rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

falcon83p    8

Czy we wniosku przy mocy ciągnika można dać widełki od 120 do 160 KM (cena taka sama) czy trzeba się określić precyzyjnie?

Na tą chwilę nie jestem zdecydowany co do ciągnika - 4 cyl 120 KM w bogatym wyposażeniu czy 6 cyl 160 w ubogim.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fulton    18
ktoś orientuje się od ilu pkt lapaly się wnioski w Świętokrzyskim w poprzednim naborze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz93    25

Witam, mam kilka pytań.

Czy dobór maszyn jest ścisle zwiazany z tymi tabelami?

Mam mało ha własnych ale troche dzierżaw na papierze (podawane na MR), czy gdy je podam na MGR, a po jakimś czasie jakoś dzierżawe zabiorą to jakie mogę mieć z tego nieprzyjemności w MGR ?

Minimalna kwota kosztów kwalifikowanych to chyba 50 tyś netto. Całość kosztów to ma byś 50 tyś minimum, czy zwrot ma tyle mieć minimalnie żeby wniosek przeszedł?

Czy warto składać wniosek na małą kwote tj. kolo 100 tyś netto całkowitych kosztów? Myślę o rozrzutniku obornika, gruberze/bronie talerzowej, kosiarce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarny1211    9

Arkusz niezabezpieczony PKT3.xls

w wersji .xls, ale w starej wersji można edytować komórki (trzeba nacisnąć pasek: włącz edytowanie na górze) w które wpisujemy: nazwę maszyny (opcjonalnie), liczbę punktów z tabeli i wartość netto - resztę lioczą formuły.

Trzeba wydać, kupić maszyny za 50k minimum netto

Edytowano przez czarny1211

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BOOGY93    1

Hej

Czy komuś z Was obił się o uszy fakt, iż w najbliższym naborze w lutym, będzie znów możliwe kupno maszyny takiej samej jak w latach 2007-2013 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5083
1 godzinę temu, DanielFarmer napisał:

Sumek666 punkty się liczy od wartości netto a nie brutto, agencji VAT nie obchodzi

?

Przecież wiem :) to było na potrzeby młodego rolnika ale schemat ten sam ;)

Edytowano przez sumek666

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarny1211    9
1 godzinę temu, BOOGY93 napisał:

Hej

Czy komuś z Was obił się o uszy fakt, iż w najbliższym naborze w lutym, będzie znów możliwe kupno maszyny takiej samej jak w latach 2007-2013 ?

To chyba ktoś się przesłyszał :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOME11    174

wspólny wniosek osoby 24 lata (MR 3pkt+1pkt za wzięcie premii MR) i osoby 58 lat, jak dzielą się te punkty? średnia? inaczej? punkty za maszyny/zwiększenie produkcji/ASF z tego co wiem nie dzielą się, hmm?

wgl jakie województwa/powiaty dostają punkty za ASF?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1215

1 pkt zmiana profilu produkcji - nie siałem rzepaku a teraz go wprowadzę to dostanę ten punkt? 
1 pkt za zwiększenie skali produkcji - co tu trzeba zrobić żeby pod to się załapać? Zwiększenie areału? 
Czy pod Zestawy do siewu bezpośredniego da się podciągnąć zestaw uprawowo-siewny na bronie aktywnej? 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Jak masz np. Trzy osoby: dwie powinny dostać 3 pkt, jedna nie, to liczysz 3+3+0=6 i to dzielisz na 3 czyli dostałbys 2 pkt 

 

W twoim przypadku dostaniesz 1,5 pkt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 /

Edytowano przez Riczson

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarny1211    9

Cześć. Pytanie odnośnie naboru w lutym. Chciałbym dostać zwrot części kosztów na zakup wyposażenia tuczarni(rusztach paszociagi itp.). Czy jest to możliwe gdy budynku jeszcze nie ma (będę go stawiał na wiosne)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel29    74

Up. Ja też chciałem składać na maszyny które są wyposażeniem budynku, którego jeszcze nie ma (paszowóz, zbiornik na mleko) i pani w BWI Białystok powiedziała że  można tak pod warunkiem że zakup urządzeń z wniosku nastąpi po wybudowaniu budynku w którym mają znaleźć się te urządzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71
3 godziny temu, falcon83p napisał:

Czy we wniosku przy mocy ciągnika można dać widełki od 120 do 160 KM (cena taka sama) czy trzeba się określić precyzyjnie?

Na tą chwilę nie jestem zdecydowany co do ciągnika - 4 cyl 120 KM w bogatym wyposażeniu czy 6 cyl 160 w ubogim.

 

 

Musowo podać przedział. Musisz się już zdecydować czy 4 czy 6 bo nie wiadomo czy sprawdzający będzie chciał mieć ten zapis w ofercie do przetargu po podpisaniu umowy (no chyba że chcesz się bawić w aneksy ale to przeciąga czas w realizacji), a wartości zbliżone tych ciągników to i tak cena nie będzie miała znaczenia tylko od niej będą ci liczyć zwrot a jak później wydasz więcej to i tak bulisz ze swojej kieszeni, a jak mniej to agencja automatycznie obniży wartość zwrotu

1 godzinę temu, Lukasz93 napisał:

Witam, mam kilka pytań.

Czy dobór maszyn jest ścisle zwiazany z tymi tabelami?

Mam mało ha własnych ale troche dzierżaw na papierze (podawane na MR), czy gdy je podam na MGR, a po jakimś czasie jakoś dzierżawe zabiorą to jakie mogę mieć z tego nieprzyjemności w MGR ?

Minimalna kwota kosztów kwalifikowanych to chyba 50 tyś netto. Całość kosztów to ma byś 50 tyś minimum, czy zwrot ma tyle mieć minimalnie żeby wniosek przeszedł?

Czy warto składać wniosek na małą kwote tj. kolo 100 tyś netto całkowitych kosztów? Myślę o rozrzutniku obornika, gruberze/bronie talerzowej, kosiarce.

Tak patrzą na tabele ale zawsze jest % odpowiedniej argumentacji tj. odległość działek, ukształtowanie terenu itd.

Dzierżawy tylko takie na które bierzesz dopłaty i na min. 7 lat więc stracić możesz dopiero po 5 latach inaczej sankcje cię czekają. Nie pamiętam jakie gdzieś miałem tą listę

Czy warto składać na mniejszą kwotę jeżeli piszesz wniosek sam lub masz doradcę który to uwzględnia (rzadko się zdarza to bo biorą za wniosek a nie za wartość we winsoku) i są to maszyny punktowane to masz 99,9% szans że się załapiesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loik92    37

Czy jeżeli w lutowym naborze umiescil bym budowę obory, zbiornika na gnojowke i płyty obornikowej to przysługuje mi 200 czy 500 tyś zwrotu? Czy żeby nabić punkty a zaoszczędzić pieniędzy lepiej wpisac teraz tylko zbiornik i płytę a o budowę starać się w czerwcu? Pytałem w odr ale oni sami nic nie wiedzą... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek0531    1
12 godzin temu, sumek666 napisał:

 

Według rozporządzenia możesz w jednym roku złozyć jeden wniosek. a w praktyce jak chcesz składać na to co mówisz to składaj w czerwcu, będzie więcej pieniedzy dla tych co maszyny chcą 

Przez pomyłkę zacytowałem, ale to jest do kolegi wyżej. 

Edytowano przez marek0531

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alvaroalvaro78    141

Panowie rozumiem że udział w szkoleniu chemizacyjnym łapie się pod punktowany za 0,5pkt "udział w szkoleniach" a wypełnianie wniosków o dopłaty i mat. siewny (2x0,5pkt) za "korzystanie z usług doradczych"  Jak wychodzi wam punktacja za całość ? u mnie jakieś 20,73. Liczyłem wg danych z tej strony:

 

http://prusy29.pl/system-punktacji-w-premii-dla-mlodych-rolnikow-prow-2014-2020/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1671
3 godziny temu, melon10641 napisał:

1 pkt zmiana profilu produkcji - nie siałem rzepaku a teraz go wprowadzę to dostanę ten punkt? 
1 pkt za zwiększenie skali produkcji - co tu trzeba zrobić żeby pod to się załapać? Zwiększenie areału? 
Czy pod Zestawy do siewu bezpośredniego da się podciągnąć zestaw uprawowo-siewny na bronie aktywnej? 

 

LUDZIE k**wa MAĆ CZYTAJCIE CHOCIAŻ TRZY STRONY DO TYŁU!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj