rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
mamdres    3

jak sensownie uzasadnić zakup prasy jeśli prowadząca wniosek mówi mi, że mam za małe gospodarstwo, a mam opasy. Czy ewentualnie jest możliwość zamienić tą prasę na jakąś inną maszynę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elektro2015    89
Napisz że w Twojej okolicy nie ma usługodawców i z powodu trudnych warunków atmosferycznych jesteś zmuszony jak najszybciej zebrać materiał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91
3 godziny temu, Bercik92 napisał:

Wszyscy? Ale kiedy? Wszyscy co złożyli papiery czy co załapali się?

No normalne że jak nie masz np. jak w tym naborze potrzeba decyzja środowiskowa a jej nie masz to nie dostaniesz... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamdres    3
15 minut temu, Elektro2015 napisał:

Napisz że w Twojej okolicy nie ma usługodawców i z powodu trudnych warunków atmosferycznych jesteś zmuszony jak najszybciej zebrać materiał

jeszcze jakieś pomysły?

Edytowano przez mamdres

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682

Możesz napisać, że dokupujesz słomę, siano, sianokiszonkę, ale sam musisz sprasować. Tylko tu jest pułapka: ze względu na rachunkowość musiałbyś mieć jakiś papier na zakup tego towaru. I to co roku przez 5lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705
2 godziny temu, mamdres napisał:

jeszcze jakieś pomysły?

Ile masz ha we wniosku i jaka struktura upraw? Ile bydła? Jaka to prasa? Łatwiej będzie powiedzieć bo może jest jakiś punkt zaczepienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztof1987    211
Dnia 31.12.2018 o 16:58, mamdres napisał:

jak sensownie uzasadnić zakup prasy jeśli prowadząca wniosek mówi mi, że mam za małe gospodarstwo, a mam opasy. Czy ewentualnie jest możliwość zamienić tą prasę na jakąś inną maszynę?

ile masz ha i ile opasów powiedz że oddają ci słome za darmo sąsiedzi tylko sam musisz zebrać a bydło jest na głębokiej słomie łąke kosisz 5 razy itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekpiehu    5

witam, mam pytanie odnośnie postępowania ofertowego. Za kilka dni podpisuje umowe z arimr i mam zamiar po tej czynnosci przystapic do zakupu maszyn. planowane maszyny to opryskiwacz za 100 tys zł , dwie przyczepy transportowe łacznie za 100 tys zł, rozsiewacz nawozów za 25 tys zł, pług za 60 tys zł i brona talerzowa za 35 tys zł podane kwoty sa w wartosci netto. Moje pytanie brzmi czy musze przeprowadzac postepowanie ofertowe skoro po grupowaniu maszyn okazuje sie ze zadne z zadan nie przekracza 30 tys euro?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 

7 godzin temu, tomekpiehu napisał:

witam, mam pytanie odnośnie postępowania ofertowego. Za kilka dni podpisuje umowe z arimr i mam zamiar po tej czynnosci przystapic do zakupu maszyn. planowane maszyny to opryskiwacz za 100 tys zł , dwie przyczepy transportowe łacznie za 100 tys zł, rozsiewacz nawozów za 25 tys zł, pług za 60 tys zł i brona talerzowa za 35 tys zł podane kwoty sa w wartosci netto. Moje pytanie brzmi czy musze przeprowadzac postepowanie ofertowe skoro po grupowaniu maszyn okazuje sie ze zadne z zadan nie przekracza 30 tys euro?

Postepowanie ofertowe musisz przeprowadzic gdy wartosc zakupionych przez ciebie maszyn,urzadzen,budynków przekracza wartość 50 tys euro. To samo sie tyczy tablicy informacyjnej

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
56 minut temu, Lexen napisał:

Ile trwa teraz postępowanie ofertowe na ciągnik? 

Na portalu musi byc minimum 7 dni. A cale postepowanie trwa 90 dni

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekpiehu    5
2 godziny temu, Adamqq3 napisał:

 

Postepowanie ofertowe musisz przeprowadzic gdy wartosc zakupionych przez ciebie maszyn,urzadzen,budynków przekracza wartość 50 tys euro. To samo sie tyczy tablicy informacyjnej

To dlaczego na stronie agencji nic nie pisze na temat tej kwoty 50 tys euro cała inwestycja tylko pisze ze wartość jednego zadania do 30 tys euro ? w tym roku podniesli ten próg. te postepowania ofertowe to strata czasu bo w pewnym sensie ludzie takie je przeprowadzaja zeby im pasował wykonwca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Po pierwsze nie pisze tylko nie jest napisane! 

 

Po drugie 30 tyś euro. Taka jest prawidłowa wartość. W całej modernizacji zawsze operujemy kwotami netto. Jeżeli wartość inwestycji oscyluje wokół 120 tyś. zł to ARIMR może się przyczepić a może byłoby 2 tyś mniej a może 2 tyś więcej. ;)


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekpiehu    5
2 minuty temu, sumek666 napisał:

Po pierwsze nie pisze tylko nie jest napisane! 

 

Po drugie 30 tyś euro. Taka jest prawidłowa wartość. W całej modernizacji zawsze operujemy kwotami netto. Jeżeli wartość inwestycji oscyluje wokół 120 tyś. zł to ARIMR może się przyczepić a może byłoby 2 tyś mniej a może 2 tyś więcej. ;)

No napisalem o wartosciach netto. musze zadzwonic do swojego oddziału i mi powiedzą , w umowie ktora dostalem listem poleconym tak jest nie jasno napisane o tym postepowaniu ze nie wiadomo czy trzeba je przeprowadzic czy nie

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macko25    27
Tzn do 30tyś euro na każde zadanie w tabeli.ja już dwa razy przeprowadziłem przetarg i tak mi przeciągali ze później dostałem pismo ze mogę kupować bez przetargu A kupowałem siedem maszyn na prawie 500 tyś teraz tylko czekam za zwrot kasy A minęło prawie trzy miesiące i jeszcze kontroli nie było i teraz nie wiem czy dzwonić do arimr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macko25    27
aha jeszcze jedno jak ktoś będzie kupował maszyny bez przetargu to lepiej napisać pismo z zapytaniem ze kupuje takie maszyny i na taką kwotę i czy musi być przetarg czy nie bo u mnie znajomy miał troszkę mniejszą kwotę i musi przeprowadzić przetarg ale co dalej narazie czeka jakoś dziwnie dla mnie to wszystko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekpiehu    5
30 minut temu, macko25 napisał:

Tzn do 30tyś euro na każde zadanie w tabeli.ja już dwa razy przeprowadziłem przetarg i tak mi przeciągali ze później dostałem pismo ze mogę kupować bez przetargu A kupowałem siedem maszyn na prawie 500 tyś teraz tylko czekam za zwrot kasy A minęło prawie trzy miesiące i jeszcze kontroli nie było i teraz nie wiem czy dzwonić do arimr

z jakiego jestes wojewodztwa ? bo nie wszedzie rozpatruja szybko te postepowania, ja na umowie mam ze jezeli po przeprowadzonym postepowaniu wysle do agencji to maja czas 60 dni na sprawdzenie postepowania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

A jest tu ktos kto skladal na sama budowe w czerwcu? Czy lepiej to sie kula jak w obszarze d?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja składałem. Miejsce 5* nie mam jeszcze poprawek 😣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

Ja sie wtedy nie wyrobilem i niby ma byc w marcu to chce zlozyc i tak pytam bo ciekawe ile od zlozenia do czasu podpisania umowy schodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Damian1994rolnik   
Gość Damian1994rolnik

Też składałem na samą budowę teraz drugie poprawki i mam nadzieję że do marca umowę podpisze 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj