rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

Macius    60

 Brona talerzowa do szybkiego wymieszania obornika z glebą jest punktowana. A co jeśli nie mam hodowli zwierzęcej a chce kupić talerzówkę 4m z Bednara to ja za nią punktów nie dostane??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal12301    27

Jak to jest: na etapie składania wniosku potrzebny będzie projekt jakbym chciał złożyć na silos na kiszonki przejazdowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarny1211    9

A jak jest z operacją "Wymiana eternitowych pokryć dachowych budynków gospodarczych, zakup blachy" - można kupić samą blachę i wystarczyłaby oferta na blachę, gąsiory? Nie trzeba robić kosztorysu budowlanego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal12301    27

aha, ok. A może nie w temacie: bardziej opłaca się budować silosy betonowe ściana lana czy stawiać na prefabrykaty? Oczywiście wszystko firma budowlana musi robić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bercik92    2201
20 godzin temu, vince napisał:

Ile placicie za wypełnienie wniosku u doradcy? W poprzednim naborze skasował mnie 3690zł brutto, a niestety na listę się nie załapałem. Teraz pytam go ile mnie policzy mówi że tyle samo, a że tamten wniosek nie przeszedł to umywa ręce, wniosek napisać napisał.. Każe płacić jeszcze raz.. Dla mnie to trochę przegięcie,  jak jest u was?? Swoją drogą ładne sumy kasują Ci doradcy, napisze taki 100 wniosków i kasuje 300tys zl netto, my na wsi przy tych cenach warzyw to ile lat na to musimy robić... 

u mnie doradca chce 2 tyś za wypełnienie wniosku na prow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
canabis    0
witam, czy zestaw uprawowo siewny na agregacie wirnikowym może być zestawem do uprawy bezpośredniej żeby dostać punkty??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Czytam Wieści Rolnicze i jest wywiad z Krzysztofem Żokiem dyrektor Arimr Wlkp i mówi, że podnieśli prog wyboru zasad konkurencyjności z 20 tyś zł do 30 tyś euro tak jak w zamówieniach publicznych.


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strong44    2

ja odnośnie wartości dodanej brutto

Co do zasady każda inwestycja realizowana w ramach „Modernizacji gospodarstw rolnych” musi doprowadzić do wzrostu wartości dodanej brutto w gospodarstwie (GVA), co najmniej o 10 proc. w odniesieniu do roku, w którym przypada dzień rozpoczęcia terminu składania wniosków o przyznanie pomocy, w którym został złożony dany wniosek, w okresie 5 lat od dnia przyznania pomocy.
 
w przypadku składania wniosku w lutym tego roku, czy wartość będzie liczona na koniec roku 2018?
czy 10 procent wzrost trzeba osiągnąć przed upływem 5 lat czy przed złożeniem wniosku o płatność, bo tez tak słyszałem, z góry dziękuję za odpowiedź

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Forsze    15

Czy jak brałem zestaw uprawowo-siewny nabudowany na agregacie biernym w poprzednim Prow, to czy teraz mogę złożyć na zestaw uprawowo-siewny nabudowany na agregacie aktywnym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Trzeba wykazać dochód na poziomie 5 tys. Czy to ma być netto czy brutto? Wg mnie brutto. Czy sumują się do tego F-VAT i rachunki ryczałtowe?


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NewVario    39

Up, ta faktura to ma być wystawiona na ile przed złożeniem wniosku? Jak to jest z tymi dzierżawami krótkoterminowymi bez umów? Mi powiedziano, że jeśli chcemy złożyć wniosek o kombajn to liczy się powierzchnia z wniosku o dopłaty, a jeśli tam mamy 30 ha własności to na to podajemy numery kw, na 30 ha umów z datą pewną wpisujemy do dzierżaw wieloletnich, a 50 ha jeśli mamy na gębę to wpisujemy w inne dzierżawy krótkoterminowe i oile są we wniosku o dopłaty to dostajemy kombajn do 110 hektarów. Ktoś coś wie więcej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dirk41    63
z tego co ja wiem to w poprzednim naborze było tak że te umowy na gębę trzeba było wpisać do bp ale nie liczą się do doboru maszyny bo tłumacza to tym że teraz je masz a za chwilę ich możesz nie mieć. dlatego musi być umowa długoterminowa czyli taka żeby objęła okres 5 lat po dokonaniu przez agencję płatności końcowej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682
3 godziny temu, canabis napisał:

witam, czy zestaw uprawowo siewny na agregacie wirnikowym może być zestawem do uprawy bezpośredniej żeby dostać punkty??

W poprzednim naborze mi nie przeszedł mimo oświadczeń sprzedawcy. Toruń za takowe zestawy uznawał tylko sprzęt typu Mzuri.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409
50 minut temu, NewVario napisał:

Up, ta faktura to ma być wystawiona na ile przed złożeniem wniosku? Jak to jest z tymi dzierżawami krótkoterminowymi bez umów? Mi powiedziano, że jeśli chcemy złożyć wniosek o kombajn to liczy się powierzchnia z wniosku o dopłaty, a jeśli tam mamy 30 ha własności to na to podajemy numery kw, na 30 ha umów z datą pewną wpisujemy do dzierżaw wieloletnich, a 50 ha jeśli mamy na gębę to wpisujemy w inne dzierżawy krótkoterminowe i oile są we wniosku o dopłaty to dostajemy kombajn do 110 hektarów. Ktoś coś wie więcej?

Działa to tak, do wyliczenia esu liczą się wszystkie hektary z dopłat

 

Natomiast do doboru wielkości maszyn liczą się grunty własne+umowa dzierżawy podpisana na minimum 10 lat a do końca nie może być mniej niż 7 lat, oczywiście z datą pewną 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarekUA    968

"Kolejność przysługiwania pomocy (punktację) określa § 16. 1. 5 rozporządzenia z załącznika (to str. 13 załącznika; rozporządzenie ministra rolnictwa i rozwoju wsi  z dnia 28 września 2016 r.  zmieniło pkt 4 - otrzymał teraz brzmienie:

„4) jeżeli w dniu złożenia wniosku o przyznanie pomocy podmiot ubiegający się o przyznanie pomocy posiada certyfikat lub świadectwo potwierdzające, że uczestniczy w unijnym systemie jakości, o którym mowa w art. 16 ust. 1 lit. a rozporządzenia nr 1305/2013, lub w krajowym systemie jakości, o którym mowa w art. 16 ust. 1 lit. b rozporządzenia nr 1305/2013, w ramach działania „Systemy jakości produktów rolnych i środków spożywczych” objętego programem, a operacja dotyczy produkcji objętej tym systemem – przyznaje się 2 punkty"

 

Mam pytanie czy uzyskanie świadectwa jest bardzo trudne i da się to załatwić przed naborem wniosków ? żeby mieć punkty za to dodatkowe ?

Edytowano przez MarekUA

"pionierem najpierw ogłoszonym był , kułakiem potem, a Polakiem-zawsze" Kaziemierz Pawlak
"tylko żalmi naszych mlodych co za kiese po banana wyruszyli wmałpi gaj" Wodecki-raj
""Możesz robić to co chcesz, możesz byc kim chcesz ..." Mesajeh
Rolnictwo to nie wszystko..., ale wszystko bez rolnictwa to h<>J :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik3512    0
Dnia 20.01.2018 o 17:10, rolnik3512 napisał:

A mógłbym tak sprzedać zboże nic nie posiadając (tzn ziemie przejmuje dopiero pod koniec stycznia)

???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strong44    2
2 godziny temu, dirk41 napisał:

musi być osiągnięty w momencie składania wniosku o płatność

no ok a z jakiego okresu jest wyliczony bierzący jesli wniosek w lutym to do kónca roku napewno rozpatrzą to biora z całego 2018 na koniec roku czy jak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sadsad    0

Swoja droga to fajnie ,ze najpopularniejszy i najczesciej wymagany np przez firmy za granica certyfikat (Global Gap) nie jest punktowany jako certyfikat jakosci.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukas210    22

Panowie czy jeżeli w tym miesiącu podpiszę umowę na dzierżawę ziemi z data pewną na 10 lat ale faktycznie będę ta ziemie użytkował dopiero po żniwach ( poprzedni dzierżawca już ma obsiane i chce to zebrać) to czy te hektary z dzierżawy będą mi się liczyły do doboru maszyn? i będę mógł wziąć większe?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursusek1614    13
8 minut temu, Lukas210 napisał:

Panowie czy jeżeli w tym miesiącu podpiszę umowę na dzierżawę ziemi z data pewną na 10 lat ale faktycznie będę ta ziemie użytkował dopiero po żniwach ( poprzedni dzierżawca już ma obsiane i chce to zebrać) to czy te hektary z dzierżawy będą mi się liczyły do doboru maszyn? i będę mógł wziąć większe?

Jeżeli w tym miesiącu podpiszesz umowę dzierzawy to będzie się wliczalo do doboru maszyn 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj