rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

Sobo    3

koledzy jak dostać jednocześnie punkty za zwiększenie skali produkcji i zmianę profilu produkcji jakiś pomysł np hodując bydło mięsne 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasio    22

Jest pytanie. Maksymalny zwrot netto za maszyny to 200 tysięcy. Jeśli moja inwestycja wyniesie więcej niż te 340 tysięcy ( jeśli przyjmiemy 60 procentowy zwrot, to wartość inwestycji to 333 tysięcy) to naliczą mi punkty za maszynę, która wykracza poza te kwotę? Chodzi oto, że np będę składał na ciągnik a 250 netto, opryskiwacz 90 netto ora agregat siewny za 100. To czy za inwestycję poza limti, dostanę punkty? 

Edytowano przez pasio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamn999    271
2 godziny temu, freetaxi napisał:

Zakładam, że doradca wpisał już odpowiednie dane w biznesplan i w kryterium punktowym nie ma naliczonych punktów. Próbowałeś coś jeszcze dołożyć do zestawienia rzeczowo-finansowego?

Doradca jeszcze nic nie wpisywał wniosek i tak bede składał w marcu, pomysle moze dorzucę srutownik. A co jesli wpisze mi punkt za zmiane profilu produkcji a agencja to zaneguje, strace punkt czy caly wniosek pojdzie do kosza? 

Edytowano przez adamn999

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Najpierw trzeba zobaczyć co się dzieje w kryteriach punktowych w biznesplanie. Jeżeli osoba prowadząca będzie miała jakieś zastrzeżenia to zapewne dostaniesz wezwanie w tej kwestii. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

Województwo łódzkie ile ma punktów może ktoś wie?

 

Planuje zakupic schladzalnik woz paszowy plugi silosy na pasze treściwe jest możliwe dostac?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

A coś więcej o swoim gospodarstwie i produkcji napiszesz? 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Parę dni w praktyce. Można złożyć w BP.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71
1 godzinę temu, pasio napisał:

Jest pytanie. Maksymalny zwrot netto za maszyny to 200 tysięcy. Jeśli moja inwestycja wyniesie więcej niż te 340 tysięcy ( jeśli przyjmiemy 60 procentowy zwrot, to wartość inwestycji to 333 tysięcy) to naliczą mi punkty za maszynę, która wykracza poza te kwotę? Chodzi oto, że np będę składał na ciągnik a 250 netto, opryskiwacz 90 netto ora agregat siewny za 100. To czy za inwestycję poza limti, dostanę punkty? 

Parę stron wcześniej wyjaśniałem to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91
24 minuty temu, freetaxi napisał:

A coś więcej o swoim gospodarstwie i produkcji napiszesz? 

Gospodarstwo swoje 27 ha z dzierżawami i dopłatami 50 ha krow 27 sztuk. Wiek 50 lat

A jakie są zasady postawienia wiaty na siano na dofinansowanie? Chciałbym taka z 50 m2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Na początek polecam lekturę zasad doboru maszyn. Link znajdziesz na górze.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

No dobra to są tylko liczby zawsze można coś wykombinować zmniejszyć ale może ktoś wie ile i za co dają punkty w łódzkim? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71
25 minut temu, ukaszProcho napisał:

Gospodarstwo swoje 27 ha z dzierżawami i dopłatami 50 ha krow 27 sztuk. Wiek 50 lat

A jakie są zasady postawienia wiaty na siano na dofinansowanie? Chciałbym taka z 50 m2.

Areał spory więc i z doborem maszyn nie było by problemu ale ten wiek-   lepiej by było na syna/córkę część przepisać?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

Za bardzo nie mogę bo trzyma mnie jeszcze prow z 2013 zlozony w 2014 roku. Jak przepisze trochę to będzie mniej punktów i problem z doborem takich maszyn jakie chce i cóż z tego ze dostane jak nie takie jakie chce. Bo woz chce minimum 9 m3 zbiornik 1200 l. Plugi 4 obrotowe 50 cm i ewentualnie jakiś agregat.  A to ze jest wiek duży to są jakieś punity ujemne czy co? Skoro będę miał uzbierane np sporo punktów.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Zawsze można przejąć zobowiązania z PROW.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym się dowiedzieć jednej rzeczy może ktoś spotkał się z takim Przypadkiem czy kolejność w składaiu wniosku ma jakieś znaczeni dokładnie chodzi mi o to czy jak złożylbym wniosek na modernizację która rusza 19 lutego to czy będę mógł starać się o premie dla młodych rolników ( dodam że jestem w trakcie przejmowania gospodarstwa po rodzicach?  Za odp z  góry dziękuję :-)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7216
6 godzin temu, strong44 napisał:

Wartość dodana brutto ma wzrosnąć o 10 % taki przykład : mam 80 krów i oddaje 4 tyś litrów mleka na odbiór, podaje tu krowy i mleko bo z tego co wiem tu najbardziej punktują i sztuki i wzrost mleka, czyli 10 procent osiągam do chwili złożenia wniosku o płatność i mam 88 krów i 4400 mleka, to rozumiem, ale proszę mi powiedzieć z jakiego dnia będzie brany stan zwierząt i stan sprzedanego mleka, zwierzęta n dzień 01.01.2018 a mleko średnia na dzień za 2017?

Jesteś pewien, ze rozumiesz definicję wzrost wartości dodanej brutto? To o czym piszesz to jest wzrost produkcji, a to dwie różne rzeczy. Za łatwo by było, z reszta mam wrażenie, ze połowa ludzi nie wie o co chodzi o tłumaczy tak jak Ty.  nawet odr tak to tłumaczy ludziom


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz654    5
7 minut temu, pedro2 napisał:

Jesteś pewien, ze rozumiesz definicję wzrost wartości dodanej brutto? To o czym piszesz to jest wzrost produkcji, a to dwie różne rzeczy. Za łatwo by było, z reszta mam wrażenie, ze połowa ludzi nie wie o co chodzi o tłumaczy tak jak Ty.  nawet odr tak to tłumaczy ludziom

To wytłumacz jak Ty to rozumiesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Zacznijmy od tego co chciałbyś kupić w ramach ewentualnego wniosku o przyznanie pomocy. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7216

Najkrócej jak sie da-  masz osiągnąć wzrost 10% dochodu.  dlatego chcą księgi przychodów i rozchodów.

Czyli nawet jeśli produkcja wzrośnie ci o 20%, a koszty prod również wzrosną i dochód będzie +5% to jesteś w ciemnej d...  

Teoretycznie nie potrzeba zandego wzrostu produkcji o ile nie zobowiazesz się do tego, wystarczy ze ograniczysz odpowiednio koszty a przychód będzie ten sam - dochód rośnie. 

Przy wspomnianym mleku wystarczy, ze cena poleci mocno w dół i już jest problem bo trzeba nadgonic. Jeśli źle rozumuje to niech ktos poprawi


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj