rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

Gość   
Gość

Akurat za Tuska była jakaś akcja z zakładami mięsnymi i warunkami załadunku, była też afera z solą drogową. Wtedy rządowi eksperci się wypowiedzieli, że co prawda ta sól nie była przeznaczona do spożycia, ale trująca też nie była i się temat skończył. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pep14    29
13 godzin temu, Macius napisał:

Rozmawiałem dzisiaj z Panią naczelnik ARiMR Opole i do końca sierpnia planują podpisać ze wszystkimi umowy którzy łapią się w limicie 🙂 Jestem ciekaw jak oni to zrobią no ja jeszcze nawet poprawek nie dostałem 😐 Powiedziałem też że bardzo dużo wniosków jest odrzucanych lub punkty są zabierane.

Tylko ciekawe jakie jest tego odzwierciedlenie na liście, bo jakoś przesunięć nie wiedzę żadnych na liście , przynajmniej w opolskim. Czyli opowieść o przesunięciach jak widzę już się skończyła ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limo    11

Dzisiaj byli  o 8 panowie z kontroli bo złożyłem wniosek o płatność w grudniu i chodzili zaglądali zdjęcia robili papiery jakieś pisali i po 2 godzinach pojechali niby wszystko dobrze ale coś na jednej fakturze się nie zgadzało do końca ale  mówili że nie powinno być żadnych konsekwencji z tego tytułu.

Edytowano przez limo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaroWM    44

też w grudniu składałem wniosek o płatność końcową, ale nawet telefonu z ewentualnymi poprawkami jeszcze nie było...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kocur666    21

Witam

Dziś przyszły 2 poprawki a już się cieszylem , że chodzi o podpisanie umowy . Dużo niema chyba 6 i same głupoty ;) warmińsko mazurskie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martin0000    104

w końcu dostałeś😏to ja tak licze że miesiąc po Tobie dostane jak przy pierwszych poprawkach😏

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukas210    22

@Kocur666 które miejsce?

Edytowano przez Lukas210

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macius    60

https://www.agrofoto.pl/articles/prow-2014-2020/smutna-rzeczywistosc-w-prow/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409
14 godzin temu, pep14 napisał:

Tylko ciekawe jakie jest tego odzwierciedlenie na liście, bo jakoś przesunięć nie wiedzę żadnych na liście , przynajmniej w opolskim. Czyli opowieść o przesunięciach jak widzę już się skończyła ?

Jak ja składałem rezygnację z naboru dla innego obszaru to usunęli mnie z listy po pół roku, gdzie na liście była garstka osób w porównaniu do obszaru D, więc nie licz na to że jak komuś odrzucą wniosek lub sam zrezygnuje to za tydzień będziesz widział przesunięcia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czytam ten temat z ciekawością... miałem załadowany wniosek w opór, w pierwszej 5-setce w Lubelskim, dwa razy przyszły mi poprawki..ostatnio przyszło pismo,, że wycofują mój wniosek. Po całym galimatiasie ze składaniem wniosku, przeczytaniu dok. dot, "poprawek" odetchnąłem. To czego agencja oczekuję by dać mi nędzne 200k dotacji to jakieś kuriozum, kajać się o hajs u obcych ludzi którzy rozporządzają nieswoimi pieniędzmi to poniżej mojej rolniczej godności...tak tylko chciałem wtrącić, bo myślę że realia są wszystkim znane...mógłbym jeszcze sporo pisać, jednak zakończę te dygresję. Życzę wytrwałości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Jak mogli wycofać? Jeśli wniosek jest nie kompletny po dwóch poprawkach to nic dziwnego. Ja miałem oficjalnie tylko jedne poprawki i umowa podpisana. A poprawek to pewnie z 10podejsc uzupełnień w międzyczasie. Te tematy trzeba załatwić w odpowiedni sposób a nie czekać na oficjalne pisma.

  • Like 1

Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, może nie jasno napisałem. Po rozpoznaniu tematu celowo olałem temat, cała ta procedura to porażka, mimo mocno ogarniętego doradcy odpuściłem ten temat..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687
7 godzin temu, PATr napisał:

Jak ja składałem rezygnację z naboru dla innego obszaru to usunęli mnie z listy po pół roku, gdzie na liście była garstka osób w porównaniu do obszaru D, więc nie licz na to że jak komuś odrzucą wniosek lub sam zrezygnuje to za tydzień będziesz widział przesunięcia

Zrezygnowałem w październiku do dziś jestem na liście 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertrolnik27    225
Dnia 11.02.2019 o 21:59, robertrolnik27 napisał:

Mam pytanie do kumatych, w poprawkach zmieniłem że nie zwiększam liczby zwierząt (czyli przyrost) tylko zwiększę wydajność mleczną krów, zaswiadczenie z gminy dołączyłem że kupowane maszyny nie przyczynią się do zwiększenia pogłowia zwierząt czy mimo to będę musiał robić raport? Dodam że mam ponad 60 DJP 

Pytam ponownie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Ja nie widzę nic nadzwyczajnego w Mgr, a to mój 4 wniosek 3 poprzednie sam ogarnąłem bez problemu. Nie ma nic za darmo ale jak chcesz się rozwijać to nie ma tam nic co by przeszkadzało.

  • Like 1

Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409
1 godzinę temu, robertrolnik27 napisał:

Pytam ponownie...

U mnie identyczna sytuacja, tyle ze ja zmieniłem na wzrost obszaru ziemi, mój doradca rozmawiał z dyrektorem arimr i pracownikiem którzy prowadzi wniosek, odpowiedź w październiku była taka że na razie to przechodzi, ale byc może za 2-3 miesiące jednak będą tego wymagać więc na 100% mam się nie nastawiać, od tamtej pory na razie nie dostałem drugich poprawek

Tyle że u mnie jest taka sytuacja że nie dam rady uzyskać takiej decyzji środowiskowej ponieważ rok temu w gminie doszli przy okazji protestów budowy obory że ktoś w 1999r wpisał w studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego że w mojej gminie powyżej 40 djp nie może być żadnej obory... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Nieźle ktoś was tam uszczesliwil ograniczając możliwość rozwoju. Na teraźniejsze czasy 40djp to cały h.... To jest jakieś 30 krów lub byków + młodzież. To tak jak u mnie kat dachu w planie 35-55stopni za zgodą wojta 10stopni mniej i nic więcej nie da się zrobić, chyba jakiś koleś z Zakopanego tworzył ten plan u nas.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500
10 godzin temu, gospodarny1992 napisał:

Czytam ten temat z ciekawością... miałem załadowany wniosek w opór, w pierwszej 5-setce w Lubelskim, dwa razy przyszły mi poprawki..ostatnio przyszło pismo,, że wycofują mój wniosek. Po całym galimatiasie ze składaniem wniosku, przeczytaniu dok. dot, "poprawek" odetchnąłem. To czego agencja oczekuję by dać mi nędzne 200k dotacji to jakieś kuriozum, kajać się o hajs u obcych ludzi którzy rozporządzają nieswoimi pieniędzmi to poniżej mojej rolniczej godności...tak tylko chciałem wtrącić, bo myślę że realia są wszystkim znane...mógłbym jeszcze sporo pisać, jednak zakończę te dygresję. Życzę wytrwałości

Widać sporo osób podeszło tak jak ty do tematu w Lubelskim bo od pierwszej listy przesunąłem się ok 90 pozycji w górę. Z czego ostatnio aż 40. Obecnie ok 500 miejsce ale i tak na to uwagi już za bardzo nie zwracam  bo umowa podpisana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertrolnik27    225
2 godziny temu, PATr napisał:

U mnie identyczna sytuacja, tyle ze ja zmieniłem na wzrost obszaru ziemi, mój doradca rozmawiał z dyrektorem arimr i pracownikiem którzy prowadzi wniosek, odpowiedź w październiku była taka że na razie to przechodzi, ale byc może za 2-3 miesiące jednak będą tego wymagać więc na 100% mam się nie nastawiać, od tamtej pory na razie nie dostałem drugich poprawek

Tyle że u mnie jest taka sytuacja że nie dam rady uzyskać takiej decyzji środowiskowej ponieważ rok temu w gminie doszli przy okazji protestów budowy obory że ktoś w 1999r wpisał w studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego że w mojej gminie powyżej 40 djp nie może być żadnej obory... 

Fajnie jakbym wiedział do kwietnia bo jak nie to na młodego może by się cudowało a jak i ten wariant nie wypali to niestety lub stety w używki się pójdzie, zresztą na wniosku mam opryskiwacz 1500 l 15m a w tym roku troche ziemi dojdzie w następnym też i przydałby się dużo większy, nie wspomnę ze ten 1500 60 netto a używka 2500l 20-30 i lance 21m... 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

Niektorzy to maja podejscie do inwestycji ze masakra. Ja juz w sama dokumentacje na obore 23tys wladowalem wiec nie malo plus koszt biznesplanu itp i nie widze tego aby zrezygnowac i utopic ta kase.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7205

Poczekaj poczekaj, dopóki nie dotkniesz klamki w budynku to tak samo palcem na wodzie ☺️ skąd wiesz czy wniosek przejdzie skoro nawet nie złożyłeś. Planować to sobie można wiem coś o tym


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj