rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

krystian000    13

Sołtys48 wycofał się w zeszłym roku i też jest jeszcze na liście. Lista jest prawdziwa tak mniej więcej w 80%. Nie bierz jej dosłownie. 

Najlepiej to przedzwoń do prowadzącego i spytaj się czy masz szansę. A jak poprawki dostałeś w październiku to gdybyś nawet normalną drogą złożył papiery to do tej pory byś miał odpowiedź wsprawie tej decyzji. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys147    85

A nie jest tak, że muszą przysłać drugie poprawki jeżeli nawet nie odpowiedziało się na pierwsze? Dopiero po drugich poprawkach jeżeli dalej jest coś nie tak odrzucaja wniosek - tak było przynajmniej kiedyś w różnicowaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Dokładnie tak jest, muszą przysłać drugie poprawki i dopiero wtedy odrzucą wniosek

 

Co do tej decyzji, agencja wymaga decyzji na prowadzenie produkcji zwierzęcej a nie na zakup maszyn więc te zaświadczenia z gminy są o kant d**y potłuc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krystian000    13

Agencja wymaga decyzji gdy przekraczasz 65 djp. Nieważne czy bierzesz budowlankę czy tylko same maszyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kocur666    21
3 godziny temu, arni251 napisał:

Jest ktoś z warm maz? Jak tam ruszyło coś? U mnie była teraz druga poprawka. Miejsce na liście 21x

Ja jestem na 68X w srode 2 poprawki przyszly.

3 godziny temu, arni251 napisał:

Jest ktoś z warm maz? Jak tam ruszyło coś? U mnie była teraz druga poprawka. Miejsce na liście 21x

Ja jestem na 68X w srode 2 poprawki przyszly.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365

Mi tez się wydaje że wniosek przepada jak termin zostal przekroczony. Trzeba wyslac im byle co aby w terminie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Czy ktoś z was składa teraz wniosek na budowę płyty na obornik lub zbiornik na gnojówkę?

Mam kilka pytań w imieniu kolegi, związanych z pozwoleniem budowlanym, środowiskowym i DJP?

 

Załóżmy:

że płyta 10m2 nie wymaga pozwoleń środowiskowych. i taka płyta wystarcza dla 10 DJP na te 6 miesięcy. 

pozwolenie środowiskowe jest wymagane dla płyty większej niż 10 m2

Kolega ma 15 DJP,

 

Czy kolega może wnioskować o dotację na płytę 10 m2 mimo to że wedle dok. ma więcej produkcji obornika niż pomieści dana płyta?

Chodzi o to aby uniknąć czekania na decyzje środowiskowe na budowę płyty.

Czy może uzasadnić to tym że nadmiar obornika komuś oddaje.

Czy może uzasadnić że posiada już jakąś płytę na której przechowuje nadmiar obornika? (faktycznie coś tam posiada ale to nie jest to czego by chciał, małe popękany beton, w złej lokalizacji itd. i teraz chciał by dotację na nową pytę w nowym miejscu.

 

Ktoś coś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
situ14    35

Ja składam na 70m2 i zbiornik na gnojowice 24m2 i żądnego pozwolenia środowiskowego nikt nie wymagał jedyne co to kopie papierów zgłoszenia budowy w urzędzie miasta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A na gnojówkę ile (m3) sześciennych?  I ile masz DJP?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi za wniosek na młodego Rolnika powiedzieli 5% (5000zł) do negocjacji, i tak mi zrobili wniosek że nie dostanę bo brakło 0,5pkt. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kocur666    21
2 godziny temu, situ14 napisał:

Ja składam na 70m2 i zbiornik na gnojowice 24m2 i żądnego pozwolenia środowiskowego nikt nie wymagał jedyne co to kopie papierów zgłoszenia budowy w urzędzie miasta

Nie wiem jakim cudem tylko 24m3 jak ja mam projekt na plyte 100m2 wg jest bez zezwolenia tylko na zgloszenie a zbiorniki na gnojowke 64-65m3. A bez zezwolenia jest do 25m3 tylko na zgloszenie . Tak mi gosciu co pisze wniosek wyliczył zbiorniki to jak to mozliwe , że 70 m2 i tylko 24m3 ???

Edytowano przez kocur666

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91
5 godzin temu, krystian000 napisał:

Agencja wymaga decyzji gdy przekraczasz 65 djp. Nieważne czy bierzesz budowlankę czy tylko same maszyny.

A nie czasami 40 djp? W roku 2017 bo ten biorą pod uwagę miałem 50 djp i nadal chcieli decyzji środowiskowej. W 2018 mam 65 djp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krystian000    13
6 minut temu, ukaszProcho napisał:

A nie czasami 40 djp? W roku 2017 bo ten biorą pod uwagę miałem 50 djp i nadal chcieli decyzji środowiskowej. W 2018 mam 65 djp

Ale oni biorą też pod uwagę efekt końcowy. Miałeś 50 i zwiększasz do 65. A jeśli masz gospodarstwo na obszarze chronionym no to decyzja jest już przy 40 djp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

No ale z 50 zwiększyć 10 % nie daje mi 65 djp przecież... Nie wiem czy mam chroniony ale raczej nie wiec nie wiem czemu ode mnie chcieli jak ja budowlanki nie mam tylko 3 punkty za wyposażenie obory 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

No jutro obczaje temat i dam wam znać. Ewentualnie zadzwonię do arimr w lodzi moze tam coś ciekawego powiedzą 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
situ14    35
3 godziny temu, damianzbr napisał:

A na gnojówkę ile (m3) sześciennych?  I ile masz DJP?

Te 24 m3 to na gnojówkę bo przejęzyczyłem się wcześniej. DJP coś ok 30 a zbiornik musze mieć 46m3 tylko resztę zrobię później we własnym zakresie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Aha czyli do ARiMR można składać wniosek na ileś tam m2 czy m3 a jeśli to nie wystarczy to można napisać że resztę inwestycji we własnym zakresie. No w sumie ma to sens.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
situ14    35

aby obejść pozwolenia które u mnie w urzędach zdobywa się 3-4 miesiące, w biznesplanie mam wpisane, że uzupełnię pojemność zbiorników do końca 2021r. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kocur666    21

I tu jest problem bo robie zbiornik pod plytą wiec pozniej niedam rady tego zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawka8540    0

Witam czy orientuje się ktoś ile agencja w lubelskim sprawdza postępowanie po zakończonym portalu????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Ostatnio w dwa tygodnie. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

To w miarę ogarniaja temat. Pyranie z innej beczki. We wniosku zaznaczamy umowy krótkoterminowe do żywotności w bp nie są brane, a przy wniosku o płatność chcą na te działki umowę na conajmniej 7lat - paranoja. Doradca który mi robi wniosek wczoraj spotkał się z czymś takim już drugi raz i pisze oficjalne pismo do centrali żeby się wypowiedzieli sprawy dotycza Lublina. Miał ktoś taka sytuacje?


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Nie spotkałem się z podobną sytuacją. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
falcon83p    8

Witam, w listopadzie złożyłem poprawki a ostatnio zauważyłem błąd i wielkości działki zamiast 7,80 jest 8,70 ha.

Czy w związku z tym że nie usunąłem wszystkich błędów podczas pierwszego wezwania będą jakieś problemy? Powinienem zaczekać na drugie poprawki czy złożyć poprawki bez wezwania?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj