rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość

Na paszowoz możesz. Ładowarka odpada. Tylko nie wiem czy ten paszowoz to nie musi być przy okazji jakiejś budowlanki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
situ14    35

byłaby modernizacja obory( wygrodzenia i ruszta częściowo) + własnie te dwie maszyny.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
8 minut temu, situ14 napisał:

byłaby modernizacja obory( wygrodzenia i ruszta częściowo) + własnie te dwie maszyny.

 

To bez problemu możesz składać. Chyba jeszcze pogaduja coś właśnie ze na A, b, c maja być wnioski jeszcze w 2019.( Ładowarki nie weźmiesz ale możesz podwyższyć sporo cenę wozu) w ten sposób na 1/3 ładowarki powinieneś mieć. Pod warunkiem że to w jednej firmie robisz) 

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel29    76

Wiadomo coś czy będzie w grudniu nabór na szamba, płyty gnojowe itp. w gospodarstwach z obszarów OSN?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelek1226    2
14 godzin temu, wojtaso napisał:

Ile miałeś pkt? 

w Białym ostatni wniosek który się na razie łapie ma 6,884. punkta dla mnie brakuje nie całe pół punktu ale ponad 200 miejsc

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Deficyt    0
1 godzinę temu, pawelek1226 napisał:

w Białym ostatni wniosek który się na razie łapie ma 6,884. punkta dla mnie brakuje nie całe pół punktu ale ponad 200 miejsc

A wiesz może które miejsce ma ten ostatni wniosek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kocur666    21
11 godzin temu, Pawel29 napisał:

Wiadomo coś czy będzie w grudniu nabór na szamba, płyty gnojowe itp. w gospodarstwach z obszarów OSN?

Panowie ktoś coś wie o tym co kolega pisasze ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409
13 godzin temu, Pawel29 napisał:

Wiadomo coś czy będzie w grudniu nabór na szamba, płyty gnojowe itp. w gospodarstwach z obszarów OSN?

Jeśli będzie to zapewne tylko dla tych obszarów które nie miały wcześniej obszaru osn a dopiero teraz zostały włączone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aster453    26

Tak się zastanawiam korzystałem  z prowu 2007-2013 kupiłem ciągnik i kilka maszyn wszystko że tak powiem spłacone i z agnacja ok zwrócone weksle ale zastanawiam się. 

Jeśli chciałbym kupić inne gospodarstwo swoje sprzedać np, w innym województwie skądinąd wiem że powinno się to udać (zapytacie dlaczego ? bo u mnie mało ha i cięzko dokupić). I kupiłbym w innym to teraz jak to się mam do nowego PROWU jeśli poprzedni właściciel też brał PROW to jak się ja będę liczył do PROW czy będę mógł wziąć jakieś maszyny ? Czy tylko takie które ja nie wziąłem czy takie które on nie wziął czy łącznie jak to jest

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1681
8 godzin temu, PATr napisał:

Jeśli będzie to zapewne tylko dla tych obszarów które nie miały wcześniej obszaru osn a dopiero teraz zostały włączone

Czyli ok.95% powierzchni kraju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397
2 godziny temu, aster453 napisał:

Jeśli chciałbym kupić inne gospodarstwo swoje sprzedać I kupiłbym w innym to teraz jak to się mam do nowego PROWU jeśli poprzedni właściciel też brał PROW to jak się ja będę liczył do PROW czy będę mógł wziąć jakieś maszyny ? Czy tylko takie które ja nie wziąłem czy takie które on nie wziął czy łącznie jak to jest

a to ten prow co brałeś to miałeś na siebie nie na ziemię to i tak samo jak kupisz nikt nie będzie ciebie ścigał za zobowiązania poprzednika tylko jego , zresztą mało prawdopodobne aby ktoś kto brał prow sprzedawał gospodarstwo 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aster453    26

A to byś się zdziwił ilu z PROW likwiduje gospodarstwa a ilu już zlicytowali, a jak widzę skoro oferują takie obory czy sprzęt nie wierzę że był kupiony w całości za swoje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, PATr napisał:

Jeśli będzie to zapewne tylko dla tych obszarów które nie miały wcześniej obszaru osn a dopiero teraz zostały włączone

Nie ma już osn teraz jest program azotanowy w całej Polsce. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kocur666    21
1 godzinę temu, grzesiek0150 napisał:

Nie ma już osn teraz jest program azotanowy w całej Polsce. 

Tzn ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1681
12 godzin temu, grzesiek0150 napisał:

Nie ma już osn teraz jest program azotanowy w całej Polsce. 

Nie pieprz głupot. Program azotanowy obowiązuje na terenach osn. Radzę zapoznać się z obowiązkami z tego wynikającymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzen    199
Dnia 30.11.2018 o 07:35, wojtaso napisał:

Ile miałeś pkt? 

6. z groszem nie pamiętam dokładnie coś około 6.06

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtaso    12

A nie więcej? Kolega wyżej napisał, że ostatni wniosek który się łapie ma 6.884 pkt. W moim wniosku było ok 8.2 pkt i jestem 99x. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelek1226    2
Dnia 30.11.2018 o 23:03, Deficyt napisał:

A wiesz może które miejsce ma ten ostatni wniosek?

940, tak mi powiedział gościu w agencji ze jeszcze zaczynają poprawki wysyłać i że ten wniosek łapie się jako ostatni na razie przy założeniu pełnego zwrotu bo tak to nie są w stanie nic powiedzieć

Edytowano przez pawelek1226

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzen    199
5 godzin temu, wojtaso napisał:

A nie więcej? Kolega wyżej napisał, że ostatni wniosek który się łapie ma 6.884 pkt. W moim wniosku było ok 8.2 pkt i jestem 99x. 

nie . w agenci mają swoją metode rozpatrywania i nikt jej nie zrozumie.znaiomy ma 10 punktów i jest na 6xx , i cisza,ty masz ponad osiem i jesteś na 99x.

trzeba czekać i tyle.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Deficyt    0

Dzięki za info😉 w takim razie czekam cierpliwie bo jak narazie nic nie dostałem a miejsce 90x 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daroo9876    45

W biznesplanie mam w roku bazowym czyli 2018 wpisaną sprzedaż 18 ton żyta. Wolał bym przetrzymać te zborze do wiosny, czy jeśli nie będę miał tej sprzedaży zgodnie z bp  to będzie jakiś problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek15h    110

Odesłałem poprawki 31.09 dziś już jest 3 grudnia i nie było żadnego odzewu,Czy obowiązuje ich jakaś terminowość ,czy tylko my mamy stosować się do terminów? Pierwszy raz składałem na modernizację i nie mam obrazu całej procedury.Ktoś się wypowie z doświadczonych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj