rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

PRNH1    2

podobno w 2019 mają przyjmować wnioski w obszarze B. Planuję budować oborę, chciałbym złożyć na halę udojową, robota na ruszta, mieszadło do gnojowicy i paszowóz  czy jest szansa że to przejdzie.    

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

 Środków sporo jeszcze, zainteresowanie nie tak duże jak w obszarze D. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HULK    0
8 godzin temu, youn81 napisał:

ja tez zachodniopomorskie jestem 2x na liście i cisza......dzwoniłem jakiś czas temu to Agencji to usłyszałem tylko ze czekać....z naszego województwa to chyba jeszcze nikt nie dostał poprawek takie mam wrażenie

A WIADOMO COŚ ILE OSÓB MA SIĘ ZAŁAPAĆ Z LISTY 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kocur666    21
2 godziny temu, alvaroalvaro78 napisał:

Dzięki :) Fuksa to ma mój kolega który już z miesiąc temu podpisał...

To jak już podpisales umowę to mozesz już kupować maszyny ???

Edytowano przez kocur666

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7195
21 godzin temu, adam0122 napisał:

Nie raz to brak mi słów do takich ludzi jak pedro2 , uważają że przeczytają nagłówek jakiegoś artykułu tłustym drukiem i już wszystko wiedzą i wygrali los na loterii. We wsi mam paru takich, którzy rano przewertują gazety, zobaczą ile dobra spływa dla rolników za darmo i później pod sklepem tylko marudzą, że MY beneficjenci to dostajemy wsparcie Unijne za friko i żadnych warunków nie musimy spełnić, a ni z niczego się rozliczyć. Dla Twojej wiadomości pedro2, może to Ty zacznij najpierw szczegółowy czytać akty prawne dotyczące poszczególnych działań z PROW, a później snuj swoje nie podparte niczym wywody.

Wg. Rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 25 lipca 2016 r. w sprawie szczegółowych warunków i trybu przyznawania, wypłaty oraz zwrotu pomocy finansowej na operacje typu "Premie na rozpoczęcie działalności pozarolniczej" w ramach poddziałania "Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 (Dz. U. poz. 1196).

Jak byk jest zapisane w paragraf 2, ust. 2 pkt. 1 p. pkt. a) tj. Pomoc przyznaje się, jeżeli gospodarstwo rolne, w którym pracuje rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, o którym mowa w ust. 1 pkt. 1: ma wielkość ekonomiczną nie większą niż 15 000 euro.

 

Udowodnij, że jest inaczej to przyznam Ci racje, a jak nie to zamilcz i się do edukuj.  

No dajesz artysta co tak cicho siedzisz? Wczoraj miałeś dużo do powiedzenia

  • Like 1

..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamn999    271
Wlkp poprawki dzisiaj przyszły miejsce 11xx Prawdopodobnie stracę 1 ptk (zmiana profilu produkcji, miałem wprowadzić trzodę na sciółce i brałem rozrzutnik i prasę do słomy, osoba prowadząca stwierdziła że to nie jest inwestycja w trzode) Będę miał 5.3 ptk które to miejsce w wlkp?
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matixd    9
15 minut temu, adamn999 napisał:

Wlkp poprawki dzisiaj przyszły miejsce 11xx Prawdopodobnie stracę 1 ptk (zmiana profilu produkcji, miałem wprowadzić trzodę na sciółce i brałem rozrzutnik i prasę do słomy, osoba prowadząca stwierdziła że to nie jest inwestycja w trzode) Będę miał 5.3 ptk które to miejsce w wlkp?

Miałem podobna sytuacje w naborze 2016. W Wlkp takie rzeczy nie przechodzą. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamn999    271

Chore przecież mając trzode na sciółce czymś muszę prasowa słomę i czymś rozwozić obornik A czy zamiast świń w biznesplanie mogę teraz zmienić na bydło? Bydło jeść musi, łąkę mam to i balociara potrzebna, szkoda tego 1 ptk ciekawe jak daleko spadne

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19673

ale za prasę masz pkt, rozrzutnik  jak dobrze opiszesz też by był

 

a jakaś tania ścielarka do słomy??

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamn999    271
Taniej byłoby mieszalnik pasz a teraz już nowej maszyny nie wprowadzę do wniosku , za rozrzutnik i prasę mam ptk ale liczyłem na dodatkowy ptk za zmiane profilu produkcji gdyż za rok lub dwa przejmuję stwory po rodzicach Z 5.33 ptk będzie ciężko 😩 pewnie miejsce 2xxx
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawelch91    18

Pod koniec listopada dzwoniłem do Agencji i na razie w woj. łódzkim pierwsze 1156 osób ma przydzielone osoby prowadzące (stan na 11.2018r.).

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asmodan28    47
2 minuty temu, Pawelch91 napisał:

Pod koniec listopada dzwoniłem do Agencji i na razie w woj. łódzkim pierwsze 1156 osób ma przydzielone osoby prowadzące (stan na 11.2018r.).

 

 

Nie wiesz czy ktoś podpisał już umowę z województwa łódzkiego ?

ja 3 miesiące temu składałem poprawki i na razie cisza .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalpop721    12

Mam informację od osoby która prowadzi mój wniosek że dwie osoby około 5xx i 8xx już podpisali uwomy około miesiąca temu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asmodan28    47
7 minut temu, rafalpop721 napisał:

Mam informację od osoby która prowadzi mój wniosek że dwie osoby około 5xx i 8xx już podpisali uwomy około miesiąca temu. 

Dzieki za info. Ja tez jestem 5xx ;) 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raul1985    10

Woj lubelskie miejsce 159x poprawki miesiąc temu wysłane orientuje się na ile wniosków wystarczy kasy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500

Dla Ciebie na pewno. Byłem ostatnio wozić poprawki to jednak sporo osób rezygnuje i co raz lista idzie w górę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582
Kolega dostał poprawki w piątek lubelskie nr 62x

Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295
łooo u nas miejsce 8xx i juz z 3 miesiące od poprawek i cisza, jedynie pare miejsc do góry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj