rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
lukasz654    5
13 minut temu, Tomek90 napisał:

Zachodni dobry opryskiwacz na wyjściu ponad 100k bez tych punktowanych rzeczy głowice, sterownik, rozłączanie sekcji itp. 

Zabraknie ci opcji żeby doposażyć polski. Chyba że weźmiesz jakąś inna maszynę za brakującą kwotę a cenę naciągną. 

Chodzi o to żeby ten polski kupić dużo taniej i zachować te same punktowane wyposażenie. Zresztą wyposażenie może być identyczne i tu i tu, ale cena będzie zgoła odmienna. Agencja nie może mi kazać kupić tego droższego opryskiwacza którego cenę uwzględniłem we wniosku, bo przecież zrobię później zrobię postępowanie ofertowe, a tam wygrywa najtańsza oferta.

1 minutę temu, tomekpiehu napisał:

zgadzam się , jakby tak kazdy robil jak pisze lukasz654 to byłby to przeket idealny więc uważam że agencja by to zakwestionowała albo obnizyła pkt , tak samo jak robili ludzie manewry z ekologia kilka arów upraw ekologicznych i 3 pkt , teraz minimum 50 % upraw zeby dostac pkt za ekologie.

Gdy już kupię opryskiwacz i złoże wniosek o płatność to nie mogą mi punktów obniżyć. Tak mi się wydaje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekpiehu    5

pelikan bury 2300 litrów i 21 metrów na pełnej piz...ie  kosztuje 120 netto tak wiec nie musi byc zachodni zeby miec wysoką wartosc oferty. 120 netto oczywiscie bez rekąwa powietrznego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7212

Hi hi powodzenia kolego, myślisz że tylko ty jesteś taki cwany i pierwszy na to wpadłeś? I jaki pewny siebie, przyjdzie z kieszeni wyłożyć 100% to pokora wróci szybko 😀 


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekpiehu    5
4 minuty temu, lukasz654 napisał:

Chodzi o to żeby ten polski kupić dużo taniej i zachować te same punktowane wyposażenie. Zresztą wyposażenie może być identyczne i tu i tu, ale cena będzie zgoła odmienna. Agencja nie może mi kazać kupić tego droższego opryskiwacza którego cenę uwzględniłem we wniosku, bo przecież zrobię później zrobię postępowanie ofertowe, a tam wygrywa najtańsza oferta.

Gdy już kupię opryskiwacz i złoże wniosek o płatność to nie mogą mi punktów obniżyć. Tak mi się wydaje

a kto tak powiedział ze wygrywa tansza oferta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Speakers256    8
4 minuty temu, pedro2 napisał:

Hi hi powodzenia kolego, myślisz że tylko ty jesteś taki cwany i pierwszy na to wpadłeś? I jaki pewny siebie, przyjdzie z kieszeni wyłożyć 100% to pokora wróci szybko 😀 

A Ty pedro zlozyles juz?

 


Czarek1767

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7212

Właśnie do auta wsiadłem, 14:20 455 wnioskow i dwa za mną, więc 460 pewno pyknie. 40 min i po sprawie


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shaun    243

Znam chyba lepszy przypadek: ktoś chce we wniosku wstawić maszyne punktowaną a ostatecznie kupić inną (nie punktowaną) o podobnej nazwie ale całkiem różnej budowie/wyglądzie lecz za to załatwi sobie tabliczke znamionową z wnioskowanej maszyny. Rzygać mi sie nawet nie chce na takich kombinatorów ale niech próbuje może wyjdzie na jaw to będzie wesoło.

Jutro podam ile w lubelskiej centrali wpłynęło.

45 minut temu, pedro2 napisał:

Hi hi powodzenia kolego, myślisz że tylko ty jesteś taki cwany i pierwszy na to wpadłeś? I jaki pewny siebie, przyjdzie z kieszeni wyłożyć 100% to pokora wróci szybko 😀 

 

Edytowano przez Shaun
bo tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Speakers256    8
4 minuty temu, pedro2 napisał:

Właśnie do auta wsiadłem, 14:20 455 wnioskow i dwa za mną, więc 460 pewno pyknie. 40 min i po sprawie

A jak to jest z liczeniem tych wnioskow. Jest zlozonych 455 czy jak inni mowia z tych biur powiatowych trzeba doliczyc do tego?


Czarek1767

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

W BP nie rejestrują bodajże.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7212

Gość się nie orientował, ale mówił że raczej w systemie rejestrują 


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Speakers256    8

To lepiej zeby liczyli. Bo jak od 19 lutego naplyna wnioski z BP to od groma ich bedzie. Chyba , ze na koniec kazdego dnia dodaja je do systemu.

 


Czarek1767

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7212

Będą jaja ja wam mówię zdziwimy się jak na koniec 30tys pęknie 

  • Like 1

..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Speakers256    8

I tak moze byc. Ale handlowcy, z odr,z agencji miwili ,ze jest duzo mniejsze zainteresowanie niz ostatnio. Okaze sie po ogloszeniu listy. Co bedzie to bedzie😊


Czarek1767

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bercik92    2201
1 godzinę temu, pedro2 napisał:

Właśnie do auta wsiadłem, 14:20 455 wnioskow i dwa za mną, więc 460 pewno pyknie. 40 min i po sprawie

jak by to były wszystkie wnioski  z całego podlasia to było by pięknie B|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz654    5
1 godzinę temu, tomekpiehu napisał:

pelikan bury 2300 litrów i 21 metrów na pełnej piz...ie  kosztuje 120 netto tak wiec nie musi byc zachodni zeby miec wysoką wartosc oferty. 120 netto oczywiscie bez rekąwa powietrznego

To był tylko taki przykład, który najlepiej obrazował różnicę cen. A pisząc polski opryskiwacz miałem na myśli coś pokroju Biardzkiego

1 godzinę temu, pedro2 napisał:

Hi hi powodzenia kolego, myślisz że tylko ty jesteś taki cwany i pierwszy na to wpadłeś? I jaki pewny siebie, przyjdzie z kieszeni wyłożyć 100% to pokora wróci szybko 😀 

Przecież nie powiedziałem, że tak robię, bo mam 5pkt. nie licząc maszyn punktowanych, więc jestem spokojny tylko podałem przykład jak można sobie "uzbierać" punkty, bo jak niektórzy piszą, że mu doradca tyle "uzbierał" to właśnie takie działania mi przychodzą na myśl, bo nie sądzę by doradca komuś na siłę punktowane maszyny wciskał, byleby przeszło. Przyjmijmy że ktoś jest ostatni na zielonej liście. Kupuje dokładnie te maszyny, które wpisał we wniosek, ale przez rok jedna maszyna zdrożała inna jest bez zmian inną bardziej starguje inną mniej.  No i załóżmy, że te najwięcej punktowane udało mu się kupić kilka procent taniej niż wpisał we wniosku, a te nie punktowane za taką kwotę którą wpisał. I jeszcze przyjmijmy że te nie punktowane kupił na pierwszy etap, dostał już zwrot, a teraz kupił te punktowane i składa  wniosek o płatność końcową. I agencja mu teraz ma przeliczyć na nowo punkty i stwierdzić, że teraz ma ich o 0,02 mniej, spada z listy i się jednak nie łapie i ma jeszcze oddać kasę za pierwszy etap? Ja sobie czegoś takiego nie wyobrażam, bo wiadomo że się nie kupi maszyn idealnie za taką kwotę którą się podało we wniosku i punkty ostatecznie wyjdą trochę inaczej. I tu też masz szwindel? Cwaniaki to kolesie tacy jak podał Shaun, zresztą słyszałem o jeszcze większych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2255

To jak ty chcesz doposażyć potem Biardzki na 100k? Dwa opryskiwacze wziąść :S

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Opolskie dzisiaj około 185 wniosków plus te, które leżą w BP. Więc wychodzi na to, że ich tam nie rejestrują. Mazowieckiej wczoraj koło 450. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suchy1984    2

Ponawiam pytanie , mozna wniosek złożyć elektronicznie ??? Bo myślałem ze osobiście.A moj doradca co pisze wniosek dzwonił ze juz jest złożony ??? Hym 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Tego wniosku się nie składa elektronicznie tylko w formie papierowej.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
geo2    20

w biznesplanie i planie sprzedaży trzeba było zadeklarować takie same powierzchnie upraw we wszystkich latach, jeżeli nie otrzymywało się punktacji za zmianę profilu czy zwiększenie produkcji. 

w roku bazowym miałem akurat jednorazowo większe zasiewy strączkowych, żeby zrobić przerwę dla zbóż, w kolejnych latach nie planuję ich siać lub siać na mniejszej powierzchni. powierzchnia ogólna nie będzie mniejsza a wzrost 10 % zostanie osiągnięty.

jak to wygląda z utrzymywaniem wielkości poszczególnych  zasiewów? nie ma podanej żadnej tolerancji jak w MR, a utrzymywanie takich samych powierzchni  poszczególnych upraw jest nierealne. jak to widzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychrol    171

Sory że bez cytowania ale pisane na szybko . Po wybraniu oferty zakupu przeliczaja jeszcze raz punkty i jak za bardzo będzie kombinowane  to przy odrobinie pecha wypadnniesz z listy . Nie ma jeszcze tak dobrze że raz policza punkty i potem wolna amerykanka 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martin0000    104

Ktoś wie ile już jest wniosków w warminsko mazurskim? Ja jak zbierałem oferty to zachodni producenci tak pojechali z ceną do góry że aż odechciewa mi się tej całej Modernizacji skur...y

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz654    5
25 minut temu, geo2 napisał:

w biznesplanie i planie sprzedaży trzeba było zadeklarować takie same powierzchnie upraw we wszystkich latach, jeżeli nie otrzymywało się punktacji za zmianę profilu czy zwiększenie produkcji. 

w roku bazowym miałem akurat jednorazowo większe zasiewy strączkowych, żeby zrobić przerwę dla zbóż, w kolejnych latach nie planuję ich siać lub siać na mniejszej powierzchni. powierzchnia ogólna nie będzie mniejsza a wzrost 10 % zostanie osiągnięty.

jak to wygląda z utrzymywaniem wielkości poszczególnych  zasiewów? nie ma podanej żadnej tolerancji jak w MR, a utrzymywanie takich samych powierzchni  poszczególnych upraw jest nierealne. jak to widzicie?

Struktura zasiewów może Ci się zmienić o 10%. Jak zboża zajmują Ci 50% względem innych upraw to musisz się utrzymać w granicach 40-60%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj