rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

Adik92    0

WItam , mam wydzierżawioną ziemię notarialnie z datą pewną na 10 lat było to ponad 3 lata temu , i teraz chcę składać na Modernizacje gospodarstw w naborze który będzie w lutym ale niestety w dniu składania wniosku nie będe już jej miał przez 7 lat . Pytanie czy muszę odnowa zawierać umowy dzierżawy ? czy jak to rozwiązać? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
the1mati1    64
12 minut temu, Adik92 napisał:

WItam , mam wydzierżawioną ziemię notarialnie z datą pewną na 10 lat było to ponad 3 lata temu , i teraz chcę składać na Modernizacje gospodarstw w naborze który będzie w lutym ale niestety w dniu składania wniosku nie będe już jej miał przez 7 lat . Pytanie czy muszę odnowa zawierać umowy dzierżawy ? czy jak to rozwiązać? 

 

Dołączam się do pytania, umowa dzierżawy z grudnia, stycznia 3 lata temu. Przejdzie to czy trzeba odnawiać. Bo w trakcie składania wniosku braknie te kilka miesięcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maksu    7

Musi być na co najmniej 7 lat liczonych od dnia złożenia wniosku o przyznanie pomocy, więc albo nowa umowa albo aneks do starej musi być - forma notarialna albo z datą pewną.


Pomagam wypełniać wnioski o premię dla Młodego Rolnika i w ramach MGR
kontakt@mlodyrolnikdoradca.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856
37 minut temu, arku3060 napisał:

Jak powinno brzmieć oświadczenie o tym ze JA nie jestem powiązany z wykonawca zamówienia ??? 

Oświadczamy, że nie mam powiązań osobowych i kapitałowych z (nazwa firmy z NIP) przy czym przez powiązania takie rozumie się: wzajemne powiązania między Beneficjentem lub osobami upoważnionymi do zaciągania zobowiązań w imieniu Beneficjenta lub osobami wykonującymi w imieniu Beneficjenta czynności związane z przygotowaniem i przeprowadzaniem procedury wyboru wykonawcy a wykonawcą, polegające w szczególności na:

- uczestniczeniu w spółce jako wspólnik spółki cywilnej lub spółki osobowej,

- posiadaniu co najmniej 10% udziałów lub akcji,

- pełnieniu funkcji członka organu nadzorczego lub zarządzającego, prokurenta, pełnomocnika,

- pozostawaniu w związku małżeńskim, w stosunku pokrewieństwa lub powinowactwa w linii prostej,

- pozostawaniu z wykonawcą w takim stosunku prawnym lub faktycznym, że może to budzić uzasadnione wątpliwości co do bezstronności tych osób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7216

Dobry zastrzyk bo grubo ponad 0.5pkt zalezy pod ktory limit by zakwalifikowali, kwota też w miarę do 50k powinno się wyrobić Cyba zaryzykuję.

Jeszcze 2 tyg kombinowania i się do 500k zwrotu uzbiera :P


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Autofan    26

Czy ktoś z was się orientuje czy wał posiewny zalicza się do maszyn punktowanych w dziale wały i włóki łąkowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Autofan    26

Czy wiecie może jaki był limit punktowy w pomorskim?

Edytowano przez Autofan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strong44    2

Wartość dodana brutto ma wzrosnąć o 10 % taki przykład : mam 80 krów i oddaje 4 tyś litrów mleka na odbiór, podaje tu krowy i mleko bo z tego co wiem tu najbardziej punktują i sztuki i wzrost mleka, czyli 10 procent osiągam do chwili złożenia wniosku o płatność i mam 88 krów i 4400 mleka, to rozumiem, ale proszę mi powiedzieć z jakiego dnia będzie brany stan zwierząt i stan sprzedanego mleka, zwierzęta n dzień 01.01.2018 a mleko średnia na dzień za 2017?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A czy do doboru wielkości maszyn będą się liczyły działki które nabyłem w dzierżawę notarialną na okres 10lat w 3 stycznia 2018 a nie mam ich ujętych rzecz jasna we wniosku o dopłaty za 2017r???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Tak. W 2018 roku będziesz je składał w dopłatach?


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, freetaxi napisał:

Tak. W 2018 roku będziesz je składał w dopłatach?

Tak teraz je normalnie bede składał w dopłatach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7216

Daniel tak pkt będą, chodzi o to czy pójdzie to w pule z budowlanki ale raczej tak. Ktoś pisał, ze składał na D maszyny+ schladzalnik paszowoz i te dwa wrzucili mu jako do budowlanki tylko za nic nie pamiętam kto to. 

@freetaxi co o tym mysliszmyślisz, zgarniacz obornika na D pójdzie z puli 300tyś z budowlanki? Bo maszynami już i tak przekrocze

Edytowano przez pedro2

..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dirk41    63
wały posiewne się nie liczą do pkt chyba że wały łąkowe ale trzeba mieć dużo łąk żeby uzasadnić rację ich nabycia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

@rafalkrokosz to wtedy będą się liczyć do doboru maszyn. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamn999    271

Chcialem zyskać  1 ptk za zmianę  profilu prodykcji (przejecie produkcji trzody po ojcu) myslalem żeby do maszyn za 280 tyś dodac np mieszalnik pasz za 6 tyś. Jednak mój doradca mówił że to nie pprzejdzie gdyż kwota jest za mała. 

Przerabiał to ktoś i czy w wlkp faktycznie nie przejdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Zakładam, że doradca wpisał już odpowiednie dane w biznesplan i w kryterium punktowym nie ma naliczonych punktów. Próbowałeś coś jeszcze dołożyć do zestawienia rzeczowo-finansowego?


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, freetaxi napisał:

Zakładam, że doradca wpisał już odpowiednie dane w biznesplan i w kryterium punktowym nie ma naliczonych punktów. Próbowałeś coś jeszcze dołożyć do zestawienia rzeczowo-finansowego?

A jak to jest ze zmianą profilu produkcji w gospodarstwie roślinnym. Uprawiam w tym roku pszenicę ozimą, rzepak ozm, groch i len. Czy jak zadeklaruję że w przyszłych latach wprowadzę do mojego gospodarstwa np. pszenicę jarą to spełnie te wymagania aby uzyskać 1pkt??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Wątpię. Sama inwestycja musi być powiązana ze zmianą profilu produkcji. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

@freetaxi a jeżeli w tym roku chciałem siać groch pierwszy raz w życiu to może lepiej się wstrzymać i w 2019 roku wprowadzić do płodozmianu? w planach jest agregat uprawowo-siewny jako maszynę do bezorkowego siewu.


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Można spróbować jak zareaguje na to biznesplan w kryterium punktowym. 

  • Thanks 1

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682
1 godzinę temu, adamn999 napisał:

Chcialem zyskać  1 ptk za zmianę  profilu prodykcji (przejecie produkcji trzody po ojcu) myslalem żeby do maszyn za 280 tyś dodac np mieszalnik pasz za 6 tyś. Jednak mój doradca mówił że to nie pprzejdzie gdyż kwota jest za mała. 

Przerabiał to ktoś i czy w wlkp faktycznie nie przejdzie

W poprzednim naborze uzyskałem ten punkt wprowadzając maszynę za 20000netto przy pełnej puli. Spróbuj dorzucić śrutownik.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rado9990    4

Wie ktoś ile wynosił limit punktowy w łódzkim ? było to pytanie już kiedyś zadawane przez kogoś ale chyba bez odpowiedzi..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj