowe zawsze było w PROW i jest. Jeśli zadanie poniżej 30tys e nie mus być portalu. Ja tak miałem 20. 02 podpisany aneks,  a oferty i kontroferty 21 i 22.02,  28.02 fakturowanie.  Nie ma tu żadnej filozofii.

 

 

Co do tej budowy że do każdej części inna firma to najprościej niech jedna bierze generalke i po kłopocie. Po co ci po każdej fakturze zbędna papierologia. Odbiory, przekazania itd. Na portalu także na każdy etap osobne postępowanie. Według mnie bez sensu. Dogadaj się z jednym żeby wziął na siebie inne prace a tobie wystawi tylko jedna fakturę na całość. Nie chodzi mi żeby on wszytko organizował ale poprostu tu załatwisz ekipę oni wystawiają fakturę na firmę której dałeś generalke. Płacisz a oni płacą podwykonawcy. A ty na koniec masz jedna fakturę, jeden odbiór i przekazanie budowy.

Ile u ciebie agencja robiła postępowanie po przetargowe? agencja dzwoni czy wysyła jakieś pismo że możemy fakturować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Dostaniesz pismo z Agencji. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaczus    12

Stal tak mocno nie zdrożała orientuje się bo jestem w trakcie następnej budowy. Wiesz co mocno poszło w górę? 

Usługi budowlane. Według mnie to jest lekka przesada żeby za położenie 9 cegieł pióro-wpust brać 50 zl. W 2015 płaciłem 30 tynk 12 teraz 20 słupy betonowe 50 teraz 100 zl. A najlepszy biznes zrobiłem na cegle. Nie wiem z kad jesteś może się orientujesz cegielnia Brzostów robiła wyprzedaż po 1.8 zł sztuka teraz jest po 6. Myślę że nawet jesteś w plecy więcej jak 100k 

Teraz budowa to masakra. 11 miesięcy myślę że nie tak długo jak na taka budowe. W 2 miesiące tego nie postawisz bo firma wyskoczy tu i tam i się przedłuży.

  Powodzenia oby jak najszybciej najtaniej i szybko zwrot:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
biznes12    23

modernizacja a,b,c rusza od 29 marca na stronie arimr ale rozporządzenia nie mogę znalezc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Przecież pod tym linkiem, który Ci podałem jest nowelizacja z 25 lutego. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7216

Oborę można sobie na B ładnie wyposażyć jak ktoś nie chce budowlanki. Od zgarniacza po roboty. Jak dają to trza brać


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dominiall    2

Czy muszę robić aneks do umowy jeśli w zestawieniu rzeczowo finansowym mam ciągnik za 150 tys i przyczepę za 50 tys a okazało się że ciągnik będzie kosztował 140 tys a przyczepa 60 tys? Suma się zgadza tylko poszczególne pozycje nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj