rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

falcon83p    8
2 godziny temu, MarekUA napisał:

Wie Ktoś jak sytuacja z  liczbą wniosków ma się w Lubelskim ?

Agencja szacuje na około 2 000.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slavo    55
Minister powiedział w agrobiznesie że będą jeszcze nabory ( nie dodał że ma na myśli nabór na A, B i C :) Pula na sektor D do 2020 roku teraz będzie wykorzystana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kocur666    21

Wszyscy pisza o innych wojewodztwach a co sie dzieje na mazurach ?? Toś Mazury cud natury ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2244
19 godzin temu, zetorr6441 napisał:

dostana wszyscy tylko kwestia czasu

Tak jak poprzednio xD

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suchy1984    2
1 godzinę temu, lukaszz110 napisał:

dolnyśląsk około 300 wniosków  pracownicy liczą na około góra 500 wniosków z całego regionu 

Lukasz 110 a z skąd masz takie info ? 300wniosków to co to jest tak mało , ? A z skąd jesteś ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek198    0

Karol 09193 oj nie wiem jak ci to wyjdzie to idąc tokiem twego myslenia to mój kolega ze studiow 3 komory 7 m x 50 powinien mieć kosztorys na 924 tys netto czyli 1136000 brutto wierzysz w Boga ? Powiem ci ze ja postawiłem silos 7,5 na 50 jedna komora i budując moim systemem to twój silos kosztowałby bez uni . Slupek co 1,6 czyli  45 drutów. Miedzy slupki drut co 20cm  czyli około 320 drutow po 3 metry czyli 80 calych i do tego w poprzek co 35 cm czyli 9 drutów po 24 m razy 3 czyli 54 druty. Razem 180 drutów razy 11 kg = 2t x 2450 na vacie zerowym czyli 4900 zł . Na dno siatka 5 x 2,1 = 36 siatek fi 6,5 razy 120 brutto= 4500 zł. Na dno 360 x 0,35m zwir = 126 m3 waga m3 ok 2000 kg co daje 250 t czyli 10 samochodów za 450 bez fak. 4500 zł . Na dno 360 m3 x ~~ 18 cm betony b 25 = 90 m3 razy 258 zł brutto = 23220. Mur 36 m3 betonu C 35 w 8 gdzie wszędzie daja b 25 = 36x 285zł brutto = 10260zł . I do tego fundament 1,2 razy 0,4 razy 74 = 35 m3 B 25 razy 240 zl brutto bo bez pompy 8400zł firma z koparko twój odwoz ich szalunki na dziś wzielaby 15000 tys. Wychodzi ci 70700 brutto. I umnie taki stoi już 8 lat a robili na Unie ludzie 2 3 lata temu stali od cholery beton slaby i mury zre a u mnie jak nowki po tylu latach i po co Unia ? żeby 5 lat portkami trzachac? A tam nie sa glupi dając podwojna siatke 10x10 cm i chudy beton 15 cm i 25 cm posadzki to do twojej kwoty droga kosmiczna oni nie sa tam glupi. Przykład z wioski niedaleko firma robila kosztorys wywalili ogromna kwote przyznali srodki a firma mowi taniej nie możemy zrobić dużo bo będziesz miał kontrole murów ze silos za skromnie zrobiony no i zgodzil się firma podzielila się kasaz rolnikiem , podatek uregulowali i wyszla jakas lipa z tymi kosztorysami jakas kontrol była z arimir . Chlopowi kazali zwracać kase a firma rece czyściutkie . Cwaniaczka udup... miało być zwrotu 500 tys a wyszlo ze trzeba splacac 1000000 plus odsety koleszka splajtowal i tak wygral na tym on teraz w ciepłowni bodajże robi ale silosy stoja

Edytowano przez marek198

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elmerr1    0

Ponawiam pytanie.Ma ktoś jakieś kolwiek info o ilości założonych wniosków w mazowieckim? W poprzednim naborze było ponad 6000 mam nadzieję że tym razem będzie mniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19684
7 godzin temu, Macius napisał:

No to u was w Wielkopolsce widze na bogato :D

to było do przewidzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sławek213    0
32 minuty temu, Elmerr1 napisał:

Kasy w mazowieckim jest na 1823 po 200 tysi

Dzięki za info mam 6,98 pukta myślę że będzie OK. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze w mazowieckim jest zlozonych troche ponad 2 tys . wnioskow ale jak ktos bedzie miał jakieś potwierdzone info niech da znac .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOME11    174

Wszyscy o których wiem z terenu gminy- ciągniki, czyli kult ciągnika wiecznie żywy☺

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asmodan28    47
53 minuty temu, TOME11 napisał:

Wszyscy o których wiem z terenu gminy- ciągniki, czyli kult ciągnika wiecznie żywy☺

Co sie dziwisz. Jak podpial ciągnik pod opryskiwacz i jakiś  inne maszyny punktowane to ma szanse dostać dofinansowanie. Piszą teraz bo nie wiadomo czy będzie jeszcze okazja kiedykolwiek go wpisać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asmodan28    47
3 minuty temu, sadsad napisał:

Ktos wie jak w lodzkim? W poniedzialek bylo 680 wnioskow.

Przyłączam sie od pytania. Wie ktoś jaka sytuacja ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekpiehu    5
2 minuty temu, asmodan28 napisał:

Nie dużo 5,77. Traktor zapierd....

U ciebie jak ?

to podobnie jak ja , mam 5,71 pkt , jakie maszyny bierzesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asmodan28    47
2 minuty temu, sadsad napisał:

5,24. Siatka przeciwptakom zapier... ;-)

?.. sory ze pytam do czego ci ta siatka ? ;) 

2 minuty temu, tomekpiehu napisał:

to podobnie jak ja , mam 5,71 pkt , jakie maszyny bierzesz?

Ciągnik, opryskiwacz, agregat upraowow- siewny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asmodan28    47
2 minuty temu, sadsad napisał:

Tak jak napisalem, zabezpieczenie plantacji przed ptactwem.

 

;) .. to inaczej. Jaka uprawę chronisz ? Jak nie tajemnica ? ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sadsad    0

Borowka :-)
Troche sie zdolowalem, bo kolejna osoba z wieksza iloscia punktow... mam nadzieje ze sie zalapie gdzies chociaz w ogonach :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj