rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

Lukas210    22

a przeszło by takie coś że zadeklaruję że umowę podpisze np w sierpniu lub wrześniu i w takim pzrypadku mogę już brać większe maszyny?  bo obecnie ma inny dzierżawca tą ziemię i jak nie bd chciał oddać tej ziemi to bd trzeba mu dać 3 miesięczne wypowiedzenie dzierżawy. prosze o odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baarth    20

Jeśli poprawki przeciągną  się  do   sierpnia , września  to tak  . Dasz  umowę w  poprawkach. Deklaracje  o których piszesz nie  przejdą ...


New Holland T7.185; New Holland T6050 Plus; New Holland T6050 RC; New Holland T5060; New Holland TC5050; Kverneland 150S x 2 ; Kverneland Exacta HL; Unia Kombi ; Apollo 16 ; Pottinger 3003 S i pare innych "zabawek"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

https://www.agrofoto.pl/articles/prow-2014-2020/prow-2014-2020-beda-zmiany-w-modernizacji-video/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409
3 godziny temu, MarekUA napisał:

"Kolejność przysługiwania pomocy (punktację) określa § 16. 1. 5 rozporządzenia z załącznika (to str. 13 załącznika; rozporządzenie ministra rolnictwa i rozwoju wsi  z dnia 28 września 2016 r.  zmieniło pkt 4 - otrzymał teraz brzmienie:

„4) jeżeli w dniu złożenia wniosku o przyznanie pomocy podmiot ubiegający się o przyznanie pomocy posiada certyfikat lub świadectwo potwierdzające, że uczestniczy w unijnym systemie jakości, o którym mowa w art. 16 ust. 1 lit. a rozporządzenia nr 1305/2013, lub w krajowym systemie jakości, o którym mowa w art. 16 ust. 1 lit. b rozporządzenia nr 1305/2013, w ramach działania „Systemy jakości produktów rolnych i środków spożywczych” objętego programem, a operacja dotyczy produkcji objętej tym systemem – przyznaje się 2 punkty"

 

Mam pytanie czy uzyskanie świadectwa jest bardzo trudne i da się to załatwić przed naborem wniosków ? żeby mieć punkty za to dodatkowe ?

Na 99% niemożliwe, w większości nie z powodu ociągania czy coś tylko np. IP jest wystawiany dopiero po zniwach, ekologiczne podobno po 3 latach, nie wiem jak z mięsem wolowym ale zapewne trzeba mieć jakąś partię do sprzedaży więc zapewne też nie zdążysz do 20 marca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laver    5
6 godzin temu, Forsze napisał:

Czy jak brałem zestaw uprawowo-siewny nabudowany na agregacie biernym w poprzednim Prow, to czy teraz mogę złożyć na zestaw uprawowo-siewny nabudowany na agregacie aktywnym?

Podpinam się do pytania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
the1mati1    64
25 minut temu, Laver napisał:

Podpinam się do pytania?

 

 

Raczej nie bo to maszyna tego samego przeznaczenia. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rad81    2

4. O kolejności przysługiwania pomocy na operację w obszarze, o którym mowa w § 4 ust. 1 pkt 1 lit. c, decyduje 
suma uzyskanych punktów przyznanych na podstawie następujących kryteriów wyboru: 
1) jeżeli w wyniku realizacji operacji nastąpi wzrost średniej rocznej liczby krów nieprzeznaczonych do produkcji mle-
ka w stadzie: 
a) o co najmniej 10 sztuk i nie więcej niż 20 sztuk, przyznaje się 1 punkt, 

 

Czyli jak mam 25 krow mlecznych  a bede mial 10 wiecej nie mlecznych to dostane 1 punkt wiecej ? O to chodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7199

Akurat ten punkt który wstawiles nie tyczy się krow mlecznych ;) i to nie ten obszar, teraz jest nabór na D a tamto to C i chodzi o mamki na opasy

Edytowano przez pedro2

..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AS2    199
8 godzin temu, canabis napisał:

witam, czy zestaw uprawowo siewny na agregacie wirnikowym może być zestawem do uprawy bezpośredniej żeby dostać punkty??

4 godziny temu, jacek1296 napisał:

W poprzednim naborze mi nie przeszedł mimo oświadczeń sprzedawcy. Toruń za takowe zestawy uznawał tylko sprzęt typu Mzuri.

To chyba słabo orientujesz się z tym Toruniem, bo na pewno nie było tak, że były uznawane tylko sprzęty typu Mzuri. Ja miałem wniosek OR Toruń i wiem, że przechodziły zestawy na bronie TALERZOWEJ. Użytkownikowi RafaKdziela też taki zestaw przeszedł

Natomiast jak wygląda sprawa z broną WIRNIKOWĄ nie wiem. Jak byłem na szkoleniu odnośnie MGR, spotkałem osoby, które miały podciągnąć zestawy z broną wirnikową pod zestawy do uprawy i siewu bezpośredniego. Jak potoczyły się dalsze losy tych wniosków, nie mam pojęcia.

 

2 godziny temu, Lukas210 napisał:

Panowie czy jeżeli w tym miesiącu podpiszę umowę na dzierżawę ziemi z data pewną na 10 lat ale faktycznie będę ta ziemie użytkował dopiero po żniwach ( poprzedni dzierżawca już ma obsiane i chce to zebrać) to czy te hektary z dzierżawy będą mi się liczyły do doboru maszyn? i będę mógł wziąć większe?

1 godzinę temu, Lukas210 napisał:

a przeszło by takie coś że zadeklaruję że umowę podpisze np w sierpniu lub wrześniu i w takim pzrypadku mogę już brać większe maszyny?  bo obecnie ma inny dzierżawca tą ziemię i jak nie bd chciał oddać tej ziemi to bd trzeba mu dać 3 miesięczne wypowiedzenie dzierżawy. prosze o odpowiedź

Jak dobrze poprowadzisz sprawę to możesz wykorzystać tą dzierżawę nie tylko do doboru maszyn, ale również do przyrostu GVA i do otrzymania dodatkowego 1 punktu za zwiększenie skali produkcji. Haczyk jest taki, że umowę dzierżawy musisz zawrzeć dopiero PO zakupie maszyn z MGR. Do tego czasu odpada też składanie wniosku o dopłaty na tą ziemię. O ile jeszcze z umową dzierżawy nie ma problemu, bo na swoje potrzeby jedną możesz zawrzeć po żniwach, a następną na cele modernizacji po kupnie maszyn, o tyle z dopłatami jest problem. Czyli na przykład jeśli będzie 15 maja 2019, a ty nie będziesz miał maszyn na podwórku z wielu powodów, które mogą międzyczasie wystąpić (dalekie miejsce na liście, ociąganie się agencji ze sprawdzeniem Twoich poprawek do wniosku lub Twoim postępowaniem przetargowym, fabryka nie dostarczy dilerowi maszyn na czas itd) to nie możesz złożyć wniosku o dopłaty na tą dzierżawę. To znaczy możesz, ale z kolei przy wniosku o płatność od modernizacji, ta dzierżawa nie będzie mogła być zaliczona na poczet przyrostu GVA i 1 punktu za zwiększenie skali produkcji.

 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Amazone oferuje kultywatory wirnikowe do bezpośredniej uprawy w scierniska. 


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asmodan28    47
24 minuty temu, sumek666 napisał:

Amazone oferuje kultywatory wirnikowe do bezpośredniej uprawy w scierniska. 

Zgadza sie. Nawet wczoraj rozmawiałem na ten temat z przedstawicielem Amazone. Twierdził ,ze można ten agregat podciągnąć pod siewnik bezorkowy. Ale jak do tego podejdzie zacna komisja od rozpatrywania wniosków ... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kocur666    21
Dnia 20.01.2018 o 21:36, kocur666 napisał:

Jezeli jestem mlodym rolnikiem z 2015 roku sa szanse na sam traktor , w mr wzielem maszyny ale niemam traktora wiec czy wg jest szansa ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2694

czy ktoś mógłby przypomnieć jaki był próg punktów żeby załapać się na modernizację w poprzednim naborze na d w kujawsko pomorskim?

Edytowano przez komizmo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1681
7 godzin temu, AS2 napisał:

To chyba słabo orientujesz się z tym Toruniem, bo na pewno nie było tak, że były uznawane tylko sprzęty typu Mzuri. Ja miałem wniosek OR Toruń i wiem, że przechodziły zestawy na bronie TALERZOWEJ. Użytkownikowi RafaKdziela też taki zestaw przeszedł

Natomiast jak wygląda sprawa z broną WIRNIKOWĄ nie wiem. Jak byłem na szkoleniu odnośnie MGR, spotkałem osoby, które miały podciągnąć zestawy z broną wirnikową pod zestawy do uprawy i siewu bezpośredniego. Jak potoczyły się dalsze losy tych wniosków, nie mam pojęcia.

 

 

Zarzucasz mi, że się słabo orientuję, ale sam nic nie wiesz.  Agregat na bronie talerzowej dostawał punkty, a na wirnikowej nie. Nie tylko Amazone ma takie agregaty, mają je praktycznie wszyscy producenci bron wirnikowych, ale nawet przedstawienie stosownego oświadczenia nic nie dawało i pkt brak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
machtomi    39
11 godzin temu, ursusek1614 napisał:

Jeżeli w tym miesiącu podpiszesz umowę dzierzawy to będzie się wliczalo do doboru maszyn 

Panowie czy jeżeli w tym miesiącu podpiszę umowę na dzierżawę ziemi z data pewną na 10 lat ale faktycznie będę ta ziemie użytkował dopiero po żniwach ( poprzedni dzierżawca już ma obsiane i chce to zebrać) to czy te hektary z dzierżawy będą mi się liczyły do doboru maszyn? i będę mógł wziąć większe?

 

 

 

Ale musisz je wpisać w dopłatach w 2018 roku. 

Beda sprawdzać wg. dopłat ESU oraz uprawy jakie wpisałeś.

Edytowano przez machtomi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursusek1614    13
Dnia 20.01.2018 o 21:36, kocur666 napisał:

Jezeli jestem mlodym rolnikiem z 2015 roku sa szanse na sam traktor , w mr wzielem maszyny ale niemam traktora wiec czy wg jest szansa ?

Ja jestem w takiej samej sytuacji i składam na sam traktor tylko będę musiał trochę pokombinować w biznesplanie z pkt 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rado9990    4

Za zawór stałociśnieniowy i głowice trzy pozycyjne w opryskiwaczu polowym będą jakieś punkty ? Jak rozmawiam z tzw "doradcami" to każdy mówi co innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rado9990    4

Wiem,widziałem,ale podobno różnie do tego podchodzą dlatego pytam czy ktoś już brał takie wyposażenie i czy dostał jakiś punkt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest ze zwiększeniem skali produkcji rolnej i tym 1pkt??? Czy jak we wniosku zadeklaruję to że się z tego wywiąże i po złożeniu wniosku teść odda mi w dzierżawę notarialną 10ha  to agencja uzna to i dostanę ten 1pkt??? W momencie składania wniosku 92ha sama produkcja roślinna???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Plantator_01    14

To chyba nie jest punktowane i nie ma tego w tabeli pkt, bo nie przyczynia się do ochrony środowiska co innego gdybyś chciał kupić ten opryskiwacz z PSP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukas210    22

czy agregat uprawowo-siewny bierny z siewnikiem nabudowanym pneumatycznym typu kverneland accord dadzą jakieś punkty? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konio1011    100
Czy jest mozliwosc postawienia hali namiotowej przeznaczonej jako magazyn na sprzet i nawozy z puli 200 tys obszar d?? Bo dzwonilem do armir i pani powiedziala ze jak magazyn to tylko na pasze, zboze, slome itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
falcon83p    8

Takie pytanie. Czy na 26,5 ha oraz powiększenie gospodarstwa w planie o 8 h można wnioskować o ciągnik 160 km jeśli obecnie nie ma żadnego bo starsze niż 20 lat nie są brane pod uwagę? I czy max moc ciągnika głównego wg tabeli doboru to jest świętość?

Poniżej tabela doboru z zaznaczonym przedziałem:

moc.png.83f098fabbd16fdf3550a84bf917acce.png

Edytowano przez falcon83p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

maksymalna moc podstawowego ciągnika.
masz tolerancję 20 %.
Czyli mniej więcej 65x1,2=78 kW.
kwestia zwierząt i odległości działek.

Edytowano przez sumek666

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj