rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

soltys48    19687
5 godzin temu, Thomas2135 napisał:

Jak teraz zrezygnujesz to już drugi raz nie można z modernizacji skorzystać?

jeśli będzie nabór to mogę startować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mich9    671
Jak tam sytuacja w dolnyslasku? Ktos jakies umowy juz podpisywal?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NewVario    39

U Nas w Świętokrzyskim cisza,  5 miesięcy po pierwszych poprawkach, a w Śląskim chcą podobno od lutego do końca kwietnia wszystkie umowy podpisać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamdres    3
12 godzin temu, inoxdeere87 napisał:

Lubelskie miejsce 14xx pierwsze poprawki. 

ja jestem z miejsca 6** i jeszcze nic nie przyszło, trochę mnie to dziwi, czy jest czym się martwić?

 

 

 

Edytowano przez mamdres

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacekgl    0

Witam,

Mam taki problem mam wspólną działkę z sąsiadem (dalsza rodzina) przy składaniu wniosku nie złożyłem oświadczenia o zgodę na inwestycję współwłaściciela, przy poprawkach jeden z punktów mówi o uzupełnieniu wniosku o to oświadczenie, problem się pojawił iż teraz sąsiad nie chce podpisać oświadczenia (wcześniej wyraził ustnie zgodę(było ustalone że na etapie poprawek, podpiszemy sobie wzajemnie oświadczenia, sam składał teraz wniosek na PROW z tym że teraz rezygnuje)). Czy można to ''obejść''. Po krótce sytuacja wygląda tak że dziadkowie kupili ziemię na pół, ale z tego względu że mam gorszą ziemie to mam około 25 arów więcej pola (ustalenia ustne dziadków), teraz sąsiad powiedział że da zgodę ale dzielimy działkę na pół wg powierzchni, na podział wg bonitacji nie wyrazi zgody. Może ktoś z Was miał podobną sytuację.

Z góry dziękuję za poradę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500

Nie ma szans tego ominąć. Albo dogadasz się z sąsiadem i Ci podpisze albo musisz zrezygnować. Na Twoim miejscu bym rezygnował i sprawę z sąd o podział działki. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mich9    671
Raczej nic z tym nie zrobisz to jest wspowlasnosc i obie strony musza wyrazic zgode, a ustalenia ustne mozna sobie ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

a widzisz wykorzystał sytuację teraz , 25 arów to dużo i nie dużo , to ile ta działka ma ? Jak siedliskowa bardziej co ci szkodzi dać po równo , 

Jak się nie zgodzisz to nic innego tylko się sądzić a jak wszystko ustnie to długo bedzie trwać i ta 1/4 ha może być tego nie warta jak macie po 50% się dzielić . 

 

Ja bym się zgodził na pół na pół i masz spokój , a tak to na złość może ci zrobić jeszcze i będzie to się ciągnęło latami a wtedy różnie może być jak zgoda to zgoda jak nie to ty bedziesz chciał dzielić wzdłuż a on w poprzecznie . Najwyżej jeszcze ponegocjuj , pozastanawiaj się żeby nie było że się szybko poddajesz 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacekgl    0

Działka ma 8 hektarów, byłem spokojny gdyż wiedziałem iż sąsiad też się stara o dotacje i bardzo mu zależy, wiecie ile może trwa takie postępowanie sądowe, zastanawiam się czy zdążę to zrobić między pierwszymi a drugimi poprawkami.

Wiem że to ''tylko'' 25 arów, przy areale 18hektarów jest to ''coś'' ale chodzi o to że ktoś chce mnie oszukać - chodzi o zasady...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

dlatego puki chce to rozdzielić się i już , a nie zostawiać problem wnukom ... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacekgl    0

Teraz ten temat chce wyprostować - tylko zastanawia mnie ile taki podział może trwać jeśli dwie strony widzą ''temat'' inaczej , jak kiedyś liczyłem jeśli by dzielić wg bonitacji to mi się należy więcej niż 25 arów, Idę do geodety to dowiem się szczegółów. U nas ziemia jest bardzo droga po około 100-110 tyś. hektar więc pozbywać się dochodu na całe życie z tych 25 arów też nie jest fajne, tracić dotację też nie jest fajne, życie z faktem iż dałem się zrobić w konia też nie jest fajne, więc jestem skłonny zrobić to sądownie bo negocjacje już były i nikt nie chce zmienić zdania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
the1mati1    64

Typowa zawieść ludzka, sąsiad składał na prow coś tam mu nie wyszło i musiał zrezygnować, to czemu tobie ma się udać. Sądownie taki podział pewnie będzie trwał z parę lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7205

Jak to u nas mądrzy ludzie mówią "przy pniu pokuta" ja trzymam się tej zasady. Chciał podpisać trzeba było pisać, a teraz doopka zimna. 


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

https://www.facebook.com/OR13ARIMR/?__tn__=kCH-R&eid=ARCKtYrBDqgNvDsv9AXtSRajTbp7W4yRJYbY-FFtCMErCIvy47XeMyUIJDroUzhfSdhk5NEKsE3ybN2H&hc_ref=ARTDxQTi7O8AN0z_qotf-Qc6twRNot8gOZ_0YETO-lnoAvQlLcewKMk_fwCHVc4mOtI&__xts__[0]=68.ARDoKT31fDitBC1jj7rzItz2SNweRvLjCwe-rPuhtTUzFHu3GtufK05lWonBD6Ps17VfCXealmsKN6PUwKCFeOVIImeJJ-5kgwlEG4U5MS_22xF0MfH2sYnzy9PwqxMtzHt02FtnXlJ8JiPpjOQJ9lAfLxryvZ6aEKwi3cW8unR2KJTv56Ve8CkWf80bg34ZyxfkgbI-GK2fd5r1QFgHumhZVKTKJbJXoCGcKtlqSRHtthJOf28Cx7j_

Niech się ktoś do tego odniesie ?

Uwaga!!!.
Prosimy o udostępnianie!!!
=============================
W związku z wejściem w życie w dniu 05.11.2018 r. nowego wzoru umowy z „Modernizacji Gospodarstw Rolnych” Agencja rozpoczęła wysyłanie zaproszeń na podpisywanie umów do pozytywnie rozpatrzonych wniosków.

Jednocześnie Biuro Wsparcia Inwestycyjnego zwraca się z prośbą do rolników, którzy złożyli wnioski z tego działania w okresie od 19 lutego do 20 marca 2018 r., do jak najszybszego składania uzupełnień na wezwania celem skompletowania wniosku.

Dzięki podpisanym umowom rolnicy będą mogli już nabyć maszyny przed nowym sezonem 2019 r., więc warto się pośpieszyć z uzupełnieniami.

  Treść z Facebooka jak by ktoś nie miał konta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ostryy    1
Dnia 6.11.2018 o 20:04, mamdres napisał:

ja jestem z miejsca 6** i jeszcze nic nie przyszło, trochę mnie to dziwi, czy jest czym się martwić?

 

 

 

U mnie jest podobnie. Ludzie z dalszych miejsc dostaja poprawki a u mnie cisza... Nie jestes sam!😀

Dnia 6.11.2018 o 16:17, alvaroalvaro78 napisał:

W Pomorskim pamiętam już ile pkt. ale biorę tylko opryskiwacz z gps za max pkt i mam poniżej 40 lat i jestem ~200 pozycji. Dziś byłem zawieźć poprawki to były osoby do podpisania umów.

Heh a to ciekawe...bo mój znajomy byl w tym tygodniu w Gdyni i powiedzieli mu ze w tym roku nie podpiszą zadnej umowy bo jeszcze kasy nie mają. (Nie mówię że tak bedzie, mówię co slyszalem)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ostryy    1
48 minut temu, alvaroalvaro78 napisał:

No widzisz a ja mówię co widziałem...

Jeszcze nikt sie tu nam na forum nie chwalił ze umowę podpisal☺ chyba ze się mylę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    4030
Dnia 6.11.2018 o 20:04, mamdres napisał:

ja jestem z miejsca 6** i jeszcze nic nie przyszło, trochę mnie to dziwi, czy jest czym się martwić?

 

 

 

Też mam 6xx i cisza

 pewnie sprawdzająca poszła na urlop macierzyński  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alvaroalvaro78    141
8 godzin temu, Ostryy napisał:

Jeszcze nikt sie tu nam na forum nie chwalił ze umowę podpisal☺ chyba ze się mylę

A ile osób z pomorskiego udziela się w temacie  - 2 czy 3 ?  Bez komentarza...

Edytowano przez alvaroalvaro78

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ostryy    1
54 minuty temu, alvaroalvaro78 napisał:

A ile osób z pomorskiego udziela się w temacie  - 2 czy 3 ?  Bez komentarza...

A co to tylko w pomorskim byl nabór? Polska ma wiecej województw. Myślę, że jak juz podpisują to w każdym wojewodztwie  pierwsze umowy lecą i ktoś by sie tu pochwalił. Po co się spinasz?  Luzno gadamy po to jest forum aby wymieniać swoje spostrzeżenia i opine. Nikt ci nie powiedział, że miałeś zwidy w agencji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj