rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
bialy2005    582

pedro2 napisał: Ok dzięki, chodzi mi o ten zapis:  Nowością jest doprecyzowanie, że można w nim przewidzieć zakup środka transportu. Nie może to być jednak samochód przeznaczony do działalności zarobkowej w zakresie drogowego transportu towarowego, ponieważ wsparcie przyznawane jest na zasadzie pomocy de minimis.  Dadzą na firmę transportową, ale nie mogę kupić naczepy?  Z tego co wiem nigdy z prow nie można było kupić naczepy czy ciągnika siodlowego w celach zarobkowych. A może być wykorzystywany tylko np. Do przewożenia maszyn w firmie usługowej . Poprostu nie możesz wystawiać faktur z nr tego auta kupionego z dofinansowaniem. Ogoleni arimr nie chce i nie może wspomagać transportu bo i tak jest już bryndza w tej branży. Mając firmę transportowa można dofinansowac np. Budowę magazynu itp ale nie środków transportu. Wiadomo Polak lubi kombinować i różnie z tym bywa😁 Nawet tu na forum jest kolega co kupił ciągnik siodłowy na modernizację jak pamietam😄 i normalnie nim lata na Anglię Le co i jak w papierach to nie wiem raczej kwity N inne auto.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamek1942    6

Wiem ze punktacja  ulegnie zmianie ale mogę brać maszyny bez punktów na dzień dzisiejszy tylko ciekawe czy się lista nie zmieni .

A wyjaśnił bym ktoś chodź trochę jak ten aneks ma wyglądać hym...

Edytowano przez adamek1942

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7214

@bialy2005 już wszystko wiem, rozmawiałem dzisiaj z innym gościem, który wziął busa. Nie znam szczegółów bo to dłuższa rozmowa, trzeba kiedyś usiąść przy butelce, ale wiem że da się 😊 tutaj pewne info bo wziął go półtora roku temu i od pół roku maszyna zarabia na siebie. Niestety jakiś czas musi postać żeby można było robić na legalu, a nowej naczepy na wynajem nie dam raczej. Zobaczymy, nie spieszy mi się 


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Zadzwoń sobie do swojego OR w poniedziałek. Wszystkiego się dowiesz bez problemu przez telefon. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yyygibusyyy    0

Mam pytanie odnośnie Wniosku o płatność- termin złożenia. Ja mam termin złożenia od 01.12.2019-31.12.2019.  Czy ja muszę sie trzymać tego terminu? Czy np jest możliwość zrobić to wcześniej np w maju jak już wszystkie maszyny bede miał u siebie???

Edytowano przez yyygibusyyy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ubogiwladek    198

Ostryy, tylko raz Cię wzywali do uzupełnień kipa ?  Bo tak się zastanawiam jak im złożę i jeszcze coś im nie przypasuje to co wtedy robią 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ostryy    1
7 godzin temu, ubogiwladek napisał:

Ostryy, tylko raz Cię wzywali do uzupełnień kipa ?  Bo tak się zastanawiam jak im złożę i jeszcze coś im nie przypasuje to co wtedy robią 

Raz wody, raz rdos. Oni tam wypisza co chcą w punktach i wszystkie musisz je opisac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HULK    0

witam wie ktoś kiedy będzie realizacja wniosków składanych w tym roku 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bercik92    2201
Dnia 11.12.2018 o 19:34, pedro2 napisał:

Ogarnia ktoś temat premii na rozpoczęcie działalności pozarolniczej jak to wygląda w praktyce? @freetaxi wiesz może jak z zainteresowaniem i funduszami? Trudno dostać? Chce założyć firmę transportową czy przeszło by coś takiego... dofinansowanie przeznaczam na zakup naczepy (100tys netto), a ciągnik z własnych środków? Czy prowadząc działalność i gospodarstwo muszę opłacać KRUS i ZUS? 

A to już przerzucasz się na tiry? No bo patrze że masz mleczko ziemniaczki i teraz transport?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam0122    25

Działalność pozarolnicza (dofinansowanie) jest tylko dla małych gospodarstwa, chyba do 15 tys. euro wielkości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HULK    0
14 godzin temu, mickas092 napisał:

Zależy co masz we zniosku, jakie województwo i który jesteś na liście. 

zachodniopomorskie przeszło 500 na liście ktoś już dostał jakąś decyzję 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
youn81    96
14 minut temu, HULK napisał:

zachodniopomorskie przeszło 500 na liście ktoś już dostał jakąś decyzję 

 

ja tez zachodniopomorskie jestem 2x na liście i cisza......dzwoniłem jakiś czas temu to Agencji to usłyszałem tylko ze czekać....z naszego województwa to chyba jeszcze nikt nie dostał poprawek takie mam wrażenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macius    60
12 godzin temu, pedro2 napisał:

Chyba to się łódka na wodzie ☺️ poczytaj

Proponuję zmienić temat.... Tu jest temat modernizacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deere2140    21

16xx awans o 40 miejsc woj.lubelskie , ale poprawek brak :/


Moja potęga : John Deere 2140 i Zetor 7211
John Deere...Niezawodność jest naszą Siłą
Nothing Runs Like a Deere and Zetor ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek15h    110

Podkarpackie miejsce 14x , pierwsze poprawki odesłałem ostatniego października do tej pory cisza.

Edytowano przez tomek15h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj