rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

PROW: trudno, ale warto

galeria
DSV 2014
PATr    409

Tak, jesli masz wniosek na same maszyny a zrobiłeś we wniosku wzrost produkcji, też jest potrzebna, uzyskanie tego to paranoja, koszty spore a juz szczególnie jeśli każą ci raport środowiskowy robić, o czasie już się nie mówi, bo może to i pół roku trwać, zaleznie od szczęścia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084
3 godziny temu, adamn999 napisał:

A co w przypadku jezeli w biznesplanie ma że rozpoczne hodowle trzody budynki i inwentarz przejmuje od rodziców? Też będą chcieli jakieś pozwolenia? Wlkp 11..  narazie cisza

sąsiad ok 400 miejsca i już 2 poprawki wysyłał przed 11 listopada a ja przed 1 listopada słałem też drugie


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafikkisiel    3
22 minuty temu, PATr napisał:

Tak, jesli masz wniosek na same maszyny a zrobiłeś we wniosku wzrost produkcji, też jest potrzebna, uzyskanie tego to paranoja, koszty spore a juz szczególnie jeśli każą ci raport środowiskowy robić, o czasie już się nie mówi, bo może to i pół roku trwać, zaleznie od szczęścia

Jesli ktos same maszyny ma we wniosku i nie ma produkcji zwierzecej  a wzrost zrobi ziemia to tez ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie tej decyzji środowiskowej jeśli złożyłem wniosek na opryskiwacz i hale stalowa to też jest ona wymagana? Nie prowadzę żadnej hodowli tylko produkcja roślinna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Na zbiorniki zbożowe jest potrzebna więc na hale zapewne też

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, PawełWie napisał:

Wiesz może ile taka osoba ma na "głowie" wniosków  i ile już przerobiła? Wiem, że aktualnie na tapecie są numery 5xx

Ja mam 2xx i cisza 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojterek9    0

Wiecie może czy na sam opryskiwacz też potrzebna jest decyzja środowiskowa? Nie posiadam żadnych zwierząt tylko sama produkcja roślinna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a jesli złozyłem na budowe obory i  zrobiłem zwiekszenie zwierzetami ale nie przekroczyłem ani nie planuje przekroczenia 40djp to tez beda wymagac decyzji srodowiskowej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A gdzie się występuje o taka decyzję? Mogę już na tym etapie wystąpić? Poprawek pierwszych jeszcze nie dostałem. Zastanawiam się co tą decyzją ma dotyczyć skoro nie prowadzę żadnej hodowli a wzrost skali produkcji zrobię dobranie ziemi i w dzierżawę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macius    60
7 minut temu, rafalkrokosz napisał:

A gdzie się występuje o taka decyzję? Mogę już na tym etapie wystąpić? Poprawek pierwszych jeszcze nie dostałem. Zastanawiam się co tą decyzją ma dotyczyć skoro nie prowadzę żadnej hodowli a wzrost skali produkcji zrobię dobranie ziemi i w dzierżawę 

A na co zrobisz tą decyzję??? Nie masz udowy ani zwierząt to nie musisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Macius napisał:

A na co zrobisz tą decyzję??? Nie masz udowy ani zwierząt to nie 

Budowę mam hali stalowej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582
Ja mam budowę hali + maszyny mam krowy ale nie przekracza 40djp i od mnie nie chcą decyzji środowiskowej. Kończymy poprawki ale i tak nie podpisują umów więc raczej budowa za rok przy takim tempie do wiosny nie wyda żeby zrobić przetarg itd.

Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    4060
1 godzinę temu, rafikkisiel napisał:

Jesli ktos same maszyny ma we wniosku i nie ma produkcji zwierzecej  a wzrost zrobi ziemia to tez ? 

 Jesteś pewnie w błędzie ,ja mam wzrost przez zwiększenie areału ,przyszły poprawki i nic niema o decyzji środowiskowej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luk13    2

W lubelskim już trochę umów podpisali kolega podpisał jako 4 w Polsce, a co do decyzji środowiskowej inny  kolega też o nią wystąpił i przyjechała Pani z Inspektoratu Weterynarii i męczyła Go przez 8 godzin i kazała zamknąć starą oborę, gdyż nie spełnia norm bo ASF itd.(trzoda chlewna)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, bialy2005 napisał:

Ja mam budowę hali + maszyny mam krowy ale nie przekracza 40djp i od mnie nie chcą decyzji środowiskowej. Kończymy poprawki ale i tak nie podpisują umów więc raczej budowa za rok przy takim tempie do wiosny nie wyda żeby zrobić przetarg itd.

Czyli przy produkcji roślinnej bez żadnej hodowli nie jest wymagana tą decyzją? Wniosek na opryskiwacz i budowę hali stalowej magazynowej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1537

też jestem po pierwszych poprawkach miesiąc i nic, a mam tylko jedną maszynę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Jak nie masz zwierząt to po co ci decyzja środowiskowa? Która i tak jest potrzebna tylko powyżej 40djp. Ja poprawki miałem w czerwcu tylko nie miałem pozwolenia i dopiero we wrześniu złożyliśmy pozwolenie + kompletny projekt i kosztorys, teraz dogadujemy poprawki mailowo bez pisma p2. Wyszły jakieś male błędy w projekcie i kosztorysie - to sprawdzają niezależne firmy.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asmodan28    47
12 godzin temu, Kierownik napisał:

Łódzkie 871 miejsce. Pierwsza poprawka przyszła

5xx 2 miesiące temu poprawki zrobione i cisza ... kolega z miejsca  11xx miał 3 tygodnie temu. Kij wie w jakiej kolejności to rozpatrują ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ostryy    1
23 godziny temu, kaczus napisał:

No dobra to teraz poproszę o odpowiedz. W 2015 roku budowaliśmy oborę na 70 sztuk na którą oczywiście była pozytywna decyzja srodowiskowa. Tata wydzierżawił mi ten budynek notarialnie do 2030 roku i ja mam teraz koleją decyzję środowiskową im przedstawić .

Djp mam 50 wiadomo od cielaka do dużego

Jak starasz sie o decyzje środowiskową to moga chciec preprowadzenia raportu (ale nie musza) taki raport jest chyba aktualny(wazny) 5 lat. Wiec teoretycznie decyzja srodowiskowa tez powinna byc aktualna 5 lat tak mi się przynajmniej wydaje ale jak oni sami pewnie nie wiedzą☺

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krystian000    13

Jeśli chcecie poznać więcej informacji o decyzji środowiskowej to na internecie wyszukajcie artykuł w tygodnik poradnik rolniczy " decyzja środowiskowa przed pozwoleniem". Tam jest dużo informacji,kiedy, do kogo składać itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
youn81    96
2 minuty temu, rafalkrokosz napisał:

Ile czasu ma Agencja na przesłanie pierwszych poprawek od momentu zakończenia naboru w marcu?

8 miesięcy ....opublikowali 15 czerwca, maja czas do 15 lutego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radian123    25

myślicie że będzie jeszcze nabór na modernizację w obszarze D z prow 2014-2020 czy tegoroczny był ostatnim ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj